Witaj
Gość

Wątek: f2p  (Przeczytany 117175 razy)

  • Wiadomości: 948

  • Pochwał: 4

Odp: f2p
« Odpowiedź #375 dnia: Listopad 05, 2011, 10:28:43 am »
Ciekawe jak będzie wyglądać sam start. Mianowicie spawn całej populacji playerów w jednym spocie. ^^ To będzie jakaś masakra :3
Core - Wynn 99 - sprzedany
R.I.P. Ciapu


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #376 dnia: Listopad 05, 2011, 10:55:43 am »
nie, nie będzie masakry. Zrobią jak na serwerach RU:

 Będą w ciągu pierwszych 2 dni limity graczy, np na początku max online będzie 1500 i co kilka godzin będą stopniowo zwiększać, aż po kilku (1-4) dniach włączą normalny limit, gdy gracze rozejdą się po innych spotach.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 114

  • Pochwał: 1

Odp: f2p
« Odpowiedź #377 dnia: Listopad 05, 2011, 11:30:59 am »
Już nie moge sie odczekac rage lolaczków, którym server nie pozwoli wejsc 1szego dnia :D

Natomiast jesli chodzi o domene lineage2.eu, to zainteresowaly mnie 2 rzeczy:
1. healer jest znany jako Eolh Healer
2.
Cytuj
The Tyr Warrior can reincarnate from: Warlord, Duelist, Titan, Avatar, Master and Punisher.
o co tu chodzi? jakies rozbieżności w nazewnictwie czy co?


  • Wiadomości: 452

  • Pochwał: 1

Odp: f2p
« Odpowiedź #378 dnia: Listopad 05, 2011, 11:47:49 am »
nie, nie będzie masakry. Zrobią jak na serwerach RU:

 Będą w ciągu pierwszych 2 dni limity graczy, np na początku max online będzie 1500 i co kilka godzin będą stopniowo zwiększać, aż po kilku (1-4) dniach włączą normalny limit, gdy gracze rozejdą się po innych spotach.

Były takie limity na ru ? Z tego co pamiętam po prostu wpuszczali naraz tylko określoną liczbę osób (~100 czy więcej), po jakimś czasie drugą fale aż do zapełnienia serwera. Masakra będzie przed ekranem logowania ;p
TapMadls! - Const pt leader.
http://tapmadls.forumpolish.com


  • Wiadomości: 198

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #379 dnia: Listopad 05, 2011, 11:49:42 am »
A czy PA dawało na ru jakąś możliwość szybszego zalogowania czy w ogóle nie brali tego po uwagę?


  • Wiadomości: 169

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #380 dnia: Listopad 05, 2011, 12:00:59 pm »
ze strony L2.ru:
Для владельцев премиум-подписки на каждом сервере зарезервировано 500 мест, так что ты сможешь заходить в Lineage 2, даже если сервер переполнен.
co się  tłumaczy:
Dla posiadaczy Premium abonament dla każdego serwera zastrzeżone jest 500 miejsc, dzięki czemu można wejść w Lineage 2, nawet jeżeli serwer jest pełny.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #381 dnia: Listopad 05, 2011, 12:40:05 pm »
nie, nie będzie masakry. Zrobią jak na serwerach RU:

 Będą w ciągu pierwszych 2 dni limity graczy, np na początku max online będzie 1500 i co kilka godzin będą stopniowo zwiększać, aż po kilku (1-4) dniach włączą normalny limit, gdy gracze rozejdą się po innych spotach.

Były takie limity na ru ? Z tego co pamiętam po prostu wpuszczali naraz tylko określoną liczbę osób (~100 czy więcej), po jakimś czasie drugą fale aż do zapełnienia serwera. Masakra będzie przed ekranem logowania ;p

Były limity, dopiero drugiego dnia pod wieczór online był już w zasadzie nieograniczony, ale i tak przyszło czekać niemalże 2 tyg. na upgrade serwera, bo przy online +2,5k robiły się kosmiczne lagi (co widać na niektórych filmikach).


PA daję możliwość zalogować ostatnie 500 (wydawąło mi się, że było to 1k, ale może się mylę) slotów na serwerze. Jednak tak naprawdę sądzę, że istotne będzie to głównei w czaie TW i siege, gdzie każdy chce się zalogować i farmić fame lub badges. Tak przynajmniej było swego czasu na Lancerze.

