Witaj
Gość

Wątek: Słuchawki do 150zł  (Przeczytany 3058 razy)

  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Słuchawki do 150zł
« dnia: Październik 19, 2011, 08:59:58 pm »
Witam, jakie byście polecili słuchawki dla gracza do około 150zł? Słuchawki muszą mieć mikrofon, gram szczególnie w FPS i MMORPG


  • *******
  • Wiadomości: 1866

  • Pochwał: 18

  • <3
Odp: Słuchawki do 150zł
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2011, 09:02:05 pm »
Myślę, że ten temat mógłby być tutaj: http://forum.lineage2.com.pl/index.php/board,249.0.html
Sebal- Life ...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Słuchawki do 150zł
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2011, 11:21:24 pm »
Ze zintegrowanym mikrofonem tylko Koss SB45 lub 49. Od biedy Plantronicsy 367 lub 377 ale prawda jest taka że żadne "for gamers" nie zapewnią takiej jakości dźwięku jak markowe słuchawki muzyczne na dobrych przetwornikach. Dlatego bynajmniej nie pchaj się w jakieś syberie, razery, creativy (oprócz Creative Aurvana Live które są genialne) i tego typu inne błyskotki. Jeżeli natomiast mógłbyś pójść na kompromis i zgodzić się na odczepiany mikrofon to dochodzą jeszcze Sennheisery HD201, Philipsy SHP2000, AKG k44/77 + słynny mikrofon Zalmana - ZM-MIC1 który bije większość (jak nie wszystkie) mikrofony w słuchawkach dedykowanych graczom. Był jeszcze jeden b.dobry mikrofon od (o dziwo) Media Techa ale nie pamiętam modelu.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


Odp: Słuchawki do 150zł
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2011, 07:38:41 am »
Przeniosłem. doman18 otrzymuje plusa, za rzeczową odpowiedź.


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Słuchawki do 150zł
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2011, 05:14:59 pm »
Czyli lepiej kupić AKG K 77 +  mikrofon Zalmana niż np. Creative Fatal1ty HS-1000 czy GameCom 377?.
Chciał bym jeszcze dodać że mam zintegrowaną kartę dźwiękowa ( nie wiem czy to ważne).


  • Wiadomości: 371

  • Pochwał: 0

Odp: Słuchawki do 150zł
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2011, 01:09:51 pm »
Podstawa to karta dźwiękowa. Już używka creativa za 30 zł obsługująca EAXa 3.0 da Ci potężnego kopa. Pamiętaj, że wbudowany mikrofon wprowadza zakłócenia. Lepiej wybrać słuchawki typowo muzyczne i dokupić wspomnianego zalmana. Ja polecę superluxy HD681, genialne słuchawki, zaprawdę powiadam Ci. Co do CAL! to prawda, są genialne, ale dopiero po recablingu i podpięciu do porządnego wzmacniacza. Słuchałem ich na Black Pearl i to było coś... Za to z mp3 jest to istna tragedia.

Ps. fajnie jest po długiej przerwie wrócić na stare śmieci. :P
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2011, 01:22:56 pm wysłana przez pigulec »


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Słuchawki do 150zł
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2011, 06:26:16 pm »
Co sądzicie o tych słuchawkach? Są warte swojej ceny?


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Słuchawki do 150zł
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2011, 07:18:19 pm »
Jeżeli chodzi o AKG to oczywiście warto. Z Zalmanem będą tworzyć fajny duet. Znalazłem ten drugi mikro od MediaTecha i ma on oznaczenie MT390. Ponoć ma mniejszy zasięg niż Zalman więc nie wychwytuje tak jak on dźwięków z tła. A jakość równa Zalmanowi.

Jeżeli chodzi o Superluxy to też są fajne ale ja osobiście za mało o nich wiem żebym mógł je z czystym sumieniem polecić. Więc zdaję się na opinię kolegi pigulca

Co do creativa za 30zł to mimo że faktycznie różnica będzie i to spora, to jednak dzisiejsze integry nie są aż tak słabe żeby była ona aż tak miażdżąca. Dlatego jednak wolałbym wziąć teraz porządne słuchawki żeby w przyszłości podłączyć je do rzeczywiście dobrej karty za 150-200zł.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Słuchawki do 150zł
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 26, 2011, 07:30:58 pm »
Nie wiem jak, ale nie dodał sie link który miał być w ostatnim poście, chcialem ie zapytać co sądzicie o tych słuchawkach http://www.ceneo.pl/7353443?se=9H8dcZ6H-S2unIXp97s4Qj_H4ZjbMHZt&gclid=CNDU2djbhqwCFYaHDgodKgnj9w i czy są warte swojej ceny?


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Słuchawki do 150zł
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 26, 2011, 08:02:25 pm »
To są jedne z typowych słuchawek "4gamers"
  • 7.1 - z kartą dźwiękową w pilocie który jest wielkości pendriv'a i na analogowym wyjściu z niej? Ponadto przy konstrukcji zamkniętej słuchawek??  hahaha
  • USB - czyli brak możliwości podłączenia pod porządną kartę dźwiękową
  • cena - absurdalnie wysoka w stosunku do możliwości
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Słuchawki do 150zł
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 26, 2011, 08:05:27 pm »
To jakie słuchawki opłaca się kupić w kwocie około 250zł? Zależy mi żeby był regulator głośności bo trochę mi się nie widzi za każdym razem w systemie zmieniać.


