Witaj
Gość

Wątek: Dywagacje na temat doty  (Przeczytany 460 razy)

• Pochwał: 0

Dywagacje na temat doty
« dnia: Październik 20, 2018, 11:10:57 am »
Server przypięty, opłacone community, no i dotacja żeby się zwróciło. Nie dzięki, nie interesuja mnie serwery typu l2 emi  :)

• Pochwał: 671

• Try Me
Odp: Dywagacje na temat doty
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2018, 11:55:57 am »
Server przypięty, opłacone community, no i dotacja żeby się zwróciło. Nie dzięki, nie interesuja mnie serwery typu l2 emi  :)
co ma jesno do drugiego?

« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2018, 04:27:28 am »
co ma jesno do drugiego?

A no że na l2 emi była dotacja top c grade na serwerze interlude.
Ogólnie takie przegięte dotacje często niszczą ekonomie serwera, przez co żywotność takich serwerów się zmniejsza niestety.

To coś w stylu, zapłacie ci 1000zł, a ty mi dasz range administrator na forum. Pewnie że się nie zgodzisz, ale bym banował tutaj niektórych  hahaha .
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2018, 04:29:10 am wysłana przez Uziemienie »

• Try Me
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2018, 09:49:59 am »
C grade na interlude to nie jest jakies wielkie osiagniecie?

• Asgota
  • L2Emi- serwer partnerski

• L2 Emi
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2018, 10:56:19 am »
Server przypięty,

Przypięty, ma baner i reklamę na FB - fakt dziwne...
A może wykupił reklamę jak np. RPG-Club?

opłacone community,

A dowody na to jakieś masz że opłacili Community? (Jeżeli też twierdzisz że L2Emi miało według Ciebie również wykupione community to jesteś w błędzie :) )

no i dotacja żeby się zwróciło.

XXIw, 2018r. A ty myślisz że do 100 letniej gierki internetowej ktoś postawi charytatywny serwer bez dotacji? Albo wystawi nędzne czapki które każdy ma w dupie?
A może Premium Acc? Czytając ostatnie posty z NC West to nawet PA jest wielkim boostem Pay to Win.
Także reasumując jak ma im się ten serwer PRZYNAJMNIEJ zwrócić?

Nie dzięki, nie interesuja mnie serwery typu l2 emi  :)
Tak wiemy już po twoich postach, ciebie interesuje tylko Dawn, więc na cholerę się udzielasz w tematach które Cię w ogóle nie interesują?
Siedź sobie w temacie L2Dawna i tam wylewaj toksyczne myśli.

co ma jesno do drugiego?
A no że na l2 emi była dotacja top c grade na serwerze interlude.
Ogólnie takie przegięte dotacje często niszczą ekonomie serwera, przez co żywotność takich serwerów się zmniejsza niestety.

Dotacja nie niszczy community, przynajmniej community myślącego...
Pay to Win które może niszczyć community to enchanty, gotowe sprzęty które wymagają sporo czasu jak A/S grade na Interlude itp.
C grade to serio śmieć, wielu graczy robiło szybciej lvl oraz Sety C, niż Ci którzy kupili sety z dotacji... I tu mówię serio, dla przykładu 2 graczy z topki (Romeo i Juliet niektórzy mogą kojarzyć) dostawaliśmy reporty 3-4 razy dziennie, od samego startu... A grali bez żadnych wspomagaczy czy dotacji.

Także tłumaczenie się typu "Nie gram bo dota Pay to Win więc nie ma sensu" jest tylko wytłumaczeniem dla słabych.
(Oczywiście pomijając tak jak pisałem wcześniej przegięte dotacjae jak enchant etc...)

« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2018, 12:13:50 pm »
Tego rodzaju serwery nie są otwierane dla ludzi, a dla pieniędzy. Co do Asgoty, to idealnie wpasowałby się do jakiegoś działu reklamacji i dawałby "kopiuj" oraz "wklej" przy odpowiedziach dla klientów. Choć pewnie ma racje, a jego serwer umarł po miesiącu, bo był taki świetny :)

Nie wierzę w uczciwość serwerów, które nastawione są na zysk i tylko zysk. Jak napisał China " Jeśli ktoś nie ma pieniędzy na utrzymanie serwera, niech go nie stawia". Szach mat.

• Try Me
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2018, 01:05:35 pm »
Tego rodzaju serwery nie są otwierane dla ludzi, a dla pieniędzy. Co do Asgoty, to idealnie wpasowałby się do jakiegoś działu reklamacji i dawałby "kopiuj" oraz "wklej" przy odpowiedziach dla klientów. Choć pewnie ma racje, a jego serwer umarł po miesiącu, bo był taki świetny :)

Nie wierzę w uczciwość serwerów, które nastawione są na zysk i tylko zysk. Jak napisał China " Jeśli ktoś nie ma pieniędzy na utrzymanie serwera, niech go nie stawia". Szach mat.
Dla jasności... czyli nie grasz już w L2, bo serwery nie są całkowicie za free?
Skoro już nie grasz... po kiego grzyba wchodzisz na to forum?

