Witaj
Gość

Wątek: [L2OFF] L2Dawn - IL x3 - START ??.??.2018  (Przeczytany 15093 razy)

• Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2Dawn - IL x3 - START ??.??.2018
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 08, 2018, 07:53:17 am »
Jak ze wszystkich low rate (nie liczac classic) nic z tego nie bedzie ;/

• BladeDancer
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 08, 2018, 08:35:22 am »
Co do PI ja nie mam dobrego porównania. Lecz, nikt wcześniej nie narzekał, że źle działał. Dopiero na tym forum dowiaduje się o tym.

Moby w niektórych catach się bugowały, że nie dało się robić trainów, tylko trzeba było je bić pojedynczo. Jeśli dobrze pamiętam, średnio zdarzało się to raz na tydzień. Czasem bez restartu "same się naprawiały", a restarty były co poniedziałek lub wtorek rano.

Jeśli chodzi o schody, to nie były DC, tylko critical errory (mała różnica, ale różnica) i były to na środkowych schodach w goddard i nie zawsze dostawało sie critical error. W aden czy giran nigdy mi się to nie zdarzyło, nie wiem skąd te info.

Tezza czasem się bugowała, że np. po wejściu nie wszystkie hall device się spawnowaly, co uniemożliwiało przejście na dalszy etap. Z tego co wiem to nie był jedyny występujący tam bug. Bywało to irytujące, kiedy wygrywasz epika a ten się buguje, później wchodzi tam przeciwnik i ubija niemilca.

FOI, były przypadki critical errorów, ale to było bardzo rzadko. Pamiętam pewien moment w historii tego serwa, jak przeciwny side miał chyba 3 OLi i na okrągło nakurwiali FOI, a nie pamiętam "mass DC"

Te bugi były zgłaszane i nigdy nie zostały naprawione.

Tak czy tak, problemy w tym temacie są tak wyolbrzymione i opisane jakby nie wiadomomo jak często się zdarzały i psuło całą rozgrywke, a ludzie tam grający byli masochistami :)

Pamiętajcie, że to tylko mój punkt widzenia. Widzę, że każdy ma trochę inne doświadczenia.

« Odpowiedź #127 dnia: Październik 08, 2018, 10:42:39 am »
Wiecie dlaczego Dawn stał tak długo ( ponad 2 lata ) ?

Na pewno nie dlatego że był doskonały i pozbawiony wszelkich bugów. Miał drobne niedociągnięcia z których większość ( o ile nie wszystkie) już została wymieniona na tym forum. Jak widać są tacy co przeszkadza im wszystko i będą wytykać każdy nawet najmniejszy błąd bo i tak nie maja zamiaru zagrać a przy okazji chcą tylko zniechęcić innych. Ideału nie było, nie ma i nigdy nie będzie, co innego zadecydowało o sukcesie Dawna. Serwer stał 2 lata i jakoś ludzie byli zadowoleni  i grali na nim do samego końca mimo wspomnianych bugów bo tak naprawdę liczy się klimat i społeczność serwera a nie drobiazgi na które można przymknąć oko. Jak ktoś jest quiterem i malkontentem to zawsze znajdzie powód żeby nie grać. Na szczęście większość community serwera taka nie była. I tu dochodzimy do rzeczywistej przyczyny dlaczego serwer stał tak długo. Po prostu miał fart że w jednym miejscu i czasie trafiła się społeczność prawdziwych i wiernych graczy L2, nie takich co im wszystko przeszkadza, nie takich co robia wyścig szczurów i skaczą z serwera na serwer, nie takich co jak dostana po dupie od silniejszego to quitną lecz takich nastawionych na dłuższa przygodę z serwerem zarówno nolifów nastawionych na grę bez spiny jak i casuali co grają tylko kilka godzin dla przyjemności. To właśnie ta społeczność tworzyła odpowiedni klimat i sprawiała że zawsze było do czego wracać przez 2 lata. Serwer  wyjątkowy bo praktycznie bez dotacji i innych rzeczy psujących grę był dla niej azylem który nie wszyscy potrafią docenić. Aby nowy serwer mógł dorównać pierwszej edycji nie jest ważne zlikwidować wszystkie bugi bo to niewykonalne. Istotne jest aby na serwer powróciło to samo community które tworzyło ten unikalny klimat co wtedy. Jeśli community okaże się gorsze niż wtedy serwer czeka to samo co inne privy, albo zamkniecie albo ciągnięcie dalej z kiepskim online ( zależy co zrobi China). Życzyłbym sobie i wam żeby  na serwer wbijali sami prawdziwi i wierni gracze tacy jak grali na poprzedniej edycji bo to oznacza długi czas świetnej zabawy na serwerze. SERWER POLECAM BO BYŁ DLA NAS OSTOJĄ I MAM NADZIEJĘ ŻE WSZYSCY WIERNI GRACZE ZECHCĄ NA NIEGO POWRÓCIĆ I ODBUDOWAĆ TEN WSPANIAŁY KLIMAT :)