Problem pewnie wygaśnie po pierwszych kilku (1-3) miesiącach, jak pierwsza poważna fala emo priv dzieciaczków zobaczy, że jednak będą zerem na serwerze i pójdą na kolejnego priva.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1180

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #382 dnia: Listopad 05, 2011, 02:35:19 pm »
nie, nie będzie masakry. Zrobią jak na serwerach RU:

 Będą w ciągu pierwszych 2 dni limity graczy, np na początku max online będzie 1500 i co kilka godzin będą stopniowo zwiększać, aż po kilku (1-4) dniach włączą normalny limit, gdy gracze rozejdą się po innych spotach.

Były takie limity na ru ? Z tego co pamiętam po prostu wpuszczali naraz tylko określoną liczbę osób (~100 czy więcej), po jakimś czasie drugą fale aż do zapełnienia serwera. Masakra będzie przed ekranem logowania ;p

Były limity, dopiero drugiego dnia pod wieczór online był już w zasadzie nieograniczony, ale i tak przyszło czekać niemalże 2 tyg. na upgrade serwera, bo przy online +2,5k robiły się kosmiczne lagi (co widać na niektórych filmikach).
Nie było takich limitow jak wstawały rosyjskie serwery nie opowiadaj głupot. Jedyme co zrobili to rozberznosc czasowa. Chyba rożniaca 2 dni miedzy pierwszym a ostatnim jaki postawili. A jak bedzie na eu to Alarion zaraz wam napisze...
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2011, 02:37:13 pm wysłana przez Nervoson »


  • Wiadomości: 198

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #383 dnia: Listopad 05, 2011, 02:50:25 pm »
Ja na ru ofie nie gram a widzę że piszecie o 2 innych sprawach:)
Jeden o limitach jak wchodził God drugi o limitach po powstaniu ru serwerów w ogóle.

Co innego jak wstawały ogólnie i wiosek startowych było kilka a co innego kiedy wszystkie postacie pojawiają się na jednym. Dlatego ciekawa byłam czy PA w jakiś sposób może zmienić sytuację podczas wyścigu podczas logowania. Czy podczas wprowadzania Goda na ru( bo faktycznie słyszałam że były limity) PA dawało możliwość logowania bez problemu czy i tak trzeba było sobie czekać w kolejce, liczyć na szybkie paluszki i trochę szczęścia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2011, 02:52:13 pm wysłana przez Fabienne »


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #384 dnia: Listopad 05, 2011, 02:58:31 pm »
Ofek, co ty gadasz znowu?

Już nie pamiętasz, jak kiedyś było na Lancerze podczas TW i siege, że bez PA nei zalogowałeś boxów?

A jeżeli chodzi o start serwera, to nie ma opcji, by 4k+ ludzi mogło pojawić się w TEJ SAMEJ WIOSCE WSZYSCY. Żaden serwer tego nie udźwignie, bez względu na parametry. Dlatego u nas były limity, stopniowo zwiększane w momencie odpalenia GoD-a. Początkowo jakieś +1k ludzi, aż do następnego wieczoru już bez limitów w sumie.

PA nie powinno mieć wpływu na szybkość logowania (u nas nie ma),  ale na 90% ostatnie ileś set slotów na serwerze będzie tylko dla użytkowników PA. 
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1180

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #385 dnia: Listopad 05, 2011, 03:11:09 pm »
Ofek, co ty gadasz znowu?

Już nie pamiętasz, jak kiedyś było na Lancerze podczas TW i siege, że bez PA nei zalogowałeś boxów?

A jeżeli chodzi o start serwera, to nie ma opcji, by 4k+ ludzi mogło pojawić się w TEJ SAMEJ WIOSCE WSZYSCY. Żaden serwer tego nie udźwignie, bez względu na parametry. Dlatego u nas były limity, stopniowo zwiększane w momencie odpalenia GoD-a. Początkowo jakieś +1k ludzi, aż do następnego wieczoru już bez limitów w sumie.