A może grasz na jakimś całkowicie bez doty serwerze... podzielisz się nazwą?

« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2018, 02:08:21 pm »

tłumaczenie się typu "Nie gram bo dota Pay to Win więc nie ma sensu" jest tylko wytłumaczeniem dla słabych.

Ależ ja byłem głupi i naiwny. Teraz pozbyłem się wszelkich złudzeń. Już wiem dla kogo był stawiany Twój serwer. Nie dla graczy takich jak ja, tylko dla rusherów i skoczków serwerowych żeby wydusić z nich kasę. A ja głupi myślałem że znajdę w końcu coś do pogrania na dłużej. :(

Z tej wypowiedzi można wywnioskować że zrobiłeś dote dla silnych ( bo oni i tak wszystko szybko zdobędą ) a po co maja sami zdobywać jak c graty to dla nich gówno i można na nich zarobić.  Słabych ( casuali, randomów) masz w dupie. Oni i tak mało dotują albo nawet wcale więc to nie będzie serwer dla nich. Niech się cieszą że w ogóle mogą za darmo wejść. A jak im się nie podoba to żadna strata ( rusherzy przyciągnięci zysk będzie). Są jeszcze tacy co potrzebują od zera jakieś 2-3 tygodnie na zdobycie top c gratów i sprawia im to ogromna frajdę. Na tym serwerze dostali z liścia w mordę. Głupiego full plate seta nie mogłem sobie skrafcić bo skoro był za dotę to wszyscy mieli w dupie craft. Sam wydropiłem recki i go sobie złożyłem ( ale zajęło to jeszcze więcej czasu niż normalnie). Nie wszyscy gracze byli tacy cierpliwi jak ja. Pomijając już to że na serwerze była masakryczna ilość bugów nic dziwnego że po miesiącu gracze z niego uciekli.

Generalnie nie miałem już zamiaru poruszać tematu tego serwera ( ani nawet go krytykować ) ale ten post mnie sprowokował.

« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2018, 02:17:52 pm »
Zawsze podziwiałem ludzi, którzy co dwa miesiące zmieniają serwer i robią wszystko od początku, nawet tą samą postać. Ja niestety nie należę do nich. Proszę zauważyć, że wypowiadam się niemal tylko w dziale "zapowiedzi", a może to świadczyć o tym, że nigdzie nie gram, a cały czas wypatruje czegoś sensownego.

Dotacja mi nie przeszkadza. Niech będą runki exp 30%, drop i spoil 30%. Niech bedą buffki, nawet niech będzie +1 box więcej, niż normalnie, bo i tak nigdy nie chciało mi się ciągać więcej, niż jednego. Nie oszukujmy się, niektórym najzwyczajniej na świecie odwaliło. Na rpg pewnie wejdą runki 100% expa, co uczyni ten serwer zupełnie niegrywalnym bez doty, a szkoda, bo mile wspominam rpg. L2 emi, nie dość, że javoland, to dota z kosmosu, a jeśli ktoś twierdzi, ze na tych ratach top c zbroja + top bron (chyba top) nie jest problemem, to chyba siedzi zalogowany w grze 24/24 lub po prostu zapłacił i broni jak ja bezpłatnie l2dawn : ) Co do powyższego serwera. Pani (chyba) administrator jest tam na forum adminem, modem, czymkolwiek. Także wypiski moje w tym temacie są bezcelowe.

Wiem, że to gra i zabawa. Nie biorę udziału w wyścigu szczurów, bo wolę iść do pracy i zbierać kokosy z tego tytułu. Wiem jednak, że jeśli serwer ma działać, to każdy musi mieć równe szanse, bo niezbyt fajnie walić z buta dziesiąty raz na oddalony spot, bo ktoś ma "przewagę". Nie wierzę również w uczciwość ludzi, którzy stawiają serwery z mordującą je dotacją. Bo jeśli taki admin dostanie wiadomość, że wejdzie 2k dolarów na jego konto za to, tamto, sramto, to nie odmówi, bo nie stawiał serwera dla przyjemności.

Odnośnie serwerów bez doty. Był bardzo fajny, lub dalej jest L2 Shrine. Żałuje, że w niego nie wierzyłem, bo okazał się ciekawą propozycją, która bardzo długo stała lub stoi do dzisiaj. Niby na stronce jest login na zielone, ale kto tam wie. L2 Dawn, który wstanie wcześniej, czy później, ale nie bedę go wychwalał, bo robie już to w jego temacie :)) Może dodam jeszcze Allseron, który stał 7lat? Chyba już padł, bo admin nie chciał go utrzymywać, ale sami ludzie zaoferowali wkład bez korzyści, także kto wie. Da się? Da się.

