Witaj
Gość

Wątek: Statek - Poradnik  (Przeczytany 7762 razy)

 • Wiadomości: 56

 • Pochwał: 1

Statek - Poradnik
« dnia: Czerwiec 20, 2006, 01:55:16 pm »
Statek…
Statek (ang. Boat, ship) to poruszająca się na morzu rzecz, która ma za zadanie przewieść pasażera na drugą stronę ustalonego celu.

Historia pierwszych statków, żaglowców.
Żaglowiec - statek wodny o napędzie żaglowym. Jednostka pływająca, której jedynym lub podstawowym czynnikiem napędowym jest jeden lub więcej żagli. Na danej jednostce przygotowanej do żeglugi zbiór wszystkich możliwych do zastosowania na niej rodzajów żagli stanowi jej aktualne ożaglowanie, przy czym nie wszystkie rodzaje tych żagli muszą być użyte jednocześnie. Podział żaglowców na rodzaje jest trudny i wielowątkowy, generalnie jednak żaglowce klasyfikuje się właśnie ze względu na ich żagle, a mówiąc dokładniej, na rodzaj osprzętu żaglowego, czyli takielunek, gdyż ten sam kadłub żaglowca może być rozmaicie otaklowany, co powoduje, że będzie on zaliczony do różnych klas.
Najprostszym i najmniej formalnym podziałem jednostek żaglowych jest ich podział ze względu na wielkość. Najmniejsze jednostki to żaglówki, większe to jachty, zaś największe to "prawdziwe" żaglowce. Jednak w najszerszym rozumieniu terminu żaglowiec jest nim każda bez wyjątku jednostka, której ożaglowanie stanowi jej podstawowy napęd. Żaglówki i jachty nazywa się również gwarowo "łódkami".
Natomiast według przepisów Polskiego Rejestru Statków każda jednostka pływająca (w tym i żaglowiec), która służy do rekreacji, turystyki, uprawiania sportu, celów szkoleniowych lub reprezentacyjnych, jest jachtem. Wynika to z faktu klasyfikacji jednostek pływających wg przeznaczenia, a nie rozmiaru.
Żaglowce, podobnie jak pozostałe jednostki pływające, można dzielić także ze względu na liczbę ustawionych równolegle kadłubów jednostki. Wyróżniamy tu jednokadłubowce, oraz wielokadłubowce - katamarany i trimarany. W podziale tym nie uwzględnia się ewentualnych pływaków.
Żaglowce można dzielić również na rekreacyjne, turystyczne, sportowe oraz szkolne i badawcze. W przeszłości żaglowce stosowano także w celach militarnych, transportowych oraz w rybołóstwie i polowaniu na duże zwierzęta morskie. Dziś jedynie na Dalekim Wschodzie, w Oceanii oraz w Afryce żaglowce mają jeszcze zastosowanie typowo gospodarcze, stanowiąc zazwyczaj jednocześnie środek transportu oraz dom mieszkalny.
Żaglowce dzieli się również ze względu na rejon występowania na świecie, gdyż wiele rodzajów jednostek żaglowych jest charakterystycznych (czasami nawet bardzo) dla konkretnych wód. Istnieje również duża liczba rodzajów żaglowców w ujęciu historycznym, z czego wiele przykładów przetrwało do naszych czasów w postaci w pełni funkcjonalnych replik.
Jednak główny podział żaglowców to klasyfikowanie ich ze względu na rodzaj ożaglowania i ilość masztów. Współcześnie wyróżnia się:
Spis treści
[schowaj]
•   1 Żaglowce 1-masztowe
•   2 Żaglowce 2-masztowe (małe lub półtoramasztowe)
•   3 Żaglowce 2-masztowe (wielkie)
•   4 Żaglowce 3-masztowe i większeŻaglowiec w Lineage 2.
Ogólnie wielu graczy decyduje się na wejście na pokład, gdy zdobędą 20 poziom i chcą zmienić klasę, wtedy muszą kierować się do Gludin. Wszystkie rasy mają takiego farta że są umieszczone w Aden. Niestety ludzie są umieszczeni w Talking Island którajest oddzielona od Aden. Wielu śmiałków próbowało za darmo przepłynąć z TI do Aden niestety na darmo zginęli. Jak więc dostać się do Gludio? Są dwa rozwiązania:
-Przeniesie cię do Gludio Gatekeeper za 18k (nie opłaca się, szczególnie dla początkujących)
-Idź do Portu i za około 900 aden kup 2 zwykłe bilety (Tickets) i 2 bilety: (Tickets: Talking Island to Gludio, Gludio to Talking Island).