« Odpowiedź #128 dnia: Październik 08, 2018, 12:04:25 pm »
Tak jak rafal pisal, l2 dawn mimo ze mial duzo bugow nie naprawionych to przetrwal tylko dzieki community.
@michajster Ja osobiscie pamietam siege Aden, gdzie na polu bitwy bylo 200+ osob i za kazdym razem jak rzucane bylo FOI to polowa albo nawet i 3/4 ludzi dostawalo kryta. I to sie zdarzylo kilka razy podczas jednego siege.

« Odpowiedź #129 dnia: Październik 08, 2018, 10:14:18 pm »
Jak ze wszystkich low rate (nie liczac classic) nic z tego nie bedzie ;/

To jest jedyny taki serwer. Praktycznie bez doty i innych rzeczy psujących grę. W dodatku projekt długoterminowy. Porównywanie go do innych serwerów crapów jakich pełno dookoła jest nie na miejscu. Jest to wymarzone miejsce dla graczy chcących sobie pograć na luzie i zostać na dłużej. Dlatego istnieje spora szansa że stare community powróci do swojego utraconego raju. Już samo to wystarczy by serwer ponownie odniósł sukces. low rate też nie jest złym pomysłem bo akurat takiemu community nastawionemu na długotrwałą rozgrywkę nie powinno to przeszkadzać.

« Odpowiedź #130 dnia: Październik 10, 2018, 10:58:49 am »
Jakies info co do startu ?

« Odpowiedź #131 dnia: Październik 10, 2018, 06:31:14 pm »
Chyba nie ma jeszcze. Aczkolwiek chodzą pogłoski, że raczej wstanie w tym roku. Ja obstawiam grudzień, najlepiej na gwiazdke xd

« Odpowiedź #132 dnia: Październik 12, 2018, 12:34:01 pm »
Pogłoski to raczej chodzą o tym że w tym roku nie wstanie.

« Odpowiedź #133 dnia: Październik 12, 2018, 02:01:51 pm »
Wszyscy poszli grac na inne servery patrzac na ten nieprofesjonalizm. Oczywiscie casuale na swoj raj wroca hype padl juz dawno forum martwe, discord z reszta tez odstraszyli mase ludzi a szkoda bo odstraszyli wlasnie glowne comunity na pvp z cisnieniem i celami. Szkoda, czytajac wasze opinie z poprzedniej edycji wygladalo to ciekawie jak na eu ofc... Teraz patrzac z pkt widzenia nowego gracza co sie tu dzieje to jest ogromny nieprofesjonalizm,  slow GM nie ma co brac pod uwage bo juz wielokrotnie obiecywali "jutro" 0informacji  0wzmian o postepach  0online na forum czy jakiej kolwiek sesownej rozmowie na forum/discord ludzie sa zawiedzeni, wszystkie sidy wkur..wione i czekaja na inny server nie bede reklamowac tu bo chyba nie mozna . Oczywiscie jak poda konkretne daty i o ile sie one sprawdza (juz tyle China obiecywal i na tym sie skonczylo) i sidy juz nie beda na innym serv to czesc ludzi wroci ale nie bedzie juz tak fajnie jak wygladalo to chocby miech temu, strzelil sobie chlop w kolano nie robiac praktycznie NIC niszczac na wlasne zyczenie online ktory jest ogromnie wazny na eu serverach.
Juz czekam na ta fale hejtu w stylu "no bo stal 2lata" wielkie mi k.osiagniecie :D

« Odpowiedź #134 dnia: Październik 12, 2018, 02:17:56 pm »
Nemezis, wcześniej miałem jeszcze wątpliwości, ale swoimi powyższymi wypiskami je ostatecznie rozwiałeś. Masz coś z głową albo po prostu masz czeskie korzenie i starasz się za cena sprzedaży władnej matki zapewnić im online. Fajna taktyka, ale gracze lineage 2 swój rozum mają, a Ty jesteś chyba jedną z trzech narzekających tutaj krewetek. Nie pozdrawiam.