• Asgota

• L2 Emi
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2018, 02:45:26 pm »

tłumaczenie się typu "Nie gram bo dota Pay to Win więc nie ma sensu" jest tylko wytłumaczeniem dla słabych.

Ależ ja byłem głupi i naiwny. Teraz pozbyłem się wszelkich złudzeń. Już wiem dla kogo był stawiany Twój serwer. Nie dla graczy takich jak ja, tylko dla rusherów i skoczków serwerowych żeby wydusić z nich kasę. A ja głupi myślałem że znajdę w końcu coś do pogrania na dłużej. :(

Z tej wypowiedzi można wywnioskować że zrobiłeś dote dla silnych ( bo oni i tak wszystko szybko zdobędą ) a po co maja sami zdobywać jak c graty to dla nich gówno i można na nich zarobić.  Słabych ( casuali, randomów) masz w dupie. Oni i tak mało dotują albo nawet wcale więc to nie będzie serwer dla nich. Niech się cieszą że w ogóle mogą za darmo wejść. A jak im się nie podoba to żadna strata ( rusherzy przyciągnięci zysk będzie). Są jeszcze tacy co potrzebują od zera jakieś 2-3 tygodnie na zdobycie top c gratów i sprawia im to ogromna frajdę. Na tym serwerze dostali z liścia w mordę. Głupiego full plate seta nie mogłem sobie skrafcić bo skoro był za dotę to wszyscy mieli w dupie craft. Sam wydropiłem recki i go sobie złożyłem ( ale zajęło to jeszcze więcej czasu niż normalnie). Nie wszyscy gracze byli tacy cierpliwi jak ja. Pomijając już to że na serwerze była masakryczna ilość bugów nic dziwnego że po miesiącu gracze z niego uciekli.

Generalnie nie miałem już zamiaru poruszać tematu tego serwera ( ani nawet go krytykować ) ale ten post mnie sprowokował.

Generalnie to ty chłopie przeczytaj mój post jeszcze kilka razy, jak zrozumiesz wkoncu o co mi chodziło to się odezwij. Bo ręce mi opadły...

Skoro zrobiłem serwer tylko pod hajs, to czemu on dalej stoi i od 2 miesięcy dokładam do niego z własnej kieszeni dla tak naprawdę kilku graczy którzy tam grają? xD

Temat doty i tych c gratów był poruszany już wieki temu i nie chce mi się tego kontynuować.

Co do bugow itd. Już kilka osób potwierdzało po wielkim płaczu ze ja od samego początki nie obiecywałem ze to wszystko będzie od PIERWSZEJ EDYCJI super piękne i zajebiste.
Ale jeżeli ktoś nie rozumie ze do celu trzeba dożyć jakiś czas to co ja mam na to poradzić.

Edit.
A nie, przepraszam, można przecież kupić gotowca. 
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2018, 02:51:48 pm wysłana przez Asgota »

« Odpowiedź #10 dnia: Październik 21, 2018, 05:02:40 pm »
Przeanalizujmy wspólnie twojego posta i wskaż mi gdzie popełniłem błąd. Nie chce żebyś musiał załamywać ręce z mojego powodu. Całe życie uczę się od mądrzejszych niech i teraz tak będzie.

Przypięty, ma baner i reklamę na FB - fakt dziwne...
A może wykupił reklamę jak np. RPG-Club?

A dowody na to jakieś masz że opłacili Community? (Jeżeli też twierdzisz że L2Emi miało według Ciebie również wykupione community to jesteś w błędzie :) )

Ta cześć twojego posta nie dotyczy tego tematu. Pomijam

XXIw, 2018r. A ty myślisz że do 100 letniej gierki internetowej ktoś postawi charytatywny serwer bez dotacji? Albo wystawi nędzne czapki które każdy ma w dupie?
A może Premium Acc? Czytając ostatnie posty z NC West to nawet PA jest wielkim boostem Pay to Win.

Poprzez dotację tyle że ROZSĄDNĄ !!! Widziałeś tam jakieś c graty za dote ? Wiem że to classic ale mimo wszystko. Czy można tam dostać jakikolwiek sprzęt za dotację ( NG, DG) ? Nie wiem nie grałem tam ale podejrzewam ze nie ( jeśli się mylę dotacja nie jest rozsądna).

Tak wiemy już po twoich postach, ciebie interesuje tylko Dawn, więc na cholerę się udzielasz w tematach które Cię w ogóle nie interesują?
Siedź sobie w temacie L2Dawna i tam wylewaj toksyczne myśli.

Fragment nie skierowany do mnie ale ja też będąc bogatszy w doświadczenie  interesuje się już tylko Dawnem którego właściciel pokazał że można zrobić serwer wyłącznie z pasji ( z pomijalna dotacją ). Nigdy nie mówiłem żebyś był wolontariuszem tak jak China, ale wystarczyło by żebyś wywalił z doty te cholerne c graty a już było by znacznie lepiej. Prosiłem o to wielokrotnie niestety bez skutku.