  • Wiadomości: 371

  • Pochwał: 0

Odp: Słuchawki do 150zł
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 26, 2011, 08:07:23 pm »
Te wszystkie systemy 7.1 w słuchawkach są przereklamowane. @doman- polecasz k44/77, a superluxy to jest rebrand akg hd 141 bodajże, a to już zupełnie inna liga. :) Tylko wykonanie made in china kuleje. Co do karty- granie w FPSy wymaga bezbłędnego pozycjonowania, a eax 3.0 serio robi różnicę. Chociaż masz rację, te nowe integry nie są już tak paskudne jak te stare, ale do tanich kart im sporo brakuje. Podobno fajne są również creative tactics alpha. Ale o nich szerzej bd mógł się po weekendzie wypowiedzieć, gdyż posłucham ich u kolegi. :) Tak na marginesie, nie warto kupować słuchawek stricte pod granie. Z takim budżetem można kupić na prawdę super słuchawki, które nie dosyć, że będą się w grach sprawdzać to jeszcze wprowadzą Cię w odbiór muzyki na wyższym poziomie.


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Słuchawki do 150zł
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 26, 2011, 08:34:06 pm »
A mógł byś polecić jakiś konkretny model słuchawek do około 250zł, zależało by mi na tym regulatorze głośności ponieważ jakoś nie widzi mi się zmienianie dźwięku w systemie podczas grania, nie wiem nawet jak by to wyglądało w praktyce . Dobrze by było gdyby słuchawki nie były podatne na uszkodzenia i były łatwe w transporcie, ponieważ używał bym ich także do laptopa.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2011, 08:51:13 pm wysłana przez Mkill »


  • Wiadomości: 371

  • Pochwał: 0

Odp: Słuchawki do 150zł
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 26, 2011, 08:57:24 pm »
Chcesz używać ich poza domem z mp3 np.? No i podaj swoje preferencje dźwiękowe- to jest najważniejsze. Zależy Ci na tłumieniu? Co do regulatora to będzie o to bardzo ciężko, ale co to za problem zmienić głośność w systemie? Nowe czy używane?
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2011, 09:05:36 pm wysłana przez pigulec »


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Słuchawki do 150zł
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 26, 2011, 09:07:29 pm »
Zależy mi na słuchawkach z dobrym dźwiękiem do gier FPS (aby było słychać kroki z odpowiedniej strony itp) i MMORPG. Słuchawki będę używać w domu, ale będę czasem podróżował do innego mieszkania z laptopem więc nie chce żeby były podatne na uszkodzenia.


  • Wiadomości: 371

  • Pochwał: 0

Odp: Słuchawki do 150zł
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 26, 2011, 09:27:29 pm »
Shure srh 240, creative aurvana live (ale tutaj będzie ciężko je z integry napędzić, mimo wszystko grają bdb), fischer audio fa004, superlux hd 681 (bardziej żywe brzmienie) i hd 668b (bardziej neutralne), philips shp5401 (też ciężkie do napędzenia), philips shp2500 (6 metrów kabel i pilot, ale też trudne do napędzenia) no i creative tactics alpha, poszukaj sobie o nich recenzji na np. forum mp3store, recenzję tacticsów znajdziesz u wujka google. Tyle mi przychodzi do głowy, niech ktoś inny jeszcze coś dorzuci. :)
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2011, 09:31:31 pm wysłana przez pigulec »


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Słuchawki do 150zł
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 26, 2011, 10:01:06 pm »
Jedne z najbardziej zachwalanych słuchawek w przedziale cenowym 100-300 zł z tego co czytałem są creative aurvana live, czy naprawdę są one takie dobre? I czy uciągnę je na naprawdę mocnym laptopie?


  • Wiadomości: 371

  • Pochwał: 0

Odp: Słuchawki do 150zł
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 26, 2011, 10:15:26 pm »
Tu nie chodzi o moc, tylko o kartę dźwiękową. Już integra coś tam gra, ale taka na prawdę porządna karta daje kopa. A co do słuchawek to je mam i sobie bardzo chwalę. Po zmianie kabla jest już mega (nawet bez tego). Bdb słuchawki, żeby wejść na poziom prawdziwego hi-fi, a nie marketu. ;) Te słuchawki mają duszę, są bardzo, ale to bardzo przyjemne w odbiorze i muzykalne. Superluxy to typowe monitory, czyli dźwięk nie jest podkoloryzowany, po prostu wszystko tak jak to było nagrane. Do gier aurvany zapewnią Ci to minimum izolacji od dźwięków z otoczenia.


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Słuchawki do 150zł
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 26, 2011, 10:32:27 pm »
Czyli nie będzie jakiś strasznych spadków wydajności dźwięku przy laptopie?


  • Wiadomości: 371

  • Pochwał: 0

Odp: Słuchawki do 150zł
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 26, 2011, 10:40:50 pm »
Jeśli wcześniej słuchałeś jakichś media-techów czy innego badziewia to będzie prawdziwa przepaść. Tak, zagrają i to całkiem nieźle. Jednak warto w przyszłości zainteresować się jakimś DACem (żeby mieć dobry dźwięk i z PC i z laptopa). Ale do tego musisz dojrzeć. ;)


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Słuchawki do 150zł
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 26, 2011, 10:45:00 pm »
Do tej pory miałem Creative hs-450 które kupiłem w media markt za około 70zł ;]. Bardzo dziękuje za pomoc, kupie te słuchawki Creative Aurvana Live + Zalmana - ZM-MIC1.


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Słuchawki do 150zł
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 27, 2011, 09:44:59 am »
Podjąłeś BARDZO dobrą decyzję. Ja nie będę ci pisał referatów dlaczego jest dobra bo w sieci takich peanów jest od groma. Wspomnę tylko że te CAL!e to praktycznie kopia Denona AH-D1001. Sprawdź cenę tych denonów to się sam przekonasz jaka to jest półka brzmieniowa.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!