Witaj
Gość

Wątek: Jaki mag?  (Przeczytany 11874 razy)

  • Wiadomości: 12

  • Pochwał: 0

Jaki mag?
« dnia: Kwiecień 23, 2006, 09:19:40 pm »
Jeszcze jedna refleksja w sprawie wyboru postaci(pisze w imieniu kumpla). Chce grać magiem, którym będzie się przyjemnie grało. W miare dobże expic. I jeszcze chciał bym żeby dobże sobie radził w masz pvp i w pvp. Jak juz dojdzie do pvp to nie na arenie tylko w terenie. To nie może być summoner(gdyby one przywołańce expa nie zabierały)tylko mag zadający obrażenia samodzielnie. Chodził mi po głowie spellsinger i Sorceror.


  • *******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 31

Jaki mag?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2006, 09:30:10 pm »
wydaje mi sie że obie te postacie (sorc i sps) są dobre na "terenowych" PvP jednak dla mnie lepszy jest Sorcerer ze względu na większy dmg i największą ilość hp ze wszystkich magów, poza tym jak ktoś do ciebie podejdzie jakiś wojownik to ni musisz tracić czasu na zabijanie go tylko dajesz mu slow i odbiegasz kawałek, tak samo ze wszystmi krótkodystansowcami poza tym taki łucznik czy inny mag jak go zaatakujesz to zanim zdąży cie targetnąć to już jest zazwyczaj po nim, poza tym mi sie gra przyjemnie sorcem (lubie te kule ognia :) )

SpS jest raczej za kruchy na mass pvp bo szybko życie straci, SpellHowler ze swoim slince jest dobry na arene lub atak - peace zone - atak :)


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Jaki mag?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2006, 09:40:57 pm »
Powiem tak każdym można namiatać.
Sorc - średni dmg i cast speed. Zalety: Aura flare (czy burn - nieważne w każdym bądz razie powyżej 40lvl) sleeping cloud, decay.

Necro - najlepszy w PvP - ma "worek obrażeń" dzięki czemu wytrzyma nawet całkiem sporo, jako jedyny ma paraliż (taki stunik) dzięki czemu jest w stanie nawet pokonać 2vs.1 (serio widziałem taką akcje), jego podstawowy czar (death spike) jest dość szybki i żre mało many, vampiric claw i corpse life drain, rozwijany B2M, silence. Byłby idealny gdyby nie brak czarów AoE

SpS - najlepszy cast speed. Spowalniacz, aura flare, sleeping cloud brak czarnej magii (jak mu życie ktoś zjedzie to musi po prostu się leczyć po 100 każde uleczenie) brak B2M jednak najlepsza regeneracja. Mam jednego na 67lvl w A grade i powiem tam - jest wymiatający ale cholernie nudny

SH - demoniczny m.atk, tragiczny cast. speed. W PvP przegrywa z każdym magiem (chyba że jakimś cudem zdąrzy mu jako pierwszy silence wlepić) jego zadanie jest sterczeć w drugiej lini i z niej zabijać przeciwników. Brak sleeping cloud co utrudnia zabijanie kilku przeciwników naraz (można na przemian hurricane i vampiric claw i czasem się uda, ale jeden krytyk i czar przerwany)

POLECAM do wszystkiego Necro, jeśli się nim umie grać to jako jedyny ma szasne z archerami (magowie zazwyczaj gniją w 1-2 krytykach i bajecznie łatwo im sleep wchodzi)


  • Wiadomości: 573

  • Pochwał: 19

  • Insane
Jaki mag?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2006, 09:41:58 pm »
Satarius imo swietny do xpowania i bezapelacyjnie najlepszy mag do pvp wszelkiego rodzaju to Necro.