Czyli uważasz że jestem debilem skoro płacze o ta PRZESADZONĄ dotacje ? Czy pozostali gracze którzy myślą podobnie jak ja też są idiotami. Czy jeśli nie potrafią grać w taki sposób żeby PRZESADZONA dotacja im nie przeszkadzała są bezmózgami których można olać ? Stało się coś dokładnie odwrotnego to gracze olali serwer, a Ty być może zrozumiesz ( albo nie ) że nie można lekceważyć żadnego gracza.

Pay to Win które może niszczyć community to enchanty, gotowe sprzęty które wymagają sporo czasu jak A/S grade na Interlude itp.

Teraz to mnie ręce opadają. Jeśli nie rozumiesz że dotacja na FULL TOP C GRATY na interlude jest przesadzona to nie ma o czym dyskutować. Najwidoczniej masz mentalność typowego rushera i skoczka serwerowego dla których tacy gracze jak ja są jak powietrze ( nieistotni). W takim razie życzę powodzenia w kontynuowaniu tego projektu ( będzie Ci potrzebne ).

C grade to serio śmieć, wielu graczy robiło szybciej lvl oraz Sety C, niż Ci którzy kupili sety z dotacji... I tu mówię serio, dla przykładu 2 graczy z topki (Romeo i Juliet niektórzy mogą kojarzyć) dostawaliśmy reporty 3-4 razy dziennie, od samego startu... A grali bez żadnych wspomagaczy czy dotacji.

Zwyczajna wymówka nic więcej. Wielu graczy robiło szybciej level i sety ? Chyba tylko ci nolife rusherzy o których wspominałem wcześniej bo casuale i randomy to chyba raczej nie. I dla Ciebie wielu a zarazem powód do dumy to znowu tacy gracze. A może zainteresował byś się tym co robili casuale i randomy, czy to może dla Ciebie nie ważne ? Otóż czuli się jak by wdepnęli w bagno i dlatego quitneli. Ja i tak długo wytrzymałem miałem nadzieje że może jednak serwer się rozkręci. Ale już teraz wiem że byłem głupi.

Także tłumaczenie się typu "Nie gram bo dota Pay to Win więc nie ma sensu" jest tylko wytłumaczeniem dla słabych.
(Oczywiście pomijając tak jak pisałem wcześniej przegięte dotacjae jak enchant etc...)

Ten fragment juz skomentowałem wcześniej. Nie chciało mi się cytować całego posta dlatego zacytowałem to co najbardziej mnie poruszyło a mianowicie to że masz w dupie słabych i z mentalnością typowego rushera robisz serwer wyłącznie pod nich. Gdybym wiedział wcześniej że  pod patronatem tego szanownego forum robisz serwer tylko dla wybrańców to nawet nie zawracał bym sobie głowy.

Skoro zrobiłem serwer tylko pod hajs, to czemu on dalej stoi i od 2 miesięcy dokładam do niego z własnej kieszeni dla tak naprawdę kilku graczy którzy tam grają? xD

Bo już zarobił na siebie. A za jakiś czas otworzysz następny żeby dalej zarabiał. Sam żeś napisał w innym temacie że w dzisiejszych czasach utrzymanie serwera dla kilku ludków to żaden problem ( zwłaszcza finansowy ). Więc nie ma za bardzo czym się chwalić.

Temat doty i tych c gratów był poruszany już wieki temu i nie chce mi się tego kontynuować.

Bo masz taką mentalność że dla Ciebie to śmieci nie warte uwagi. A dla innych to może być coś ważnego ( na tyle że zadecyduje czy wbić na serwer czy nie ), ale tu potrzeba szanować zdanie innych ( nawet jeśli się mylą i to ty masz racje ).

« Odpowiedź #11 dnia: Październik 21, 2018, 06:13:01 pm »
@asgota

hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

Rafał wyczerpał temat. Ja nawet nie wchodzę w tą dyskusje, bo przeraża mnie takie myślenie które Asgota prezentuje.

Ja to nawet poruszałem sprawę shadow weapon c grade i b grade, że każdy ogarnięty administrator, to wprowadził by dopiero te shadowy po dwóch tygodniach i nawet nie trzeba by było wtedy nerfić deski. Wystarczy że nie było by pole C grade i pole b Grade shadow.
Dodam jeszcze że luxury shop też bym wywalił i dodał po tygodniu.
Już widzę te "rusher cp" bez tych udogodnień.
Piszę o serwerach low rate interlude teraz :)

Więc jeśli według mnie, shadowy c grade i b grade są już przegięte na interlude. To dotacja full c grade nie jest  hahaha hahaha hahaha
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2018, 06:17:35 pm wysłana przez Uziemienie »

• Asgota

• L2 Emi
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 21, 2018, 06:49:01 pm »

Poprzez dotację tyle że ROZSĄDNĄ !!! Widziałeś tam jakieś c graty za dote ? Wiem że to classic ale mimo wszystko. Czy można tam dostać jakikolwiek sprzęt za dotację ( NG, DG) ? Nie wiem nie grałem tam ale podejrzewam ze nie ( jeśli się mylę dotacja nie jest rozsądna).