PA nie powinno mieć wpływu na szybkość logowania (u nas nie ma),  ale na 90% ostatnie ileś set slotów na serwerze będzie tylko dla użytkowników PA. 
Mi chodzilo o start serwerów 3 lata temu, a nie o limit z PA ;) no ale fakt teraz wszyscy pojawiaja sie w jednej wiosce i Innova na pewno troche sie nauczyla. Tak czy siak lmity na 100% beda mniejsze od tych normalnych 5k na jakie pewnie bedzie mozna liczyc :>

ja sie tam nie spinam i mam wyj na te serwery i czy one beda w grudniu/styczniu/lutym :P im dłużej bez tej gry tym lepiej dla mnie ;)


  • Wiadomości: 705

  • Pochwał: 4

  • Chant of bsoe
Odp: f2p
« Odpowiedź #386 dnia: Listopad 05, 2011, 07:33:52 pm »
Zycie pokaze :)
Wiele moze sie zmienic do czasu otwarcia serwerow eu, poprawki w kodzie, lepsze serwery itd. Mysle ze innova odpowiednio sie przygotuje na nowy start :)

L2 EU Vinuz !
Lineage 2 official server Luna
Vinuz/Sqn: Adventurer 82lvl
Piti: Soul Breaker 76lvl
L2RU
Sqnik: Rouge 86 / 75 WL / 75 WC / 75 DA  @ Lancer


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #387 dnia: Listopad 05, 2011, 07:38:24 pm »
pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Wcześniej miałeś różne wisoki startowe, więc jakoś się to rozkładalo, a teraz kilka tysięcy osób w 1 miejscu.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #388 dnia: Listopad 05, 2011, 07:40:19 pm »
mam wyj na te serwery i czy one beda w grudniu/styczniu/lutym :P im dłużej bez tej gry tym lepiej dla mnie ;)
Oj tu święta racja. Póki co jestem bez l2 ok 1miesiąca. Na początku wielka gorączka kiedy GoD wyjdzie, ale teraz z dnia na dzień jest coraz lepiej. Święty spokój  :)
pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Wcześniej miałeś różne wisoki startowe, więc jakoś się to rozkładalo, a teraz kilka tysięcy osób w 1 miejscu.
Już nie raz takie rzeczy większość os. przechodziło... normalka. Logujesz się, lagi 15sec.. po 15 min dc i problem z loginem. Po 2/3 dniach już się nieco ping zmniejsza i jest ok  :P
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2011, 07:42:16 pm wysłana przez Ulquiora »


  • Wiadomości: 987

  • Pochwał: 10

  • Masz problem? Napisz!
Odp: f2p
« Odpowiedź #389 dnia: Listopad 05, 2011, 11:57:04 pm »
A ten co zarządzał serwerami, tez był na plikach oficjalnych? LOL człowieku jak ja bym miał ten serwer to bym trzepał na "sprzedażny"kasę jak się da. Poza tym w ogóle po co ja o tym pisze, priv zawsze będzie privem....
Trolu, co ty za głupoty wypisujesz. Pliki i kronika taka jak obecnie nawet na Nai więc nie pisz głupot, bo obniżasz średnią przydatność postów w tym temacie.
A może by wrócić na oficjal :)


  • Wiadomości: 373

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #390 dnia: Listopad 06, 2011, 01:00:12 am »
A ten co zarządzał serwerami, tez był na plikach oficjalnych? LOL człowieku jak ja bym miał ten serwer to bym trzepał na "sprzedażny"kasę jak się da. Poza tym w ogóle po co ja o tym pisze, priv zawsze będzie privem....
Trolu, co ty za głupoty wypisujesz. Pliki i kronika taka jak obecnie nawet na Nai więc nie pisz głupot, bo obniżasz średnią przydatność postów w tym temacie.

 Czytaj ze zrozumieniem privowy chłopcze, jak przeczytasz to jeszcze z 15 raz to może zrozumiesz. Gówno mnie obchodzi jakie kroniki i czy z oryginalną metką na plikach czy nie. Śmieszy mnie jak ktoś chce porównywać jakikolwiek priv z offem, bo ośmiesza tylko sam siebie. A mój tekst który zacytowałeś odnosił się adminów, którzy za odpowiednia "dotacje" mogą podrasować "lekko" staty , ekwipunek, albo pomoc kolegą w rożnych sprawach :D.
Ciesz się swoim privem póki możesz bo pewnie 90% z nich za niedługo upadnie...


  • Wiadomości: 987

  • Pochwał: 10

  • Masz problem? Napisz!
Odp: f2p
« Odpowiedź #391 dnia: Listopad 06, 2011, 01:28:33 am »
A ten co zarządzał serwerami, tez był na plikach oficjalnych? LOL człowieku jak ja bym miał ten serwer to bym trzepał na "sprzedażny"kasę jak się da. Poza tym w ogóle po co ja o tym pisze, priv zawsze będzie privem....
Trolu, co ty za głupoty wypisujesz. Pliki i kronika taka jak obecnie nawet na Nai więc nie pisz głupot, bo obniżasz średnią przydatność postów w tym temacie.