Tak wygłada nasz żaglowiec:
A oto mapa l2:

Port (Talking Island Harbor) jest umieszczony na południu.

Później należy iść cały czas prosto, gdy już będziemy molu to musimy poczekać na statek. Czekanie waha się od 25 minut do 40 minut. + 10 Minut „kapitan musi zrobić sobie przerwę” i 1 minutę jeszcze statek musi poczekać na spóźnialskich.

Statek – problemy

Niestety albo niektóre serwery mają to do siebie, że statki nie pływają i niestety trzeba zapracować te 18 k i dać je Gatekeeperowi.

I jeszcze spotykanym Bugiem jest to że gdy statek skręca (bo omija TI) to gdy będziemy używać emotikonek możemy zwyczajnie wypaść ze statku… nie radzę też nigdzie wchodzić lub też siadać blisko boków żaglowca…

Dziękuję
Weiapon~~

Acha chciałbym żeby modki przykleili mój temat dla początkujących.

//Przyklejam, nastepnym razem uzywaj miniatur. Serdel

 • Wiadomości: 115

 • Pochwał: 0

Statek - Poradnik
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2006, 06:18:46 pm »
Jesli juz wspomiales cos o prywatnych serwerach, zeny do zaplaty dla teleportu u GK sa rozne, i czesto ponizej 18k. Sorka, ale ten topic w ogóle nie jest potrzebny. No i wstep taki... jak bys od razu czytelnika za idiote uwazal.... Definicje zaglowki moge znalesc gdzie indziej, ale dlaczego na forum posieconemu lineage 2? No i jesli ktos gra na offie to napewno wie o statkach w lineage. Na prywatnych serwerach w praktyce ich sie nie używa.

pozdrawiam


 • Wiadomości: 513

 • Pochwał: 7

Statek - Poradnik
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2006, 08:47:18 pm »
Buhehe kto ci powiedzial ze nie da sie przeplynac??
Plynalem juz 2 razy raz orkiem(21lvl uzylem ze 4potiony) i human mysticiem(z 7 razy musialem podratowac sytuacje battle healem)...


FullMetal Alchemist fan


 • Wiadomości: 115

 • Pochwał: 0

Statek - Poradnik
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2006, 08:56:50 am »
A czy ja cos takiego napisalem ?


 • *******
 • Wiadomości: 1575

 • Pochwał: 21

Statek - Poradnik
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2006, 02:58:47 pm »
Geko, odpierd**** sie od niego, kolega poprostu zrobil poradnik o tym, i wyobraz sobie ze nie kazdy moze byc tak madry jak ty. Jesli ktos jest poczatkujacy i chce sie czegos o tym dowiedziec, to ma wszystko podane jak na talerzu, wiec nie wiem po co to krytykujesz, szukasz dziury w calym.


EDIT by Shaman: daje ostrzeżenie za flugi na użytkownika... jako moderatora obowiązują cię zasady forum x2 ... mam nadzieje że to był wypadek przy pracy i że wiecej sie to nie powtórzy...[/color]


 • Wiadomości: 115

 • Pochwał: 0

Statek - Poradnik
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2006, 07:24:29 pm »
Tiaa, nie chcialem być niegrzeczny ;p no ale ten opis łódek mógłby sobie podarować  :shock: Szanuje Weapon'a, bo stara sie coś przekazać innym, ale też mam własną opinię i jej będe sie trzymał. Z reszta nikogo nie zbluzniłem więc zejdź ze mnie.


 • Wiadomości: 181

 • Pochwał: 8

Statek - Poradnik
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 12, 2006, 11:34:03 pm »
Jeśli Twój poradnik ma pomóc początkującemu zapoznać się ze statkami na L2 to na pewno nie bedzie mu sie chcialo czytac 4/5 treści o "niczym", z czego tylko 1/5 jest o statkach na L2. Sorry , doceniam Twój wkład i wysiłek ale to poprostu...NUDNE. Forumowicze raczej poszukują konkretów a nie "Elaboratów". :P
MYSTERIUM TREMENDUM


 • *******
 • Wiadomości: 1575

 • Pochwał: 21

Statek - Poradnik
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2006, 12:09:32 am »
Zamykam temat zebyscie wiecej nie krytyowali kolegi :)