Chodziło mi to to że dla większości community nawet Premium Acc jest Pay to Win... I nie ważne co dasz, zawsze jest źle.

Czyli uważasz że jestem debilem skoro płacze o ta PRZESADZONĄ dotacje ? Czy pozostali gracze którzy myślą podobnie jak ja też są idiotami. Czy jeśli nie potrafią grać w taki sposób żeby PRZESADZONA dotacja im nie przeszkadzała są bezmózgami których można olać ? Stało się coś dokładnie odwrotnego to gracze olali serwer, a Ty być może zrozumiesz ( albo nie ) że nie można lekceważyć żadnego gracza.

Sam dobrze wiesz że starałem się wysłuchać każdego gracza, sam rozmawiałeś ze mną live na discordzie... Tylko trzeba jeszcze zrozumieć że takich graczy jak ty lub podobnych jest więcej, starałem się wysłuchać każdego, ALE dogodzić każdemu się nie da... Temat doty ciągnął się przez wiele stron, finalnie został rozwiązany tak że każdy był do pewnego stopnia zadowolony. (nie, nie każdemu przeszkadzały c graty...)

Teraz to mnie ręce opadają. Jeśli nie rozumiesz że dotacja na FULL TOP C GRATY na interlude jest przesadzona to nie ma o czym dyskutować. Najwidoczniej masz mentalność typowego rushera i skoczka serwerowego dla których tacy gracze jak ja są jak powietrze ( nieistotni). W takim razie życzę powodzenia w kontynuowaniu tego projektu ( będzie Ci potrzebne ).

Nie znam nikogo kto z C grade robi trofeum, także chyba jesteś jedyny, sorry ale "zajebistość" C grade się już dawno skończyła, teraz 95% community robi szybkie C i z C wskakuje w A, albo i wyżej.

OFC pomijając Classica, który właśnie był tworzony tak aby każdy grade i każda jego zmiana była dla ciebie "WOW", także polecam tam iść jak chcesz spełniać swoje marzenia, interlude jest już tak mocno monotonne że każdy leci tym samym schematem.

...dlatego zacytowałem to co najbardziej mnie poruszyło a mianowicie to że masz w dupie słabych i z mentalnością typowego rushera robisz serwer wyłącznie pod nich. Gdybym wiedział wcześniej że  pod patronatem tego szanownego forum robisz serwer tylko dla wybrańców to nawet nie zawracał bym sobie głowy.
Dalej to podtrzymuje, tylko dopowiem że chodziło mi o część community której przeszkadza wszystko, a tutaj jest sporo takich osób, Przeszkadza im PA 50%, 30% w ogóle jakikolwiek boost, a co najciekawsze to te same ochoty wchodzą właśnie na te serwery i na dzień dobry wykupują PA ;)

Bo już zarobił na siebie. A za jakiś czas otworzysz następny żeby dalej zarabiał. Sam żeś napisał w innym temacie że w dzisiejszych czasach utrzymanie serwera dla kilku ludków to żaden problem ( zwłaszcza finansowy ). Więc nie ma za bardzo czym się chwalić.

Teraz już widzisz? czy jeszcze czcionkę wstawić większą?
Jak widzisz to jak zarobił na siebie skoro dopłacam z własnej kieszeni by te kilka osób mogło pograć?

Tak utrzymanie serwera dla kilku osób jest tanie, ale gdy od początku zakładasz że twój online będzie niski, a nie gdy spadnie... Bo koszt utrzymania dla mnie się teraz nie zmienił, kosztuje tyle samo co po starcie. Mogę go oczywiście zmniejszyć, ale zmiana maszyny zafunduje mi dodatkowy jednorazowy koszt... (np. przeniesienie S-guard)

Ogólnie to temat jak pamiętam dotyczy "L2OFF] L2Dex - GF x7 - START 26.10.2018" także jak chcesz dalej wylewać swoje żale to przenieś się do działu "Serwer Partnerski"?

Na tym kończę i życzę powodzonka w dalszej szarpaninie.

« Odpowiedź #13 dnia: Październik 21, 2018, 08:16:29 pm »
Nie grajta w te gry kurła bo sa robione dla kasy KURŁA !!!

