Witaj
Gość

Wątek: Idealny char  (Przeczytany 5075 razy)

  • Wiadomości: 27

  • Pochwał: 0

Idealny char
« dnia: Sierpień 11, 2006, 11:40:30 pm »
I znów w poszukiwaniu postaci. Mam PW na 55 lecz się nie sprawdził. Ciężko było samotnie expic- Bardzo ciężko. Jestem typowym smotnikiem, MIeszkam w lasach, swoje sprawy załatwiam sam, nie lubie byc od nikogo uzalezniony. Szukam postaci która mogłaby spokojnie bić levele bez żadnego party jak najdłużej.Chciałbym zeby była wytrzymała i nie byłą tak wątła( łatwa do zabicia) jak pw. poza tym mogłaby mieć jakieś niezłe ataki:>,Jeżali nie to żeby chociaż nadawała się do pvp. Aha i proszę o nie wymienianie orków gdyż dla mnie są to postacie nie do zniesienia pod względem wizualnym. Zastanawiałem się nad:  (Gladem=SK)>TH
PS: Gram na Paradise: eureka
Abyss 7x=> Necromancer 72+


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Idealny char
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2006, 11:59:47 pm »
SK MOZE solowac do 60 ale tak na chama bo na dluzsza mete bez party nie dasz rady.Jezeli SK to twoj pierwszy tank daj sobie siana.Kolejna moja rada staraj sie zeby moby nie zwalily ci twojego "zrownowazenia".Chodzi mi o to zeby pasek z hp i mp byl na w miare rownym poziomie bo jak nie to bedziesz mial w jednym momencie tak ze hp bedzie wiecej a mp mniej lub odwrotnie i bedziesz musial odpoczywac tak czy siak.Staraj sie lac max 2 moby na raz(jezeli sa x2-4).


  • Wiadomości: 27

  • Pochwał: 0

Idealny char
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2006, 06:55:41 pm »
Istotnie grając PW zawsze mialem problem z maną. Po 3 potworkach nie miałem many? Widziałem że sk ma cudaczne czary i interesuje mnie czy też ma wieczny problem z mp. Bo nie lubie odpoczywac w czasie expa.
Abyss 7x=> Necromancer 72+


  • *******
  • Wiadomości: 4647

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Idealny char
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 12, 2006, 07:31:34 pm »
ja sk nei mialem zadnych porblemów z maną w całej mojej karierze :D
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Shillien Templar lvl 90 --- active
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 284

  • Pochwał: 1

Idealny char
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2006, 08:14:24 pm »
dawaj w summonerow... jestes sam a zwierzaczi to nie ludzie... Ryltar zrobil nie dawno swietny artykul ^^


  • Wiadomości: 19

  • Pochwał: 1

Idealny char
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2006, 08:53:12 pm »
A ja bym ci proponował SH. Teoretycznie można solować to postacią non stop. Jest dośc łatwa do prowadzenia i niezła w PvP. Nie musisz odpoczywać bo kombinacja Body to Mind + Curse Death Link=niczym nie ograniczony exp. Zadaje on kosmiczny damage na CDL (dla przypomnienia - im mniej życia tym więcej obrażeń zadajesz). Expisz bardzo szybko i efektywnie.  Moby do 65 lvl masz właściwie na jeden- dwa strzały ( CDL ). Później też możesz dawać rade ( np. na BS).

Minusy
-mag ( mało HP, wolno sie przemieszcza, po jakimś czasie monotonia )
-SH często jest uznawany za n00bowską postać
-Wszelkie lagi są właściwie dla ciebie zabójcze (biegasz właściwie z zerowym HP)
-Jesteś łatwym celem do ustrzelenie podczas expa(jak wyżej)

Plusy
+CDL(zabójczo szybki exp, chyba nikt szybciej nie expi samemu)
+Całkiem nieźle radzi sobie w PvP
+Bardzo dużo aden( mało wydajesz na blesy dzięki CDL)
+Czasami można się zdziwić za ile walnąłeś moba :)
+Nie musisz odpoczować (oczywiście zdarzają się sytuacje kryzysowe, ale generalnie odpoczywmay bardzo mało)

To chyba tyle.

