Witaj
Gość

Wątek: Dwa serwery jeden dedyk  (Przeczytany 6269 razy)

  • Wiadomości: 67

  • Pochwał: 0

Dwa serwery jeden dedyk
« dnia: Kwiecień 21, 2012, 05:14:01 pm »
Witam, da się zrobić żeby na jednym dedyku były dwa serwery tylko żeby przy logowaniu do gry nie było do wyboru dwóch tylko osobno?


  • Wiadomości: 50

  • Pochwał: 5

    • kompania obrony wybrzeża ASG
Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2012, 10:37:07 pm »
2 loginy 2 game servery powinno działać tylko pozmieniać porty na drugi server musisz
WWW.KOMPANIA-OW.XORG.PL
ASG to nie tylko zabawa- to sposób życia


  • Wiadomości: 100

  • Pochwał: 4

  • ZAKAZ OGNIA Z DUPY
Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2012, 12:24:04 am »
2 loginy 2 game servery powinno działać tylko pozmieniać porty na drugi server musisz

2 game servewy, 1 login synu...


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2012, 12:52:50 am »
2 loginy 2 game servery powinno działać tylko pozmieniać porty na drugi server musisz

2 game servewy, 1 login synu...

Chodziło chyba o to by dwa niezależne serwery odpalić.


  • Wiadomości: 50

  • Pochwał: 5

    • kompania obrony wybrzeża ASG
Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 22, 2012, 01:00:52 am »
nayana jeśli na 1 dedyku odpalisz 2 servery i 1(słownie JEDEN) login tak żeby nie było widać jednego z serverów i sie podłączysz do obu to Ci stawiam flaszke i miesiąc dedyka jakiego chcesz.synu :P
WWW.KOMPANIA-OW.XORG.PL
ASG to nie tylko zabawa- to sposób życia


  • Wiadomości: 67

  • Pochwał: 0

Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 22, 2012, 12:54:48 pm »
to są także dwie inne kroniki dlatego się zastanawiam jak to zrobić


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2012, 03:37:17 pm »
to jest mozliwe - dla login serwera nie wazna jest kronika.

postaw 2 gsy i jeden login
oby dwa gsy podepnij pod login
i jeden gs ustaw na gmonly
ustaw konto (konto na loginie a nie postac) na access_level 100 i login bedzie Ci pokazywal oby dwa serwery. tylko yteraz od twojej kroniki zalezy czy gs Cie pusci czy nie


  • Wiadomości: 67

  • Pochwał: 0

Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 22, 2012, 06:26:30 pm »
da rady 2 loginy tylko na innych portach? chodzi o to właśnie żeby przy wchodzeniu na serwer nie było widać drugiego


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 22, 2012, 10:25:15 pm »
da rade na innym porcie ale wtedy musialbys zmodyfikowac klienta gry - najlepiej wykupic 2 port eth z 2 adresem ip:D


  • Wiadomości: 67

  • Pochwał: 0

Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 23, 2012, 03:15:14 am »
jeżeli będą dwie inne kroniki to też muszę modyfikować klienta?


  • Wiadomości: 100

  • Pochwał: 4

  • ZAKAZ OGNIA Z DUPY
Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 23, 2012, 07:28:52 am »
jeżeli będą dwie inne kroniki to też muszę modyfikować klienta?

będziesz musiał powstawiać tylko inne IP - to wszystko.


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 23, 2012, 09:05:58 pm »
Lecz ze zmodyfikowanym systemem wygląda to profesjonalniej. ;)


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 24, 2012, 03:23:20 pm »
Lecz ze zmodyfikowanym systemem wygląda to profesjonalniej. ;)

nie legalniej chcialeś powiedzieć


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 25, 2012, 05:22:57 pm »
Lecz ze zmodyfikowanym systemem wygląda to profesjonalniej. ;)

nie legalniej chcialeś powiedzieć

A co boisz się pliczek zmodyfikować? I tak poznaje l2j na kilometr, "How to Connect this uber server'? Edit hosts file".  hahaha

Człowieku, teraz jest era gdzie każdy ma po parę klientów i nie będzie się pierdzielił w jakieś hostsy tylko quit this "lol prodżekt".