« Odpowiedź #135 dnia: Październik 12, 2018, 02:25:13 pm »
Forum jest po to aby wyrazic swoje zdanie, jesli masz z tym problem wracaj do "kanalu"

« Odpowiedź #136 dnia: Październik 12, 2018, 02:50:38 pm »
Hype padł na morde i to jest fakt. Szkoda, bo strasznie doskwiera brak takiego low rate IL z rywalizacją od startu, tymczasem będzie to pewnie kolejny 'raj dla casuali' na przyszły rok.

« Odpowiedź #137 dnia: Październik 12, 2018, 04:14:17 pm »
Forum jest po to aby wyrazic swoje zdanie, jesli masz z tym problem wracaj do "kanalu"

Swoje zdanie możesz mieć, ale jesli wypisujesz brednie i kłamstwa, to licz na odzew.

« Odpowiedź #138 dnia: Październik 12, 2018, 04:43:19 pm »
A jakie niby brednie i kłamstwa wypisał Nemezis w swoim dzisiejszym poście? Sam grałem na Dawnie 1.0 przez jakieś 9 miesięcy i mam dość pozytywną opinię o pierwszej edycji - ale to co się dzieje ze startem Dawna 2.0 to totalna porażka.

4 miesiące od ogłoszenia że serwer wstanie na nowo a jedyne co w wielkich bólach zostało ustalone że będzie to IL x3 z boxami 1+1 - do tej pory dalej nawet nie wiadomo czy będzie nerf destro, jakie będą okna epików itd.

Non stop słyszmy tylko że pracują nad "różnymi konfiguracjami serwera" - cokolwiek to znaczy. Pierwsza beta była totalną porażką gdzie nawet NPC do testów nie były porządnie ustawione a druga beta miała wystartować 2-3 tygodnie temu. Na pierwszej becie nawet poprawnych plików z ostatniej edycji nie wrzucili na serwer bo były bugi których nie było na pierwszej edycji (ludzie dropili itemy po śmierci od moba, herby nie leciały z mobów).

Już nawet nie wspomne o tym co China gadał na Discordzie o neutralnych CH czy questach 20-70, bo to płakać się chce jak się słucha czegoś takiego.

Jakby pisali konkrety typu że "obecnie pracujemy nad tezzą" to by ludzie nie meli pretensji - ale skoro słyszymy od klku miesięcy non stop tą samą śpiewkę to nic dziwnego że teraz forum i discord sa martwe.

« Odpowiedź #139 dnia: Październik 12, 2018, 05:20:56 pm »
Dokladnie o to chodzi zapowiedzial, dal pare obietnic na diskordzie. Mozna miec opoznienia ale postawil by jakis topik na forum co obecnie naprawil i updatowac to co pare dni a tak od 4miesiecy tak naprawde nic nie wiadomo bo i to co zapowiedzial nie spelnil 1wielki balagan i burdel. Co do 1 edycji to nie wiem jak tam sie bawiliscie dokladnie ale obecna 2.0 wyglada zle szczegolnie ze to juz nie 1serwer a 2gi wiec taryfy ulgowej nie ma...

A co do Pana NedznySzczur powiem tylko tyle ze nick idealnie pasuje... napisal bym wiecej ale i tak nie zrozumiesz,  ogolnie to smiesza mnie takie "szczury" co tylko sie na ich ukochany serwer bez skaz zuci cien niepewnosci i od razu piany dostaja bo wiecie chwalac ze cos dziala na IL co ma juz 10lat jest smieszne raczej sie wytyka co powinno dzialac a nie dziala...

« Odpowiedź #140 dnia: Październik 12, 2018, 06:03:53 pm »
Po pierwsze, to pisze się "rzuci", Ty analfabeto, a po drugi, to nie loguj sie na drugie konto, by przyznawać sobie racje.

Nikt Wam nie każe czekać, a nawet grać. Także dziekuje za Wasze wypiski, żegnam.