Pozdrawiam


  • Wiadomości: 125

  • Pochwał: 1

  • Zasady można łamać, tak jak... ludzi...
    • http://www.mokra.pl
Idealny char
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2006, 09:02:38 pm »
Cytuj
dawaj w summonerow... jestes sam a zwierzaczi to nie ludzie...

popieram lol FAJNY POST, popieram :P










  • Wiadomości: 284

  • Pochwał: 1

Idealny char
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2006, 09:52:09 pm »
Cytuj
A ja bym ci proponował SH. Teoretycznie można solować to postacią non stop. Jest dośc łatwa do prowadzenia i niezła w PvP. Nie musisz odpoczywać bo kombinacja Body to Mind + Curse Death Link=niczym nie ograniczony exp. Zadaje on kosmiczny damage na CDL (dla przypomnienia - im mniej życia tym więcej obrażeń zadajesz). Expisz bardzo szybko i efektywnie. Moby do 65 lvl masz właściwie na jeden- dwa strzały ( CDL ). Później też możesz dawać rade ( np. na BS).


mozesz wyjasnic poczatkujacemu sh jak dziala to cudo ktore opisujesz ??


  • Wiadomości: 27

  • Pochwał: 0

Idealny char
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2006, 10:52:14 pm »
Wiem wiem. Grałem kiedyś Sh. Ogólnie nie trawie magów. Nie jestem zbyt dobry w unikaniu mobow i zawsze kilka mnie goni dlatego chciałbym mieć postać dość wytrzymałą na ciosy w  heavy armor - wytrzymalszą od PW.
Abyss 7x=> Necromancer 72+


  • Wiadomości: 19

  • Pochwał: 1

Idealny char
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 12, 2006, 11:02:11 pm »
CDL działa na takiej zasadzie, że im mniej masz HP tym większy dmg zadajesz . Body to Mind natomiast zamienia ci HP na mane. Wygląda to tak, że najpierw używasz tak długo Body to Mind aż powiedzmy zostanie ci 20 HP (możesz też dać sie troche pobić jakiemuś mobowi). Potem walisz juz tylko z Curse Death Link (CDL) i raz powiedzmy na jakiś czas używasz Body to Mind, żeby znowu mieć te 20 HP ( bo przecież zdąrzyło ci się zregenerować) i żeby uzupełnić mane. W ten sposón masz ciągle bardzo mało życia dzięki czemu możesz walić z CDL, jednaczośnie masz full mane :) O życie teorytycznie nie trzeba się martwić, bo żaden mob nawet nie zdąży do ciebie dobiec. W ten sposób możesz nawet solować czerwone moby (mówie tu o lvl niższych powiedzmy 45-55) Ryzyka CDL polega tylko na tym, że:

-Łapie cie lag a walnąłeś już moba, on do ciebie podbiega i ma cię na jednego hita. (Żadko się to zdarza, bo mob najczęściej już nie żyje xD)
-Jesteś łatwym celem dla innego gracza
-Trzeba uważać żeby nie stać przy respawnie jakiegoś agresywnego moba.

To chyba tyle ;)
-------------------------------------------------------------------------------------

Co do summenerów

Jest dobrą postacią do solowania, ale ma jeden bardzo duży minus :) Gra summonerem staje się po jakimś czasie bardzo monotonna. Mam kolege na serwie x2 i ma tam PS-a lvl 70+ i właśnie bardzo skarżył się na monotnie :) Summonerem chcąc nie chcąc musi bić samemu bo:
a)Generalnie ludzie nie chcą ich brać do party ( chyba że szarańcza i ES)
b)Cienko wychodzi z expem bo nie dość że summon zabiera mu te ?15%? to jeszcze w party exp się dzieli.
Zaletami tej klas to DUŻOOO KASKI :) Jesteś multimilionerem, bo praktycznie nie musisz wydawać aden na blesy i SS.