  • Wiadomości: 50

  • Pochwał: 5

    • kompania obrony wybrzeża ASG
Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 25, 2012, 06:40:34 pm »
PACZU nie myl legalności, profesjonalizmu i "lol prodżektów".  wg mnie stanowczo lepiej wygląda "change host OR download system" niż samo "take this sh*t and play you ***!" a po drugie, opcją "change host" eliminujesz sporą część dzieci i gimbusów z servera
WWW.KOMPANIA-OW.XORG.PL
ASG to nie tylko zabawa- to sposób życia


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 25, 2012, 07:54:14 pm »
Lecz ze zmodyfikowanym systemem wygląda to profesjonalniej. ;)

nie legalniej chcialeś powiedzieć

A co boisz się pliczek zmodyfikować? I tak poznaje l2j na kilometr, "How to Connect this uber server'? Edit hosts file".  hahaha

Człowieku, teraz jest era gdzie każdy ma po parę klientów i nie będzie się pierdzielił w jakieś hostsy tylko quit this "lol prodżekt".

Poziom Twojej inteligencji oraz doświadczenia "zawodowego" (mam na myśli działaność w l2j) wyklucza jakie kolwiek możliwości Twojego "profesjonalizmu"

PACZU nie myl legalności, profesjonalizmu i "lol prodżektów".  wg mnie stanowczo lepiej wygląda "change host OR download system" niż samo "take this sh*t and play you ***!" a po drugie, opcją "change host" eliminujesz sporą część dzieci i -_-'ów z servera

Nie spodziewałem sie ze to napiszesz - cuż myliłem się co do Twojej osoby za co przepraszam.


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 26, 2012, 04:27:23 pm »
Po prostu jak dla mnie serwer bez updatera lub gotowego patcha to szajs. Przypomina mi dzieci, którzy odpalają na 6 rdzeniówce i upie 50mb, pro el0 serwa, które nie wiedzą jeszcze jak edytować klienta.

Maślan z Tobą nie opłaca się nawet dyskutować. Bo ja powiem swoje a Ty powiesz swoje. A przy tak okazji szperając w mojej pamięci nie widziałem jeszcze serwa, który był by podpisany Twoim imieniem... : (


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 26, 2012, 04:54:45 pm »
Po prostu jak dla mnie serwer bez updatera lub gotowego patcha to szajs. Przypomina mi dzieci, którzy odpalają na 6 rdzeniówce i upie 50mb, pro el0 serwa, które nie wiedzą jeszcze jak edytować klienta.

Maślan z Tobą nie opłaca się nawet dyskutować. Bo ja powiem swoje a Ty powiesz swoje. A przy tak okazji szperając w mojej pamięci nie widziałem jeszcze serwa, który był by podpisany Twoim imieniem... : (
to że nie posiadam serwera nie oznacza że nie mam nic do powiedzenia w tej dziedzinie - dla Twojej wiadomości jest pare serwerów dla których sie udzielam a Ty nawet nie wiesz że to ja. 2 które nie wiedzą jeszcze jak edytować klienta. ja nie umiem edytować to jestem dzieckiem ?


Maślan z Tobą nie opłaca się nawet dyskutować. Bo ja powiem swoje a Ty powiesz swoje.


To nie udzielaj się w kwestiach o ktorych nie masz bladego pojęcia - to nie dojdzie do takich sylacji:)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2012, 04:58:53 pm wysłana przez Maślan »


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 26, 2012, 06:21:33 pm »
Sam zobacz dział serwerów l2j  hahaha

Wymień te uber projekty.


  • Wiadomości: 50

  • Pochwał: 5

    • kompania obrony wybrzeża ASG
Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 26, 2012, 06:58:42 pm »
Sam zobacz dział serwerów l2j  hahaha

Wymień te uber projekty.