  • Wiadomości: 779

  • Pochwał: 5

  • DN forum staff member
Jaki mag?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2006, 10:34:28 pm »
Mialem sie rozpisywac ale wiekszasc zostala juz powiedziana
Necro ^^ (jeszcze ze ma w C4 taki silence na skille fizyczne xD)
Masz wlasnego tanka, duzy dmg, btm2, duzo klątw, curse death link, drainik, sleep, silence... mag do pvp genialny, tylko cancela brak xD
Na mobki tez swietny i moze konkurowac z SH (tez ma btm2 i draina ^^)


  • Wiadomości: 12

  • Pochwał: 0

Jaki mag?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2006, 02:03:08 pm »
Jak zobaczyłem na skile necro to żeczywiście się fajny wydaje. Tylko szkoda że później summony doświadczenie zabierają. Można ich używać tylko w pvp, bo w expienieu raczej się nie opłaca.


  • Wiadomości: 573

  • Pochwał: 19

  • Insane
Jaki mag?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 24, 2006, 04:39:57 pm »
zalezy na jakim servie.... bo jezeli jest rowny exp rate i sp rate i sa problemy aby wykupic wszystkie skille to jak najbardziej sie oplaca urzywac summony, bo jak juz wspomniales summon zjada expa ale nie sp.


  • *******
  • Wiadomości: 2218

  • Pochwał: 20

  • JUŻ 18 LAT z lineage2.com.pl !!
    • Age Of Splendor
Jaki mag?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2006, 06:23:58 pm »
Mroczny samotnik: (spellhowler)

Tą postacią możesz z łatwością expic sam. Najwiekszy dmg magiczny z wszystkich postaci w grze więc co za tym idzie mozesz zmiatac mobki nawet 1 skillem (empower 2 own). poza tym dzięki BODY TO MIND mozesz szybciej niz normalnie zregenerowac mane poprzez stracenie troche hp które i tak mozesz odnowic z VAMPIRIC CLAW + CORPSE LIFE DRAIN.
W pvp spellhowler tez radzi sobie dobrze. Jego czary nie są zbyt szybkie ale jak je**** to naprawde moze byc groźnie. poza tym SILENCE+SLEEP+HURRICAINE+VAMPIRIC CLAW+ CURSE DEATH LINK (gdy mamy malo hp) i wrog lezy...
Minusem jest to ze nie ma: CANCEL,MASS SLEEP

Wodny władca: (Spellsinger)
Czary ma szybkie takze w pvp moze byc groźnie do tego do expa mass sleep więc w trudnych sytuacjach sobie poradzi aczkolwiek nie ma body to mind oraz wyssanka wiec hp raczej nie zregeneruje. Za to w pvp CANCEL i jeg oszybkosc w rzuceniu np.sleepa jest bardzo przydatna. poza tym w przeciwieństwie do SH SPS ma szybki atak na bliską odległośc

Ognisty mistrz: (SORCERROR)
Bardzo podobny do spsa bo również ma MASS SLEEP i CANCEL oraz dobry do pvp jak i na moby czar na bliską odległosc. Jego staty raczej są wycentrowane czyli średni cast spd. średni atak. Ja do niego nie jestem przekonany bo jak to mówią:
 " JAK COŚ JEST DO WSZYSTKIEGO TO JEST DO NICZEGO"

WERDYKT: osobiście grałbym Spellhowlerem bardziej mi sie podoba...
Lineage SINCE 2005 !

Classic club - Dion x3
NightBird -  [lvl.x]


  • Wiadomości: 111

  • Pochwał: 0

Jaki mag?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 24, 2006, 06:36:40 pm »
Gram spellhowlerem od ponad pół roku. i owszem mam problemy z magami ale za to fajnie tlucze łuczników bo jade na sleep i curse chaos:) nie trafiaja i jest git:) osobiście gorąco polecam Spellhowlera. jest silny choć może wolny ale nie mozna mieć wszystkiego... a tą prędkość to można podnieść.. broń z sa acumen + dc set i mamy dość wysoki cast speed. ja mam na 75 lvl z sword of miracles + SA ACUMEN i dc robe set 760 cast speeda. więc jakoś da się żyć ;)