Pozdrawiam


  • Wiadomości: 27

  • Pochwał: 0

Idealny char
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2006, 11:32:36 pm »
Wiesz troche mnie do tego SH przekonales. Tak sie sklada ze mam Dark wizzarda na 43 to moglbym go odnowic:>. Ale tak nienawidze padac od 1 hita.... Zawsze mialem ten problem ze zabijaly mnie moby a potem godzine wracac na miejsce expa.....
Abyss 7x=> Necromancer 72+


  • Wiadomości: 19

  • Pochwał: 1

Idealny char
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2006, 11:43:58 pm »
Powiem Ci, że CDL daje takiego kopa w expie, że nawet jeżeli padniesz powiedzmy 2x więcej niż jakaś inna klasa to i tak będziesz szybciej expić od niej. Zapomniałem dodać jednej rzeczy, nie jestem pewien ale CDL mamy dopeiro od 52 lvl...ale nie dam za to głowy uciąć a nie chce mi się sprawdzać :D

Jeżeli nie jesteś przekonany do magów, może powinieneś spróbować jakiegoś łucznika ? Taki PR całkiem nieźle potrafi sobie radzić nawet na wysokim lvl, dzięki swoim debuffom. Trzeba tylko pamiętać, że taki łucznik potrzebuje tone ss (w przyapdku PR także blesy) co się wiąże z sporymi kosztami :) Ale co kto lubi :)


  • Wiadomości: 284

  • Pochwał: 1

Idealny char
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 12, 2006, 11:50:21 pm »
ale czy CDL zadaje same obrazenia ?? czy to rodzaj debufu dzialajacy na zasadzie "rzucasz cdl - ranisz siebie - ginie potwor" ??

Cytuj
Zaletami tej klas to DUŻOOO KASKI Smile Jesteś multimilionerem, bo praktycznie nie musisz wydawać aden na blesy i SS.


ale trza krysztalkow... w nowszych wersjach to nawet c krysztalkow... a to troche drze kaske...
Cytuj
-Trzeba uważać żeby nie stać przy respawnie jakiegoś agresywnego moba.

przy "full c4" to po respawnie potwor nie widzi graczy ktorzy byli w miejscu jego pola widzenia... wiec sie jest raczej bezpiecznym...
problemem sa potwory chroniace sie siebie nawzajem... -.-


  • Wiadomości: 19

  • Pochwał: 1

Idealny char
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 13, 2006, 12:08:15 am »
CDL to zwykły czar ofensywny, taki jak chociażby Hurricane. Możesz go nawet użyć jak masz full HP, tylko że będzie on wtedy zadawł dużo mniejsze obrażenia. Im mniej HP tym obrazinia będą się zwiększały.
Cytuj
ale trza krysztalkow... w nowszych wersjach to nawet c krysztalkow... a to troche drze kaske...

Na serwie gdzie jest w miare sensowna gospodarka rynkowa, to te 7 kryształów na 20 minut to nie jest naprawde duży wydatek. Zwraca się conajmniej dwukrotnie, jak nie lepiej.
Cytuj
przy "full c4" to po respawnie potwor nie widzi graczy ktorzy byli w miejscu jego pola widzenia... wiec sie jest raczej bezpiecznym...


Tylko przez jakiś cza,s nie wiem ile to może być, może 10-15 sekund.


  • Wiadomości: 804

  • Pochwał: 2

Idealny char
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 13, 2006, 08:03:56 am »
z fighrerów do solowania najlepsi są destroyer, glad i tyrant(hociarz tu słyszałem że troche cięrzko z uwagi na małego defa)destro i glad maja dobrego defa wala tez bardzo mocno oczywiście nie tak jak magowie czy łudznicy/dagerzy ale rekompensują to tym że maja również dużo defa i bardzo dużo hp/cp wiec to moga byc postacie odbre dla ciebie twarde a jednocześnie potrafiące mocno walnąc
Auto Giełda:
http://mmoto.eu

Stanisław Lem
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."


  • *******
  • Wiadomości: 4647

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Idealny char
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 13, 2006, 10:52:05 am »
SK sie niestety expi bardzo wolno, już na 42 lvl muszę sporo czasu spędzić żeby wbić ten cholerny lvl, ale przynajmniej nie padam cały czas, bo mam draina i sporo defa. A jak słyszałem SK najszybciej expi z tanków, więc TK raczej nigdy nie zagram :)