« Odpowiedź #141 dnia: Październik 12, 2018, 06:36:03 pm »
Nemezis. Twój post potwierdza tylko to co wcześniej napisałem na temat community L2. To że community z ciśnieniem i " celami" się zniechęciło to akurat żadna strata dla graczy bez ciśnienia których celem jest granie dla przyjemności. Sam mam chęć na wspólną grę z kimś ( w cp lub zwykłym pt i najlepiej na chacie głosowym) ale grę na spokojnie w swoim tempie dla przyjemności. Nie jestem jakimś super hiper wymiataczem i nawet nie mam zamiaru z takimi rywalizować. Myślę że takich graczy jak ja jest sporo a ten serwer już raz pokazał że jest doskonałym miejscem dla nas. Community z "celem " i ciśnieniem może sobie wbić na serwer w każdej chwili ( nawet jak będzie już stał jakiś czas). A jeśli chodzi o community które ma " cel" na początek zdominować serwer i zagarnąć wszystko dla siebie tylko po to by zaliczyć kolejny serwer w wyścigu szczurów to nawet fajnie by było gdyby nie pojawiło się na serwerze ( niech sobie graja na mid, high ratach z donate shopem ) a od Dawna niech trzymają się z daleka. Jeśli chodzi o zarzuty że hype, forum, discord padł czy ze China zbyt wolno pracuje są to nic nie znaczące narzekania graczy pokroju community ( wyścig szczurów ) które dla nas normalnych graczy nie maja żadnego znaczenia. Każdy z nas wie że hype, forum ożywi się po podaniu daty startu. Nie ma sensu nic pisać jeśli temat się wyczerpał. Zarzut ze China zbyt wolno pracuje też jest śmieszny. Nie wiem ile osób ma do pomocy ale nie dość że robi to wszystko charytatywnie żebyśmy my mogli grać za darmo to jeszcze przy nowych plikach z którymi jest mnóstwo roboty i pewnie robi to wszystko jak wróci wypoczęty z pracy. Gdyby brał pieniądze np dotę za źle wykonana prace to co innego ale w tym przypadku należy mu się szacunek a nie krytyka. Na serwer warto poczekać nawet gdyby start był dopiero  po Nowym Roku. W chwili obecnej poszczę jeśli chodzi o L2 bo dosyć mam zaczynać wszystko od nowa po miesiącu czy dwóch ( tym bardziej będzie mi się lepiej grało na starcie L2Dawn 2.0 ). Pierwsza edycja Dawna miała wspaniałe community. Nie wiem gdzie teraz się ono podziewa. Może błąka się po gównianych serwerach albo podobnie jak ja czeka z utęsknieniem na premierę czegoś porządnego ( low rate - na wiele dni grania, bez doty i zmian psujących grę ). Ale tak się składa że tylko Dawn spełnia te kryteria. Może więc stopniowo nie od razu starzy gracze powrócą na serwer ( jest na to duża szansa ) a nowi którzy nigdy tu nie grali i doceniają wszystkie zalety tego serwera są mile widziani. :)

xSlayerx. co do braku informacji o ewentualnym nerfie destro czy oknach epików. To myślę że China już dawno zadecydował jak ma być ale te informacje poda dopiero tuż przed startem serwera po to by ukrócić narzekania co niektórych na forum. Co do bety to myślę że China nie planował i powstała ona wyraźnie na prośbę graczy a ponieważ pracy jest bardzo dużo być może powinęła mu się noga , ale nie oznacza to wcale że finalny serwer będzie zły. Co do pisania konkretów np "obecnie pracujemy nad Tezzą" każdy ma swój styl i być może China nie uważa za konieczne informowania nas o wszystkich niuansach pracy nad plikami. Fakt że było by lepiej gdyby się spowiadał ze swojej pracy przed graczami by co niektórych nie zniechęcać do projektu ale może nie ma na to chęci albo czasu w końcu serwer i tak robi dla nas z "dobroci serca" ( charytatywnie prawie bez doty jedynie czapki itp)  czego chcieć więcej ? Ja życzyłbym sobie więcej cierpliwości i wyrozumiałości ze strony graczy. Tak w ogóle to możemy tylko gdybać i zgadywać co tak naprawdę dzieje się przy tym projekcie, z jakimi problemami zmaga się China co go spowalnia i tworzy nieprzyjazną atmosferę na forum. Dla mnie jedno jest pewne : nie zanosi się na to żeby była jakaś sensowna alternatywa dla tego serwera wiec będę grał tutaj albo całkiem przestane grać w L2.