 Czytaj ze zrozumieniem privowy chłopcze, jak przeczytasz to jeszcze z 15 raz to może zrozumiesz. -_-' mnie obchodzi jakie kroniki i czy z oryginalną metką na plikach czy nie. Śmieszy mnie jak ktoś chce porównywać jakikolwiek priv z offem, bo ośmiesza tylko sam siebie. A mój tekst który zacytowałeś odnosił się adminów, którzy za odpowiednia "dotacje" mogą podrasować "lekko" staty , ekwipunek, albo pomoc kolegą w rożnych sprawach :D.
Ciesz się swoim privem póki możesz bo pewnie 90% z nich za niedługo upadnie...
Jak ja kocham trole które wypowiadają się o serwerach z plikami off z shopem podobym jak na RUoffie ale będą pluć jadem, że to przecież priv.
Naucz się, że ani Innova ani NCsoft to nie są państwowe firmy, to też PRIVY  hahaha
Prawidłowe rozróżnienie którego nie znasz to L2off i L2j(lub cokolwiek innego). Naucz się tego a potem wypowiadaj.
A wracając do tematu nowego EU offa to szukam CP na f2p.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2011, 01:31:59 am wysłana przez Russe »
A może by wrócić na oficjal :)


  • Wiadomości: 342

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #392 dnia: Listopad 06, 2011, 02:14:05 am »
Cytat: Russe
Jak ja kocham trole które wypowiadają się o serwerach z plikami off z shopem podobym jak na RUoffie ale będą pluć jadem, że to przecież priv.
czyli, ze nieprawde napisal i l2ws to nie jest serwer prywatny w sensie bez OFICJALNEGO wsparcia producenta gry??????????????????

wes sie zastanow co piszesz


  • Wiadomości: 373

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #393 dnia: Listopad 06, 2011, 11:02:59 am »
A ten co zarządzał serwerami, tez był na plikach oficjalnych? LOL człowieku jak ja bym miał ten serwer to bym trzepał na "sprzedażny"kasę jak się da. Poza tym w ogóle po co ja o tym pisze, priv zawsze będzie privem....
Trolu, co ty za głupoty wypisujesz. Pliki i kronika taka jak obecnie nawet na Nai więc nie pisz głupot, bo obniżasz średnią przydatność postów w tym temacie.
Czytaj ze zrozumieniem privowy chłopcze, jak przeczytasz to jeszcze z 15 raz to może zrozumiesz. -_-' mnie obchodzi jakie kroniki i czy z oryginalną metką na plikach czy nie. Śmieszy mnie jak ktoś chce porównywać jakikolwiek priv z offem, bo ośmiesza tylko sam siebie. A mój tekst który zacytowałeś odnosił się adminów, którzy za odpowiednia "dotacje" mogą podrasować "lekko" staty , ekwipunek, albo pomoc kolegą w rożnych sprawach :D.
Ciesz się swoim privem póki możesz bo pewnie 90% z nich za niedługo upadnie...
Jak ja kocham trole które wypowiadają się o serwerach z plikami off z shopem podobym jak na RUoffie ale będą pluć jadem, że to przecież priv.
Naucz się, że ani Innova ani NCsoft to nie są państwowe firmy, to też PRIVY  hahaha
Prawidłowe rozróżnienie którego nie znasz to L2off i L2j(lub cokolwiek innego). Naucz się tego a potem wypowiadaj.
A wracając do tematu nowego EU offa to szukam CP na f2p.

Jedyna osoba która tu pluje jadem jesteś ty, to nie ja biegam od tematu do tematu próbując udowodnić jaki to priv jest dobry lub zly. Po prostu stwierdziłem fakt, ze żaden priv nie może być porównywany do offa. A ty wpadłeś tu niczym obrońca krzyża, udowodnić ze jest inaczej.
 Nie mam nic do priwów sam tam spędziłem kilka lat i uważam ze maja swoje klimaty...Niemniej jednak takie dziecko Neo jak ty może tego nie pojąć, ale wybaczam ci bo to nie twoja wina, po prostu mamy takie czasy...