E ? wg mnie najlepsi do solo expa są nukerzy. Zabija moba zanim podejdzie i może wlepić im takie cuda że mob pada po kilku sekundach. Jak podejdzie troche wiecej tych mobów to mamy problem ale 3-4 damy rady rozwalić na raz (mówię o mobach w CT, LOA, w katakumbach jest dużo gorzej :)) Zresztą jak wiadomo nukerzy expią najszybciej...
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Shillien Templar lvl 90 --- active
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Idealny char
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 16, 2006, 04:52:30 pm »
Cytuj
SK sie niestety expi bardzo wolno, już na 42 lvl muszę sporo czasu spędzić żeby wbić ten cholerny lvl, ale przynajmniej nie padam cały czas, bo mam draina i sporo defa. A jak słyszałem SK najszybciej expi z tanków, więc TK raczej nigdy nie zagram Smile


Mi nabicie 1 poziomu to kwestia 1,5h-2h ale co mi z tego jak postac nie jest ekonomiczna? Zarobie 300-350k i z tego mi zostanie 50-70k dla mnie(bsps ss i krychy).


  • Wiadomości: 125

  • Pochwał: 1

  • Zasady można łamać, tak jak... ludzi...
    • http://www.mokra.pl
Idealny char
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 19, 2006, 09:16:59 pm »
Mówiąc o temacie, to niema idealnych charów :|  każdy ma swoje wady i zalety, jeżeli byłby idealny char w tej grze to nie była by to gra :evil:










  • Wiadomości: 308

  • Pochwał: 7

    • Zajedwabisty server !!
Idealny char
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 19, 2006, 09:26:38 pm »
a ja bym polecil SpSa lub HE spellsinger moze nie ma najwiekszego dmg ale ma najwiekszy Casting speed (a to jest wazne :D)HE ma dosc duzy dmg, ma snipe (jest dobry na siegach)


  • ******
  • Wiadomości: 1139

  • Pochwał: 16

Idealny char
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 20, 2006, 03:43:19 am »
Idealna postac.. nekromanta:P Niestety ;s

Ciezej go zabic od zwyklego maga ze wzgledu na trasfer pain i summona; mana nie konczy mu sie tak szybko poniewaz ma btm i death spike (55+lv zuzywa kolo 30 mp ;x ), gdy zarzucisz curse gloom to atakiem dorownujesz normalnemu nukerowi...


  • Wiadomości: 322

  • Pochwał: 4

Idealny char
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 20, 2006, 03:24:46 pm »
Cytat: eSkel
gdy zarzucisz curse gloom to atakiem dorownujesz normalnemu nukerowi...


tzn jakiemu ?
Nemo est casu bonus.
offensive|Fenomen +20 Rogue
Hindemith Full C5


  • Wiadomości: 255

  • Pochwał: 6

Idealny char
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 21, 2006, 06:08:05 pm »
Polecam necro. Przedwczoraj zacząłem, nim grać, mam 51 level. Expi się szybko, łatwo, przyjemnie i co najważniejsze ekonomicznie.
Z summonem niechodzę wogólę, bo po co.
Tak jak SH ma btm oraz cdl (chociaż cdl na razie niemam bo jest od 52 level'u).
Postać jest świetna w PvP.
Ostatnio (mając 50 level) rozwaliłem 56 levelowego SH.
Zapodałem mu sleep i walka właściwie była już wygrana.
Sleep :arrow: Silence :arrow: Curse Gloom :arrow: 3*Death Spike i mogłem patrzyć jak ładnie wygląda leżący SH :-P
Oczywiście na PvP polecam brać summonka i zapodawać transfer pain.


  • Wiadomości: 284

  • Pochwał: 1

Idealny char
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 21, 2006, 07:49:42 pm »
slepy na jakim servie grasz ??  :|


  • *******
  • Wiadomości: 4647

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Idealny char
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 21, 2006, 08:32:13 pm »
nie ma idealnej postaci ?? jak nei jak tak ! hawkranger z tarczą i łukiem w rękach, ze skilem aegis, biega najszybciej, i co najważniejsze ma pasywne skile do heavy armor  :rotfl:
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Shillien Templar lvl 90 --- active
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 255

  • Pochwał: 6

Idealny char
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 21, 2006, 09:02:45 pm »
GRam na L2W.

Nie ma idealnej postaci, każda postać jest dobra, jeśli umie się nią grać. Nawet Prophet w rękach doświadczonego gracza może pokonywać wszystkich w PvP. Mówię, niema idealnej postaci do wszystkiego, każda postac jest dobra jak gracz jest doświadczony i umie nią grać.