Witaj
Gość

Wątek: Słuchawki po raz n-ty, precyzyjne wymagania.  (Przeczytany 696 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Słuchawki po raz n-ty, precyzyjne wymagania.
« dnia: Wrzesień 26, 2012, 06:04:58 am »
Z góry uprzedzam, że przeczytałem każdy wątek o słuchawkach na tym forum, jak również każdy link, który się tam znajdował, jednak do tej pory mam pewne wątpliwości. Na szczęście, mam dosyć sprecyzowane wymagania. Temat zakładam na tym forum, ponieważ wolę uwierzyć komuś, kogo przynajmniej jakoś kojarzę, a nie pytać się na forum, gdzie nikogo nie znam.

Ok, więc wspomniane wymagania:

Budżet : <300zł
Możliwość działania na zintegrowanej karcie dźwiękowej : tak
Konstrukcja : Zamknięta (z dobrym wyciszeniem- chyba najważniejszy punkt)
Przyzwoite pozycjonowanie (jak na słuchawki zamknięte)
Wykorzystanie : allroundowe, ale głównie z zamiarem grania w FPSy.
Nie pogardziłbym żywym basem, ale to już bardziej fanaberia niż konieczność.

W oko wpadły mi dwa egzemplarze- KOSS QZ99 i Asus Vulcan. KOSSy wyglądają dosyć topornie i nie jestem przekonany, czy nadadzą się do wskazanego przeze mnie użytkowania, tak samo nie mam pewności, czy zintegrowana karta dźwiękowa sobie z nimi poradzi (60 ohm). Asusy, to słuchawki "for gamers" czyli przede wszystkim marketing i średni dźwięk, natomiast cholernie podoba mi się to, jak świetnie tłumią odgłosy z zewnątrz i jak dobrze leżą na głowie.

Z moich obserwacji wynika, że lepszym rozwiązaniem będzie kompromis pozycjonowania na rzecz lepszego wyciszenia otoczenia- lepiej usłyszeć lekki szmer bez dokładnej jego pozycji, niż w ogóle go nie usłyszeć, bo odgłosy chodzącego PCta czy TV w drugim pokoju skutecznie go zagłuszyły. Psuć słuchu poprzez podkręcanie dB nie zamierzam.

Kartę dźwiękową planuję dokupić w swoim czasie, więc mogę pomyśleć o inwestowaniu w lepszy headset, jeżeli ten w ogóle będzie działał ze standardową kartą.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2012, 03:44:26 pm wysłana przez bylyforumowicz »