po co ludzie otwierają serwer lineage2? Są wg mnie 3 możliwości :
1. kochają L2, mordęgę z graczami, plikami i innym cholerstwem
2. są ambitni i czegoś im brakuje na innych serwerach
3. kasa kasa kasa

gdy połączysz 1 i 2 spotkasz prawie oficjalny system gry(bez stucksub/mp potek(lub jakieś słabe)/999999 customów i buffów na kilka godzin) i tu właśnie najrzadziej spotyka się modyfikowane klienty gry a jest opcja zmiany hosta. Nie widzisz takich serwerów? i prawidłowo bo prawie nie istnieją.
Za to gdy połączysz 1 i 3, 2 i 3 lub wszystkie naraz spotkasz tam wszystko(czyli to co w nawiasie powyżej). po co downloader? bo admin dopierdziela co miesiąc nowy set! a po co daje ten set? żeby ludzie mieli co kupować(przeważnie za gotówkę). po co modyfikowany klient gry? admin uważa graczy za bandę dzieci/leniwców/innego tałatajstwa, która ma tylko wejść do gry, farmić/expić/donacić czaaaaasem na forum zapodać flame'em. dlaczego tak piszę? bo sam miałem syfek(serwer) i oprócz ambicji łączyłem wszystkie trzy grupy.

tyle ode mnie.

p.s. jeśli urażam kogoś wypowiedzią, nie przepraszam.

p.s.2 niezły spam się tu zrobił, może moderator mógłby przenieść część tematu bo bardziej odpowiedniego działu? oby nie był to kosz :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2012, 07:03:44 pm wysłana przez Veandil »
WWW.KOMPANIA-OW.XORG.PL
ASG to nie tylko zabawa- to sposób życia


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 26, 2012, 08:23:29 pm »
No ale popatrz też na to, nie jest fajnie tak zrobić konto na stronie pobrać ładnie zrobioną łatkę do klienta z wbudowanym również ładnie odpicowanym instalatorem? Wygląda to wtedy lepiej dla oka i lepiej świadczy o administratorze.  Dla mnie najważniejsze jest pierwsze wrażenie, bo to właśnie wtedy wybierasz czy brniesz dalej czy szukasz innego. To trochę tak jak z Linuxem, może i dobry system ale o wiele mniej osób go używa niż Maca i Winde a dlaczego? Bo w W i MC wszystko jest a instalacja programów łatwa, a w Linuxie musisz większość sam poustawiać, pobierać różne rozszerzenia by dało się np. zainstalować dany program. Co do customów to owszem jakieś lol sety z +12401894% pat. etc mnie odstraszają, lecz np. taki legendarny już Dark Knight. Raven narysował lepsze tekstury niż niejeden grafik w NC a w połączeniu z mózgiem Pyro powstał super fajny set. I co była to modyfikacja klienta, zabili tym kogoś, że tak nienawidzicie customów? (to raczej kieruje do Maślana) Wcale nie był to lol set, w którym gość obijał pół spota... Był updater bo jest wygodniejszy niż łatka. A sam updater nie oznacza już, że będzie co miesiąc nowy set. Popatrz na sublimity, na Ct2.3 był dupny update, w którym Opal udostępnił dla ludu Dynasty w jak Wy to mówicie "customowy" sposób. Custom RB są takie złe? Wieksza frajda dla graczy. Tu chodzi mi bardziej o updaty na tej kwestii.

Ruscy na serwerach mają custom itemki np. z Vote czy z Doty. Poprzez stronkę, (którą zresztą dla użytkowników tego forum upnąłęm) gracze dostają do plecaka nie jakias Festival Adene tylko np. Vote Token z ładnym opisem. Dla mnie to poważne podchodzenie do sprawy bo Festival Adena mówi mi, że admin poleciał na skróty aby jak najszybciej zrobić co innego. Takie dopracowywanie szczegółów mi się podoba.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2012, 08:25:39 pm wysłana przez P4CZU »


  • Wiadomości: 50

  • Pochwał: 5

    • kompania obrony wybrzeża ASG
Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 26, 2012, 08:52:32 pm »
widać mamy dwie całkowicie inne wizje i różne podejścia.

Kiedy ściągam klienta gry chcę grać w tą konkretną grę a nie jakąś fun przeróbkę. Ok do strony się zgodzę, ludzie są wzrokowcami, co ładne musi być dobre. strona i szczególnie loader/updater o administratorze świadczy tylko tyle, że nie interesuje go kto będzie grał, ma tam wejść, grać i najlepiej jeszcze za to płacić(sic! znów kasa). Rozumiem dedyki nie są za darmo, trzeba to opłacać ale są też inne sposoby finansowania. pewnego czasu widziałem kilka serwerów, które żyły(może nawet jeszcze żyją, nie sprawdzałem) z reklam na stronie i nie było tam ani jednej prośby o pomoc w finansach do graczy. Był donate ale prawdziwy(donate eng. darowizna) kto chciał mógł przelać kasę ale nic z tego nie miał w grze.

