Witaj
Gość

Wątek: Pomoc z doborem sprzętu.  (Przeczytany 1828 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Pomoc z doborem sprzętu.
« dnia: Kwiecień 27, 2011, 01:55:55 pm »
Teorytycznie zastanawiam się, czy zakupienei dysku SSD stricte pod L2 i włączenei Frapsa na starym dysku pomogło jakiś skręcić mimo względnei słabego kompa:  AMD Athlon 64 x@ Dual core 5200+ 2,71GHz i tylko 2 GB ramu?

Jak znam życie to będzie za mało przy obecnych wymaganiach L2... :(
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 1148

  • Pochwał: 0

  • whatever.
Odp: Pomoc z doborem sprzętu.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2011, 02:45:02 pm »
Teorytycznie zastanawiam się, czy zakupienei dysku SSD stricte pod L2 i włączenei Frapsa na starym dysku pomogło jakiś skręcić mimo względnei słabego kompa:  AMD Athlon 64 x@ Dual core 5200+ 2,71GHz i tylko 2 GB ramu?

Jak znam życie to będzie za mało przy obecnych wymaganiach L2... :(

Yyy, podkrec proca i tworzac osobna partycje na frapsy bedziesz mogl smialo cos nagrywac.
new future.


  • Wiadomości: 179

  • Pochwał: 0

Odp: Pomoc z doborem sprzętu.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2011, 04:21:48 pm »
u mnie ssd sporo przyspieszyl dzialanie l2
Lancer: Gildus Cardi81 - retired
VH:  Cardi -> Aeore Healer - retired
Innova EU off: bored :P
Cardi 4evah


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Pomoc z doborem sprzętu.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2011, 04:37:20 pm »
SSD  128GB lub 2x40/60/80GB  w RAIDzie jeszcze lepiej + zwykły HDD na frapsy.
Mam jeden SSD 128 i od tego czasu teleporty wyglądają tak - klick na destination u GK, ekran robi się czarny, po  2-3 sekundach wraca obraz i jestem w miejscu docelowym. suuuuper. Gorąco polecam.
Fakt, ramu masz trochę mało, ale zawsze możesz zwiększyć plik wymiany, umieszczony na SSD = tak jakbyś miał dodatkowy RAM :)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 1148

  • Pochwał: 0

  • whatever.
Odp: Pomoc z doborem sprzętu.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2011, 04:57:30 pm »
SSD  128GB lub 2x40/60/80GB  w RAIDzie jeszcze lepiej + zwykły HDD na frapsy.
Mam jeden SSD 128 i od tego czasu teleporty wyglądają tak - klick na destination u GK, ekran robi się czarny, po  2-3 sekundach wraca obraz i jestem w miejscu docelowym. suuuuper. Gorąco polecam.
Fakt, ramu masz trochę mało, ale zawsze możesz zwiększyć plik wymiany, umieszczony na SSD = tak jakbyś miał dodatkowy RAM :)

Pozdrawiam

Mam dokladnie tak samo na RAID0 z 2 dyskow. Obecnie gromadze fundusze na wiecej ramu - L2 wrzucone bezposrednio tam razem z teksturami pozwoli na loadingi w 0.5s albo i krocej.
new future.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Pomoc z doborem sprzętu.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 29, 2011, 10:49:56 am »
ok, morph, ale bezpieczeństwo jednego dysku >>>>> bezpieczeństwo macierzy RAID. No i nie wszyscy mogą spać, mając przy biurku pracujący odrzutowiec:D Moj komp chodzi 24/7. 2 dyski w nocy = porażka. Z jednym trudno wytrzymać :)
Tak się zastanawiam na macierzy na SSD :). Nie ma talerzy, nie ma ruchomych części to wydaje mi się, że jest dużo bardziej pewniejszy niż HDD. Nie wiem, jakie jest prawdopodobieństwo na rozjechanie się macierzy na SSD w porównaniu do HDD.
Zobaczymy.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 1148

  • Pochwał: 0

  • whatever.
Odp: Pomoc z doborem sprzętu.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2011, 11:27:26 am »
ok, morph, ale bezpieczeństwo jednego dysku >>>>> bezpieczeństwo macierzy RAID. No i nie wszyscy mogą spać, mając przy biurku pracujący odrzutowiec:D Moj komp chodzi 24/7. 2 dyski w nocy = porażka. Z jednym trudno wytrzymać :)
Tak się zastanawiam na macierzy na SSD :). Nie ma talerzy, nie ma ruchomych części to wydaje mi się, że jest dużo bardziej pewniejszy niż HDD. Nie wiem, jakie jest prawdopodobieństwo na rozjechanie się macierzy na SSD w porównaniu do HDD.
Zobaczymy.

Pozdrawiam

U mnie jedynym wentylatorem jest ten od zasilacza, a dyski (w sumie 3) w oblozonej matami obudowie sa nieslyszalne. A co do macierzy SSD to poczytaj sobie - w niektorych przypadkach jest drastyczny spadek wydajnosci.
new future.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Pomoc z doborem sprzętu.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 29, 2011, 09:34:09 pm »
(...) w oblozonej matami obudowie (...)

chyba, że tak :D:D
Podeślij jakiś link o spadku wydajności przy ssd, Jakoś nic mi sie w oczy nie rzuciło. Jedyne co, to taka trochę "zwiecha" jak po nocce probuję kompa. Wszystkie 3 sklepiki na 3ch kontach chodzą bez problemu, a jak chcę się teleportnąć, albo wyłączyć, albo cokolwiek zmienić to czekam jak po freeze i z reguły dostaję d/c. Ale ogólnie spoko. Mi to nie przeszkadza :) Po prostu zamykam klienta i odpalam od nowa :)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;