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Jaki mag?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 09, 2006, 03:03:40 pm »
ja mam na 70 lvlu z soesem + 3 + sa (acumen) avadon robe :) 710 bez buffow


  • Wiadomości: 107

  • Pochwał: 0

Jaki mag?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 09, 2006, 05:08:13 pm »
Mam ten sam problem... Bardziej mi chodzi o szybkosc expa, fajny wyglad,mass pvp i pvp w terenie... Co proponujecie?(bez sumonerow)
I czy moze ktos krotko opisac jak expi necro?
Każdemu zdarza się być głupcem
przynajmniej przez pięć minut dziennie.
Mądrość polega na tym,
by nie przekroczyć limitu. xD


  • ******
  • Wiadomości: 1139

  • Pochwał: 16

Jaki mag?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 09, 2006, 06:15:12 pm »
Ja po Plains Walkerze nastawiam sie albo na Bishopa/Elven Eldera albo Sorcerera/Necromancera. I to samo polecam, sorc/necro ftl :)


  • Wiadomości: 107

  • Pochwał: 0

Jaki mag?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 09, 2006, 09:29:18 pm »
Wiem ze Sps'em nie bede grac bo jest nudno... ale nie chce grac sh,sorcem i necro na raz...Bardziej si sklaniam do SH albo Necro...Dlatego sie pytam czym sie gra przyjemniej(szybki exp)


*Sry ze taki namolny ale sie wqr.... jak gram piecioma postaciami na raz :|
Każdemu zdarza się być głupcem
przynajmniej przez pięć minut dziennie.
Mądrość polega na tym,
by nie przekroczyć limitu. xD


  • *******
  • Wiadomości: 1575

  • Pochwał: 21

Jaki mag?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 10, 2006, 07:30:01 am »
No jak szybki exp to tylko spellhowler :), ale w pvp bedzie lipa :)


  • Wiadomości: 107

  • Pochwał: 0

Jaki mag?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 10, 2006, 04:20:36 pm »
Why?
Każdemu zdarza się być głupcem
przynajmniej przez pięć minut dziennie.
Mądrość polega na tym,
by nie przekroczyć limitu. xD


  • *******
  • Wiadomości: 1575

  • Pochwał: 21

Jaki mag?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 10, 2006, 05:13:40 pm »
Spellhowler ma dos slaby cast. speed co juz chyba bylo mowione niejednokrotnie na tym forum, ale jest bardzo silny, zabija moby 2-3 hity, nawet jesli sa wyzsze levelem, wiec bedzie sie szybko expilo. MImo iz na pvp jest niezakonieczna, widzialem pare razy na high rate server(L2eXtreme Titan) jak sph na 70+ zabijal na arenie jednym hitem lucznika(na tym samym lub wyzszym lv). Mimo wszystko wybralbym Sph, jest bardzo klimatyczny, ma mase skilli, i mam do niego sentymenty bo to moja pierwsza postac jaka zagralem :) Ale to juz sam zdecydujesz :wink:


  • Wiadomości: 107

  • Pochwał: 0

Jaki mag?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 10, 2006, 06:52:53 pm »
Tnx :) mogl bys jeszcze mi pokaza swoje screeany SH :rotfl:
I jak znasz to jakies filmiki
Każdemu zdarza się być głupcem
przynajmniej przez pięć minut dziennie.
Mądrość polega na tym,
by nie przekroczyć limitu. xD


  • *******
  • Wiadomości: 2218

  • Pochwał: 20

  • JUŻ 18 LAT z lineage2.com.pl !!
    • Age Of Splendor
Jaki mag?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 10, 2006, 07:07:21 pm »
a ja na 2nd char sie zdecydowalem na necro. jak tylko dobije troche glada to sobie zrobie necrosa...
Lineage SINCE 2005 !