« Odpowiedź #142 dnia: Październik 12, 2018, 07:49:34 pm »
Moim zdaniem takie decyzje jak nerf destro czy czas okna epików są niezwykle istotne. Nie wiedząc jak będzie działać destro nie wiesz czy będziesz mógł ze swoją ekipą robić trainy w kata na low lvlu, czy może lepiej skupić się bardziej na bicu RB, albo czy poprostu zacząć od razu od łuków / nukerów. Co do epików - to ktoś może mieć dość kampienia baiuma przez 8h i mając konkretne info o oknach epików - już wie czy ma czekać na ten serwer czy poprostu go sobie odpuścić.

Tym bardziej że niestety - ale China nie jest nieomylny. Przecież on chciał żeby ten serwer powstał na ratach x1 - dopiero po tym jak to oficjalnie powiedział powstał na forum temat gdzie ludzie wybili mu to z głowy. Tak samo na discordzie powiedział że on chce zmieniać questy 20 - 70 bo "jest tyle contentu którego nikt nie robi bo się nie opłaca i oni na Dawnie by chcieli zrobić coś oryginalnego, niepowtarzalnego - alternatywną ścieżkę rozwoju dla graczy od tego nudnego gridnu". Jak to usłyszałem to mu mówie: "albo zrobicie te zmiany Q za mocne i wtedy ludzie będą wściekli że zmieniacie tą gre którą znają od lat, albo sobie narobicie tylko mnóstwo roboty z której nikt nie skorzyta bo i tak bardziej się będzie opłacać po staremu grindować jak koreańcy".

Nie twierdze że finalny serwer będzie zły - choć będąc całkowicie szczerym i obiektywnym bardzo mnie matwi to że na becie były bugi których nie było na Dawnie 1.0. Nie znam się na stawianiu serwerów L2, modyfikacji plików, naprawianiu bugów - mam nadzieję że to był tylko jakiś mały błąd przy wyborze plików na serwer (tak jak mi to China niby później napisał - że "to tylko błąd człowieka"), bo nie chiałbym żeby potem działy się tego typu cyrki:

https://www.youtube.com/watch?v=hD8rDhTMTVU

Ponownie - dobrze by było wiedzieć nad czym konkretnie obecnie pracują chłopaki. Raz że w mojej opinii China ma dziwne pomysły na serwer (tak jak te questy co napisałem powyżej), a dwa jak się próbuje zorganizować ekipe 10 - 20 osób na serwer to ludzie chcą jakiś konkretów. Jak nie ma to odpada jedna, druga, piąta osoba - pomnoż to przez każde CP / klan który chciał wpaść na serwer - i masz mniejszy online na serwerze, mnie klanów, mniej kasy z dotacji, mniejszy rynek, gorsze mass PvP itp itd. Poza tym - jak GMi maja sprawdzać / szukać botów jeśli nie mają czasu co tydzień napisać 2-3 zdań nad czym pracowali przy plikach?

Naprawde uważam że China odwalił kawał dobrej roboty na pierwszej edycji - praktycznie sam przez drugi rok prowadził serwer co kosztowało go dużo sił. Dzięki niemu w końcu powstał był serwer gdzie można było zostac na dłużej. Sam wróciłem do tego nałogu po 5 latach nie grania - właśnie na Dawna i informacje o drugiej edycji z niecierpliwością czekałem na długo zanim jeszcze pojawiło się oficjalne info w maju. Ale niestety - to co mamy na razie jest moim zdaniem delikatnie mówiąc nieprofesjonalne. Oby serwer był wart tego czekania.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2018, 07:52:20 pm wysłana przez xSlayeRx »

« Odpowiedź #143 dnia: Październik 12, 2018, 08:44:01 pm »
Generalnie zgadzam się z tym co napisałeś ale tak naprawdę nikt z nas nie zna daty startu a przecież może się okazać że jeszcze długo trzeba będzie czekać na serwer. Nie chce krakać bo wszyscy mamy nadzieje na jak najszybsza premierę serwera ale to co się dzieje faktycznie może sugerować że jeszcze dużo czekania przed nami. Zatem gromadzenie ekipy na serwer w trakcie budowy bez konkretnej daty startu uważam za nieprzemyślane . Większość graczy chyba jednak chce grać a nie czekać nie wiadomo ile. Lepiej zebrać ekipę jak już będzie wiadomo kiedy start. Myślę ze i więcej konkretów na temat serwera wtedy będzie.  Wtedy podejmiecie decyzje czy podoba wam się i będziecie tu grac czy nie.  Według mnie na razie jest na to stanowczo za wcześnie. Jeśli jesteście niecierpliwi to polecam jakiś mid rate do czasu startu Dawna. Może pożyje akurat na tyle długo że w biegu będziecie mogli wbić na Dawna.