« Odpowiedź #14 dnia: Październik 21, 2018, 08:38:01 pm »

Sam dobrze wiesz że starałem się wysłuchać każdego gracza, sam rozmawiałeś ze mną live na discordzie... Tylko trzeba jeszcze zrozumieć że takich graczy jak ty lub podobnych jest więcej, starałem się wysłuchać każdego, ALE dogodzić każdemu się nie da... Temat doty ciągnął się przez wiele stron, finalnie został rozwiązany tak że każdy był do pewnego stopnia zadowolony. (nie, nie każdemu przeszkadzały c graty...)

Temat dotacji był wielka tajemnicą CELOWO  ujawniona dopiero na krótko przed startem serwera. Wy już dawno zadecydowaliście jaka dota i na co ma być także nasze sugestie i prośby nie miały żadnego znaczenia. Teraz już wiem że zmarnowałem na to mnóstwo czasu. Moje zdanie jak i wiele innych podobnych opinii się dla was nie liczy bo macie własny koncept tego projektu ( nie dla graczy takich jak ja tylko dla rusherów). Każdemu dogodzić się nie da - to prawda dlatego najlepiej dogodzić temu kogo się najbardziej lubi ( utożsamia ) - rusherom.

Nie znam nikogo kto z C grade robi trofeum, także chyba jesteś jedyny, sorry ale "zajebistość" C grade się już dawno skończyła, teraz 95% community robi szybkie C i z C wskakuje w A, albo i wyżej.

Ta opinia tylko dowodzi tego w jakim community się obracasz Dla was rusherów i topowych nolife cp  c grade to szmelc. Natomiast ja pamiętam że na porządnym serwerze jakim był np L2dawn  ( pierwsza wersja ) grało sporo casuali i randomów i c graty to było coś. I zwykli gracze potrafili sie cieszyć że już udało im się zdobyć sprzęt w którym dopykają sobie do 61 levela. I uwierz mi dla casuali i randomów zdobycie top c grade na początku gry nie jest takie łatwe jak dla rusherów z nolife cp. Twój serwer też mógłby mieć sporo casuali i randomów ale przesadzona dota go zabiła ( miedzy innymi dota bo bugi to sprawa drugorzędna i mnie aż tak bardzo nie przeszkadzały choć kilka nawet zgłosiłem).

OFC pomijając Classica, który właśnie był tworzony tak aby każdy grade i każda jego zmiana była dla ciebie "WOW", także polecam tam iść jak chcesz spełniać swoje marzenia, interlude jest już tak mocno monotonne że każdy leci tym samym schematem.

Chętnie bym poszedł na classica ale nie na offa. Nigdy nie grałem na oficjalnym serwerze i nie mam takiego zamiaru. A prywatnego to chyba raczej nie ma ( tylko rosyjskie) wiec również odpada. I hardcorowe raty x1 lub mniej to też nie dla mnie mimo że jestem nolifem ale grającym  własnym spokojnym tempem.

Dalej to podtrzymuje, tylko dopowiem że chodziło mi o część community której przeszkadza wszystko, a tutaj jest sporo takich osób, Przeszkadza im PA 50%, 30% w ogóle jakikolwiek boost, a co najciekawsze to te same ochoty wchodzą właśnie na te serwery i na dzień dobry wykupują PA ;)

Ja piszę o słabych czyli nieszczęściu casuali i randomów  ( jakie spotkało ich na twoim serwerze ) a ty piszesz mi o marudach co marudzą na dotację ( ich nazywając słabymi ). NIEPOROZUMIENIE. Oczywiste że jakaś dotacja musi być i nie ma co marudzić.  Ale skoro dałeś przykład to i ja trochę pomarudzę. Najwidoczniej nie wiesz albo nie rozumiesz czym jest ROZSĄDNA dotacja. Premium account z 50 % boosta jest wg. Ciebie rozsądne ? Bo dla mnie ( i nie być może nie tylko dla mnie) nawet 30 % nie jest ,ale gdybyś specjalnie dla mnie obniżył z 50 na 30 to z wdzięczności przestał bym marudzić.

Teraz już widzisz? czy jeszcze czcionkę wstawić większą?
Jak widzisz to jak zarobił na siebie skoro dopłacam z własnej kieszeni by te kilka osób mogło pograć?

Tak utrzymanie serwera dla kilku osób jest tanie, ale gdy od początku zakładasz że twój online będzie niski, a nie gdy spadnie... Bo koszt utrzymania dla mnie się teraz nie zmienił, kosztuje tyle samo co po starcie. Mogę go oczywiście zmniejszyć, ale zmiana maszyny zafunduje mi dodatkowy jednorazowy koszt... (np. przeniesienie S-guard)

Być może postawiłeś serwer z bardziej szlachetnych pobudek ( nie dla zarobku ) nie wnikam w to, ale podejście do casuali i randomów masz niewłaściwe. Jeśli myślisz poważnie o nowym serwerze weź sobie do serca moja dobrą radę : Nie lekceważ community casuali i randomów bo to dzięki nim serwery stoją długo i może się wytworzyć specyficzny klimat pożądany przez graczy który z kolei tworzy dobrą reputacje serwera.