 Custom Rb to przeróbka nie klienta gry a mała zmiana ze strony serwera(cały czas rozbijam się o temat tych modyfikacji klienta). co do Ruskich, sam napisałeś
Ruscy na serwerach mają custom itemki np. z Vote czy z Doty. Poprzez stronkę, (którą zresztą dla użytkowników tego forum upnąłęm) gracze dostają do plecaka nie jakias Festival Adene tylko np. Vote Token z ładnym opisem
Dla mnie jest to zmuszanie graczy do vote'owania lub doty. prawdopodobnie bez tego poświęcisz jakieś pół roku aby dorównać komuś na oly/pvp lub co gorsza(a niekiedy się zdarza) w ogóle mobom na lokacjach(farm).

Co do Dark Knight'a... 1 osoba 1 set(może nawet i 10, może nawet 15) ale... bazowe tekstury,zapewne, były NCSoftu, NCSoft stworzył niech pomyślę do tej pory kilkadziesiąt setów, broni, tekstur mobów, lokacji, głupich drzewek czy trawy. wiadomo nie siedzi tam jedna czy 2 osoby a zapewne cała gromada czy stado programistów, grafików, testerów i całego innego tałatajstwa.

a tak na marginesie, wytłumacz mi dlaczego Ci wszyscy jak to ich nazywasz uber l2j'owcy customowcy nie stworzą własnej gry skoro potrafią tworzyć tekstury, pisać kod i modyfikować klienta(co za tym idzie także stworzyć własnego). zamiast poświęcać parę miesięcy na "przerabianie" może zrbili by coś swojego? 


Może się mylę, może jestem zacofany ale takie moje zdanie.
WWW.KOMPANIA-OW.XORG.PL
ASG to nie tylko zabawa- to sposób życia


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 26, 2012, 09:08:23 pm »
Tekstury DK są rysowane od podstaw przez RavenSpirit'a (gość na prawdę świetnie rysuje) na modelu Apelli (nie tekstur).

Custom RB w sensie full custom RB (wpisy w kliencie, skille specjalnie dla tego RB itp). Bo robienie nowego wpisu w SQL to zaś chodzenie na skróty.

Ci, o których mówię siedzą tylko i wyłącznie na L2OFF.

Po co tworzyć od nowa jak już baza jest?

No to może przysunę CS'a do rozmowy. Tak wiele osób wielbi tego moda do HL a to przecież nic innego jak custom klient bazowego Half Life.

Co do doty... A jak jakis projekt ma Festival Adene za vote to już nie zmusza? Tak przy okazji z tą dotą podałem tylko przykład. Chodzi o to, że np. jak tworzysz jakiś event i jako nagrode do niego robisz jakiś Event Stone np. Chodzi mi o dopracowywanie szczegółów.


  • Wiadomości: 50

  • Pochwał: 5

    • kompania obrony wybrzeża ASG
Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 26, 2012, 09:17:03 pm »
sam sobie właśnie zaprzeczyłeś jednym zdaniem.

Po co tworzyć od nowa jak już baza jest?


CS był/jest opensource, powstał w ramach konkursu i ten konkurs wygrał. jak dla mnie zły przykład.
WWW.KOMPANIA-OW.XORG.PL
ASG to nie tylko zabawa- to sposób życia


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Dwa serwery jeden dedyk
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 26, 2012, 11:58:38 pm »
(...)
Po co tworzyć od nowa jak już baza jest?
(...)
Klient jest własnością NCSoftu - cokolwiek z nim robisz innego niż użycie do zalogowania się do serwera NCSoftu jest nielegalne. Jest kradzieżą. Czy to Ci się podoba czy nie.

Wczoraj z mojej pracy wyleciał gościu, bo w czasie pracy łaził po necie po stronach nie związanych z wykonywaną pracą... Nadmienię, że nie były to strony ani dla dorosłych, ani jakieś zakazane. Firma to potraktowała jako kradzież czasu pracy (za który płaci) i wykorzystywanie jej zasobów komputerowych w prywatnych celach bez odpowiedniego zezwolenia.
Tak wygląda to w normalnym świecie.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;