Co do questów to jeśli prawdą jest to co napisałeś brzmi to nieco niepokojąco. Większość graczy przyzwyczajona jest że w tej grze questów się nie robi. Wyjątek stanowią questy na profę, subę, nobla, niektóre epiki, pety, recki s grade i kilka questów na farmę matsów i adeny. Nie ma potrzeby tego zmieniać. China na pewno ma szlachetne pobudki i mam nadzieje że jego aspiracje nie zniszczą idei tego serwera. Bądźmy cierpliwi, wstrzymajmy się z krytyką i oceńmy dopiero gotowy produkt.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2018, 06:17:38 am wysłana przez rafalbrutal »

« Odpowiedź #144 dnia: Październik 12, 2018, 11:51:44 pm »
Po pierwsze, to pisze się "rzuci", Ty analfabeto, a po drugi, to nie loguj sie na drugie konto, by przyznawać sobie racje.

Nikt Wam nie każe czekać, a nawet grać. Także dziekuje za Wasze wypiski, żegnam.

ty debilu

• Pochwał: 1

« Odpowiedź #145 dnia: Październik 13, 2018, 07:53:53 am »

ty debilu

lol, ogarnijta się panowie.

Przypomnę tylko zgodnie z moimi ulubionymi teoriami spiskowymi, że po zamknięciu L2Dawn pliki serwera trafiły na sell, było ogłoszenie na mxc, istnieje duże prawdopodobieństwo, że marka została tak samo sprzedana wraz z dobrodziejstwem inwentarza - domena, bazy gry, forum, konta na społecznościówkach.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.

« Odpowiedź #146 dnia: Październik 13, 2018, 08:24:30 am »
Wszystko mozliwe, tylko wtedy m.in. musieli by także wynajmować głos Chinatown do robienia filmików na youtube i prowadzenia spotkań na discordzie )

« Odpowiedź #147 dnia: Październik 13, 2018, 10:59:32 am »
Pamiętam jak po pojawieniu się ogłoszenia o sprzedaży plików serwerowych na shoutboxie Dawna pojawiły się propozycje wykupu całego serwera łącznie z baza danych ( czyli kontami postaci itp). China kategorycznie odmówił ze względu na dobro marki L2Dawn. Myślę że nadal dba o dobre imię swojej marki tyle że rozwija ja już na nowych plikach. Stare nie były mu potrzebne więc się ich pozbył  a teraz pracuje na nowych lepszych wymagających dopracowania. Mnie nie przeszkadzałoby gdyby odpalił nowy serwer na starych plikach ale niektórzy gracze narzekali na nie więc China pewnie próbuje sprostać ich wymogom, ma też pewnie kilka usprawnień ( niespodzianek ) nad którymi trzeba sporo popracować i o których dowiemy się później ( ale to już moja teoria spiskowa ) :D

« Odpowiedź #148 dnia: Październik 13, 2018, 11:47:41 am »
@rafalbrutal
Jakbys chcial, aby na dawnie grali sami "casualowcy" to ten serw by nie przetrwal 2-3 miesiacy. Prawda jest taka, ze 75% "casualowcow" (przynajmniej wedlug mojej wiedzy) z poprzedniej edycji, co dolaczyli na serwer sami czy tez z nielicznymi znajomymi, gra lub bedzie grala w systemie cp. Taka jest prawda. Wiec twoj argument, ze nie chcialbys serwera z ludzmi z CP, walczacymi w wyscigu jest troche nietrafny moim zdaniem. Gralem tam 1.5 roku z przerwami i niestety te community co bylo tam, w wiekszosci przeksztalcilo sie w CP ( miedzy innymi i ja). Smutne, ale wciaz prawdziwe. Gra w CP oferuje ci o wiele wiecej niz solo, kazdy kto sprobowal tego systemu raczej zostanie przy nim.