Ogólnie to temat jak pamiętam dotyczy "L2OFF] L2Dex - GF x7 - START 26.10.2018" także jak chcesz dalej wylewać swoje żale to przenieś się do działu "Serwer Partnerski"?

Ponieważ chciałbym żeby wszystko było obok siebie proszę moderatora żeby przeniósł nasze posty do odpowiedniego działu.

« Odpowiedź #15 dnia: Październik 21, 2018, 09:01:23 pm »
Sorki, ale jestem casualem, gram po 2-4h dziennie niekoniecznie codziennie jak serwer wstaje i w swoim poście kreujesz się na obrońce wszystkich casuali, przy okazji wrzucając wszystkich do jednego worka. Prawda jest taka, że mając jakieś pojęcie o grze to C grade nie jest wcale jakimś mega osiągnięciem. Nikt nie karze farmić nie wiadomo ile czasu itp. wystarczy robić to z głową i mając 45-50 lvl jesteś ubrany w C praktycznie na każdej kronice. Nie spinajcie się o dotę, ponieważ nikt nigdzie nie każe Wam grać. Chcecie mieć coś za free to postaw serwer i miej za "free" taka kasa z czapek będzie Ci lecieć.
Jeżeli loguję się na jakiś serwer i widzę że nie ma w nim tego czego oczekuję to tam nie gram. Jeżeli jednak decyduję się na granie to nie płaczę jaki serwer zły i dalej na nim gram.
Przesadzona dota na jakimkolwiek serwerze jest spowodowana tym, że jest masa osób, które godzą się na nią i płacą. Gdyby nie byłoby to sensowne z powodów ekonomicznych to nikt by tego nie robił. Sorki ale będąc w mniej licznej grupie nie oczekuj, że ktoś będzie robił pod górkę większości graczy ponieważ jakaś część graczy żali się.

Na tym serwerze zalogowałem się, sprawdziłem dotę i pokalkulowałem się czy opłaca się grać dla kogoś takiego jak ja. Odpowiedź brzmi tak, a przynajmniej czekając na rpg i oglądając sytuację na tym serwerze, tym bardziej że od doty ważniejszy jest nie raz czas żywotności serwera.

Proponuję przenieście wszystkie dyskusje o INNYCH serwerach do tematów stworzonych dla nich.

« Odpowiedź #16 dnia: Październik 21, 2018, 09:29:46 pm »
"Prawda jest taka, że mając jakieś pojęcie o grze to C grade nie jest wcale jakimś mega osiągnięciem"

- Dla jednych jest ( np jak wbijesz na wysoki enchant) a dla innych nie. Napisałem że wielu sprawia frajdę samo składanie tego, a dota akurat na top c graty zabija ta frajdę. Pisałem już wczesniej że nie mogłem skrafcic full plate seta bo wszyscy na rynku mieli go w dupie ( był z doty i musiałem sam go sobie skrafcic) ale nie wszyscy maja tyle cierpliwosci by jak ja dropic recki

"Jeżeli jednak decyduję się na granie to nie płaczę jaki serwer zły i dalej na nim gram."

- tak było ale już tam nie gram a jeden z postów sprowokował mnie do wypowiedzi

"Przesadzona dota na jakimkolwiek serwerze jest spowodowana tym, że jest masa osób, które godzą się na nią i płacą."

- wiec niech jak najwiecej ludzi to czyta i sie na to nie godzi

"Sorki ale będąc w mniej licznej grupie nie oczekuj, że ktoś będzie robił pod górkę większości graczy ponieważ jakaś część graczy żali się."

-bez sensu, pod jaka górkę? c graty to dla rusherów szmelc ( tylko pstrykna palcami i juz moga to mieć)

"od doty ważniejszy jest nie raz czas żywotności serwera."

- bez sensu przecież życie serwera również zależy od doty ( między innymi ale nie tylko)

« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2018, 09:38:19 pm wysłana przez rafalbrutal »

« Odpowiedź #17 dnia: Październik 22, 2018, 06:39:04 pm »
Hmmm , w sumie ciekawa dyskusja , chociaż większość nowomowy polskiej dla mnie  ...(po rozsztfrowamiu) zrozumała .
Gram w L2 chyba od 13 lub 14 lat ... od C1 ... najdłuzej grałem na serwerze NoobWars (10 lat stal ... rekord) potem na jego modyfikacjach (Vindication, Albion)   ; owszem były problemy z interwencjami GM w czasie gry , ale nie było generalnie dotacji , pliki byly raczej "like offi"   serwer byl aktualizowany w miare czasu do nowych kronik ....Skończył sie niestety , jak GM poszedł w biznes :( ostatnia kronika to byl L2 Tauti ...