  • Wiadomości: 987

  • Pochwał: 10

  • Masz problem? Napisz!
Odp: f2p
« Odpowiedź #394 dnia: Listopad 06, 2011, 11:40:09 am »
Proszę nie wyjeżdżaj mi tu z żadnymi privami, a już nie porównuj tego co tam się działo do oficjalnych serwerów...
moze i priv ale na plikach z l2.ru wiec tak nie do konca
Skorzystam z rady zawartej w stopce Acida i skończę ten temat z tobą bo co chciałem napisać to napisałem a reszta to twój spam.
Darth dobrze streścił moja myśl. Dawno miałem zajęcia z tego tematu ale pamiętam, że ciężar przeprowadzenia dowodu spoczywa na wyciągającym z niego wnioski. Wyciągasz wnioski, że nie można porównywać więc udowodnij czemu.  EOT
Swoją drogą, może serwer wstając będzie miał już to uaktualnienie "harmonia" czy jakoś tak  :D
A może by wrócić na oficjal :)


  • Wiadomości: 373

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #395 dnia: Listopad 06, 2011, 12:26:55 pm »
Tak jak pisałem wybaczam ci bo takie czasy i tego się trzymajmy....

Nie, będzie tam GoD....


  • ******
  • Wiadomości: 1100

  • Pochwał: 5

  • a.k.a. Darth
Odp: f2p
« Odpowiedź #396 dnia: Listopad 06, 2011, 05:02:49 pm »
wracajac do tematu f2p - Lineage ma teraz szanse przebicia WoWa pod wzgledem userow i mam nadzieje ze Innova bierze pod uwage ilosc osob jaka zechce zagrac na nowych serwerach za darmo. Dobrym przykladem jak f2p potrafi ozywic gre jest np DC Universe http://freetoplay.org/article/article_1054/free-to-play-dcuo-gets-330k-new-users-with-usage-up-by-600 gra z mala iloscia ludzi nia zainteresowanych zdobyla w ciagu kilku dni od przejscia na f2p 330k userow i serwery Sony zaczely sie wykladac. Sam tez postanowilem oblukac gierke i po stworzeniu postaci okazalo sie ze do zalogowania jestem 849 w kolejce :) na szczescie oczekiwanie trwalo kilka minut tylko. Wyobrazacie sobie co moze byc na l2.eu? To widac juz po ilosci troli z iloscia postow 1-5 pytajacych o wszystko.
retired


  • Wiadomości: 527

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #397 dnia: Listopad 06, 2011, 05:19:36 pm »
wracajac do tematu f2p - Lineage ma teraz szanse przebicia WoWa pod wzgledem userow i mam nadzieje ze Innova bierze pod uwage ilosc osob jaka zechce zagrac na nowych serwerach za darmo. Dobrym przykladem jak f2p potrafi ozywic gre jest np DC Universe http://freetoplay.org/article/article_1054/free-to-play-dcuo-gets-330k-new-users-with-usage-up-by-600 gra z mala iloscia ludzi nia zainteresowanych zdobyla w ciagu kilku dni od przejscia na f2p 330k userow i serwery Sony zaczely sie wykladac. Sam tez postanowilem oblukac gierke i po stworzeniu postaci okazalo sie ze do zalogowania jestem 849 w kolejce :) na szczescie oczekiwanie trwalo kilka minut tylko. Wyobrazacie sobie co moze byc na l2.eu? To widac juz po ilosci troli z iloscia postow 1-5 pytajacych o wszystko.

 hahaha
nie rozkręcaj się tak, w l2 w najlepszych latach gralo 700k, do 11 mln z wowa to smieszne porownanie, ba, zeby do 3.5 mln ludzi grajacych w aiona dobilo to juz bylo by cos, teraz pewnie ledwo l2 dobije do tego, co stracilo w najlepszych latach. 


oczywiscie nie mowie tu o privach bo tego w zadnej grze nie da sie zliczyc ;p
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2011, 05:21:20 pm wysłana przez Mc6 »


  • Wiadomości: 373

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #398 dnia: Listopad 06, 2011, 05:36:10 pm »
Te 700k to liczysz na samym EU/US, rozumiem ze nie uwzględniłeś Azji ? Bo chyba jednak trochę więcej ludzi grało....


  • Wiadomości: 452

  • Pochwał: 1

Odp: f2p
« Odpowiedź #399 dnia: Listopad 06, 2011, 05:39:23 pm »
Gdyby w Na/EU uwzględnić ludzi grających na privach i gdyby wszyscy zechcieli przenieść się na offa to L2 miał by co najmniej 5kk graczy. Dobra reklama, dobre eventy i dobry support i nie wykluczone że ta liczba by tylko rosła.
TapMadls! - Const pt leader.
http://tapmadls.forumpolish.com