Druga sprawa tak jak poprzednicy pisali to "profesjonalizm" ekipy administrujacej server. Stawiaja beta, bez zadnych npc. Co testowac? Tracic czas na lvlowanie postaci, zamiast sprawdzac bugi i testowac questy itp? LVL npc byl obiecywane przez 3 tygodnie. Kazdy announcement od gm teamu brzmial: "npc lvl will be soon". No i tak do konca bety nie bylo widac tego npc. Nie wiem, czy to administracja miala wywalone na graczy, czy po prostu to zadanie ich przeroslo. Brak info takze zle swiadczy o serwerze. Pisza raz na miesiac, ze naprawiaja itp. Ale czy przypadkiem nie naprawiaja rzeczy tak jak npc lvl?  Kto wie... Moze wlasnie dlatego sie nie chwala co zostalo naprawione do tej pory.
O nedznym szczurze nic nie napisze, dam mu sie skupic bo pewnie ma duzo pracy domowej na weekend.

« Odpowiedź #149 dnia: Październik 13, 2018, 01:22:24 pm »
Chlebut. nie zrozumiałeś mnie do końca. Nie przeszkadzają mi CP czy nawet całe klany rywalizujące ze sobą na serwerze. Uważam że to nawet fajnie bo serwer jest wtedy ciekawszy a granie mniej nudne. Napisałem że takie community w każdej chwili może sobie wbić na serwer a jak ma duże ciśnienie na " cele" to może je osiągnąć nawet jak serwer stoi już jakiś czas. Przeszkadzają mi tylko typki które przychodzą na serwer tylko po to żeby go zaliczyć i jak już wygrają ten swój wyścig szczurów to quitują. A jak jest ich dużo na starcie to serwer traci online i umiera. Napisałem że to właśnie brak takich graczy przynajmniej na początku nie zaszkodzi i najlepiej żeby od raju dla casuali ( Dawna ) trzymali sie z daleka.

co do profesjonalizmu ekipy administrującej serwer, Nemezis napisał tak :

"Dokladnie o to chodzi zapowiedzial, dal pare obietnic na diskordzie. Mozna miec opoznienia ale postawil by jakis topik na forum co obecnie naprawil i updatowac to co pare dni a tak od 4miesiecy tak naprawde nic nie wiadomo bo i to co zapowiedzial nie spelnil 1wielki balagan i burdel. Co do 1 edycji to nie wiem jak tam sie bawiliscie dokladnie ale obecna 2.0 wyglada zle szczegolnie ze to juz nie 1serwer a 2gi wiec taryfy ulgowej nie ma... "

i po części się z nim zgadzam.

Przydały by się częstsze raporty z pracy nad serwerem bo za mało informacji jest i gracze się niecierpliwią. Chyba tez nikt nie wie albo nie pamięta jak wyglądały prace nad pierwszym serwerem ale to nie istotne bo teraz jest druga wersja serwera i gracze stawiają poprzeczkę wysoko i chcą szybko czegoś lepszego. Pisałem to już ale powtórzę raz jeszcze nie wiemy co tak naprawdę tam się dzieje i dlaczego tak to wygląda a nie inaczej. Możemy jedynie zgadywać a i tak pewnie nie trafimy. Liczę na to że sprawa za jakiś czas się wyjaśni i będziemy mieli podane jakieś konkrety co do ustawień serwera może nawet date startu. Jeśli nie no cóż są 3 wyjścia. Albo czekać dalej, albo iść na inny serwer, albo skończyć granie w l2. Ja już napisałem co zrobię ( chyba że ktoś przekona mnie do zmiany decyzji najlepiej na pm).

Marzy mi się wspólne granie z kimś w cp lub pt ( ale bez spiny) na porządnym długoterminowym serwerze. Do tej pory Dawn był moim ideałem. Dlatego staram się jak mogę bronic go bo chciałbym żeby znowu było jak dawniej. Jeśli jednak serwer miałby nie spełnić oczekiwań graczy to wiem że i tak nic nie wskóram a w sercu pozostanie jedynie żal. Oby tak nie było.

Życzę wszystkim zainteresowanym żeby Dawn 2.0 odniósł podobny lub nawet większy sukces niż pierwsza edycja.