Z tego co czytam , należę do graczy typu "casual" ... po prtacy   2 , moze 3 godzinki i relax ...
Dla mnie większą warrtość mial L2 Dawn ...bo zapowiadał się na więcej niz dwa lata , ściągnął więcej tzw casuali i randomów i (nie wiem jak) ale mało tam było typowych serverownerow ...   padl bo padl (nie podam plotek a troszke ich bylo)   
Na nowy Dawn 2.0 wbije na bank , chocby obadac co sie zmienilo .... Pozdrawiam :)
main nick : Mirek
NoobWars/Vindication/Albion/Evoke/Dawn/LineZeus/L2Emi
L2Morrdor/L2Remorse

« Odpowiedź #18 dnia: Październik 30, 2018, 10:22:52 am »
Od X miesięcy śledzę sobie po cichu nasze forum, szukam, czekam na jakiś sensowny serwer.. Ale niestety jedyne co widze to rafałbrutal wylewający nieustannie żale na temat doty na każdym serwerze. Przed startem l2Emi można było przeczytać jego kilka stron problemów, które stwarzał przez dotację. Człowieku kurwa, masz 30lat jak sam napisałes a zachowujesz się jak 5latek, któremu ktoś nie wiem, zabrał zabawke, przeszkadza w zabawie. NIE! Dotacja na głupie C grade nie jest żadną PRZESADZONĄ dotacją na prawie 15letnim interludzie. Pogódz się z tym.  Nikt nie stawia serwerów charytatywnie. Nikt nie bedzie tracić swojego prywatnego czasu jak również wpompowywać swoich własnych pieniędzy, żeby zrobić dobrze "dzieciom" jak Ty. Masz 30 lat? Pracujesz charytatywnie? Tzn, mam nadzieje, że pracujesz a nie jesteś utrzymankiem rodziców. Ale szczerze zaczynam powątpiewać w to.. Jak można robić drame, że szło kupić jakże super, hiper, imba, prawie że niemożliwy set do złożenia jakim jest FUUUUULL PLATE SET! No człowieku... jak tak można? Nie chcesz to nie dotujesz. Proste. Serwer ma wprowadzony taką dotacje - to na niego nie wbijasz. Proste. Ale przestać nieustannie beczeć, że ktoś inny poświęcił swoje pieniądze i zdotował. A Ty -  biedny, casualik, solo grający i cieszący się grą, bedzie musiał składac, crafcic, farmic ten set przez tydzien. NO KURWA człowieku. Jedni są rozsądni i wola zapierdalać w robocie na pieniądze, żeby móc sobie pozwolić na kupno takiej dotacji, na serwerze, na którym chcą grać i który daje im taką możliwość. A inni jak Ty, którzy wychodzi na to, że są jakimiś meeeega skąpcami i sobie wmawiają, że nigdy nie wydadzą pieniędzy na gre, płaczą o tych pierwszych. Ale wolą przesiedzieć i stracić cały tydzien przed komputerem, zapierdalając na jakiś "PRZEJŚCIOWY C GRADE ITEM" niż pójść do pracy na "1" dzien i sobie za takie zarobione  pieniądze zafundować itemek (równoczesnie oszczedzając czas, ktory beda mogli poświęcic na coś bardziej produktywnego/może znów na pracę, żeby zarobić więcej). Profit? Tak, tylko, że trzeba mieć normalne do tego podejście a nie jakieś Twoje dziecinne, zakładające, że ja biedny, szary, zwykły grajek, chcący cieszyć się grą MUSZE mieć szanse równą z innymi i NIE MOGĘ POZWOLIĆ, żeby inni mieli szansę na jakąś delikatną przewagę. Najśmiesniejsze jest w tym to, że wszyscy mają możliwość z niej korzystać.. a że Ty nie chcesz to jest wyłącznie Twoją sprawą i Twoim ewentualnym problemem. Więc finalnie ode mnie: SKOŃCZ W KOŃCU PŁAKAĆ. Czekaj sobie na tego jakże cudownego, utopijnego, wymarzonego dla Ciebie dawna i okłamuj się, że China tworzy ten świat, żeby na nim stracic czas i pieniądze ale zyskać uznanie ludzi Twojego pokroju.. Bo użycie przez Ciebie rzekomego tekstu Chiny, który powiedział niby, że "jak się nie ma pieniędzy to się serwera nie stawia" jest żałosne.. Jesli naprawde wierzysz, że on nie zarobił na pierwszej odsłonie Dawna i teraz świadomie, nagle otwiera sobie drugą edycje, żeby ją sobie prowadzić charytatywnie to jesteś największym, ciemnym głupkiem na tym forum. I tak, boli mnie, że piszę to do 30letniego gościa. No ale skoro Ty tak na poważnie... no to trzeba dosadnie. Amen