Classic club - Dion x3
NightBird -  [lvl.x]


  • *******
  • Wiadomości: 4647

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Jaki mag?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 11, 2006, 04:04:20 pm »
ja polecam ci SPSa, bo on poprostu wymiata w pvp i jest prosty do expienia. Zanim ktokolwiek podejdzie leży ^^ . A w razie potzreby zawsze można szybko wrzucić sleepa i teleport i nikt ci tyłka nie skopie ^^. Z łucznikiem też idzie wygrać bo jak sie wlepi sleep i cancel, podejdzie się (łuczniowi rzadko keidy siadają kryty z bliska - przynajmniej u mnie tak ejst)i wali z aury to łucznik raczej też piach gryźć powinien. Też jest to fajna postać do PKowania. Nie wiem jak z pvp na warlorda i glada bo nigdy nie miałem :P ...
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Shillien Templar lvl 90 --- active
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • *******
  • Wiadomości: 2218

  • Pochwał: 20

  • JUŻ 18 LAT z lineage2.com.pl !!
    • Age Of Splendor
Jaki mag?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 11, 2006, 04:17:22 pm »
tak ale necro ma wymiatarskie klątwy i najwiecej HP + CP z wszystkich magow. ogolnie klimatycznie tez fajna postac wiec zdecydowalem sie na niego.
Lineage SINCE 2005 !

Classic club - Dion x3
NightBird -  [lvl.x]


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 2

  • Sorry I'm Newbie ;( /// FameN'Glory
Jaki mag?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 11, 2006, 05:37:41 pm »
I drainik necrosa jest przecudny ^^' co prawda nie taki jak WC i OL, nie wiem jak na niskich rate ale na very high go sobie testowałem to miałem 1/4 życia jeden drain i prawie całe ^^'


  • Wiadomości: 107

  • Pochwał: 0

Jaki mag?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 11, 2006, 06:08:03 pm »
Zaczynam grac od poczatku na 5x ratach... tu odpada necro...
Powtorze to nie wiem ktory raz z koleji..:
-szybki exp
-dobry do party
Sps czy SH
Ale tak szczerze ludzie(czy szybciej expi cast speed czy mocne dmg...)
i wady tez piszcie a nie same zalety...
Z gory tnx
Każdemu zdarza się być głupcem
przynajmniej przez pięć minut dziennie.
Mądrość polega na tym,
by nie przekroczyć limitu. xD


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 2

  • Sorry I'm Newbie ;( /// FameN'Glory
Jaki mag?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 12, 2006, 12:11:36 pm »
Szybki exp
SH-zużyjesz mniej many, bo walniesz 2 razy i mob pada i nie będziesz musiał odpoczywać tak często jak SpS.
Do party to chyba obydwaj są dobre..
W SH stun wchodzi jak nóż w masło, w SpS troche trudniej lecz również lekko, SH równa się bardzo mały cast. speed i jest mu łatwiej przerwać rzucanie czaru niż SpS'owi , ale dajmy na to, że DE rzuci 10 czarów żeby zabić przeciwnika, a SpS o te 7 więcej..


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Jaki mag?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 12, 2006, 03:35:37 pm »
Cyceron ma dużo racji, SH expi szybciej. Nie jest to znów aż tak kolosalna różnica gdyż SpS ma lepszą regenerację ze statystyk a poza tym ma skille pasywne (clear mind) ale też aktywne (regeneration). Czyli zużywa więcej, ale ma znacznie lepszą regeneracje. Grałem i jednym i drugim. SpS wydaje mi się nudny -  jest za dobry... Ale w party się przydaje (jak się zwali za dużo to ma sleeping cloud - wiele razy uratował mnie i kompanów...)


  • Wiadomości: 23

  • Pochwał: 0

Jaki mag?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 12, 2006, 03:51:44 pm »
ja tam woel grac SH poniewaz  to była moja 1 pstac:)szybki exp:)i tyle:)pvp tez sobie radzi;)
Serwer:                       
Zenithx5 (Infinity)                     
Rasa:                             
Dark Elf                         
Klasa:
Spell Howler/BLADE DANCER
LVL:
70++
KLan:No Have

Dark Avanger 70+