Witaj
Gość

Wątek: Pytanie odnoście umiejętności "Plunder" GoD  (Przeczytany 2498 razy)

  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Pytanie odnoście umiejętności "Plunder" GoD
« dnia: Kwiecień 10, 2012, 11:44:22 pm »
Witam, zacząłem swą przygodę z lineage dopiero jakiś miesiąc temu. Nigdy wcześniej w to nie grałem. Dlatego nie znam się za bardzo i dopiero zaczynam odkrywać zalety, jak i wady tej gry.
Jestem szczęśliwym posiadaczem Othell Rogue (dzisiaj wbiłem 85) i moje pytanie dotyczy właśnie tej postaci, a bardziej umiejętności, a mianowicie "Plunder". Słyszałem, że ładnie można na tym zarobić.. I tu mam problem, bo tylko słyszałem, niczego więcej się nie dowiedziałem. Jest jakaś zasada, jakie moby najlepiej "plądrować" , co, gdzie i jak? Czy to może było kłamstwo? Ogólnie latałem dłuższą chwilę po swamp i rzucałem ten czar przed zaatakowaniem moba - źle, czy dobrze? Od razu mam tego używać, czy dopiero przy końcu? Ile razy można tego użyć i jaka jest szansa na wypadnięcie jakiegoś przedmioty wartościowego?
A jeżeli nie na tym da się zarobić, to na czym innym? Jakieś sugestie, co do tej postaci?

Bardzo bym prosił o jakąkolwiek pomoc. Szukałem na forum, ale nie odnalazłem tematu dotyczącego tej umiejętności.


  • Wiadomości: 121

  • Pochwał: 0

Odp: Pytanie odnoście umiejętności "Plunder" GoD
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2012, 08:33:41 am »
podpinam się do pytania


  • ******
  • Wiadomości: 1254

  • Pochwał: 11

Odp: Pytanie odnoście umiejętności "Plunder" GoD
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2012, 12:07:37 pm »
Ten skill to odpowiednik krasnoludzkich skilli Spoil i Sweeper. Działa on tak, że w momencie użycia go na potworku masz szanse na wyciągnięcie dodatkowych bogactw w postaci najczęściej materiałów do produkcji itemów lub recept, ale oprócz tego trafiają się również enchanty jak i atri stony (oczywiście lista przedmiotów jest o wiele dłuższa).
Każdy potworek ma swoją listę przedmiotów, które z niego wypadają po śmierci z określoną przez twórców gry szansą. Dodatkowo masz specjalną listę przedmiotów, z której to wypadają przedmioty z pewną szansą po użyciu skilla Plunder.
W momencie użycia skilla i w przypadku gdy "wejdzie on" w potworka dostaniesz od razu przedmiot do twojego ekwipunku. W momencie gdy jesteś w party bardzo często loot (czyli sposób dzielenia łupu z potworków) ustawiony jest (przez lidera party) na Random including spoil. Jak już wiemy Plunder jest odpowiednikiem skilla Spoil więc przedmioty, które masz szanse wyciągnąć z potworka, będąc przy tym w party również podlegają pod zasady dzielenia łupu więc i on będzie przydzielany do losowo wybranego gracza z party.
Gdy użyjesz sklilla Plunder w system chat zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat o sukcesie wejścia skilla może się zdarzyć, że Plunder wejdzie, a item nie poleci. Jest to powodem tego, że itemy, które możesz wyciągnąć tym skillem mają pewną szansę (zwykle bardzo małą) na wypadnięcie więc nawet po wejściu skilla przy tak małej szansie wypadnięcia itemu może on nie polecieć.
W momencie gdy skill wejdzie raz w potworka i niezależnie czy wyciągniesz jakiś przedmiot czy też nie, ponowne użycie skilla nie będzie miało efektu.
W przypadku gdy po użyciu Plunder wyświetli się komunikat o niepowodzeniu (lub nie wyświetli się nic oprócz tego, że użyłeś tego skilla) ponowne użycie Plunder'a będzie miało taki efekt jak za pierwszym razem czyli jeżeli wejdzie i coś wypadnie/nie wypadnie to kolejny raz już tego skilla na tym potworku nie użyjesz, jeżeli drugi raz nie wejdzie w potworka możesz próbować dalej, aż Ci wejdzie lub potworek zginie.

Żeby sprawdzić listę przedmiotów, które możesz wyciągnąć skillem Plunder możesz wejść na stronę www.l2wiki.com i w wyszukiwarce wpisujesz nazwę potworka.
np. http://l2wiki.com/Groikan (potworek z Seed of Annihilation) na samym dole w w tabelce masz Items Spoil (Plunder to odpowiednik spoil'a) to są te przedmioty które możesz wyciągnąć zpotworka po użyciu skilla Plunder. Jak widać Scroll: Enchant Armor (R-grade) ma szanse na wypadnięcie 0.01% — 0.05% czyli bardzo małą.
Dobrą stronką jest http://l2on.net/?c=npcdata (niestety język rosyjski). Tutaj również wpisujesz nazwę potworka i w tabelce będzie również podane to co możesz wyciągnąć z potworka dodatkowo.
Ten sam potworek co w przykładzie wyżej http://l2on.net/?c=npcdata&a=npc&id=KBNrOQ jak widać dane na obu stronkach trochę się różnią xD ale to dlatego, że to nie są informacje oficjalne tylko badania eksperymentalne przeprowadzone przez graczy używających odpowiednie programy, które zbierają te dane i dodają do bazy danych.
Osobiście polecam tą ruską stronkę, ponieważ tam jest przedstawiony rzeczywisty drop z potworków, ale nie ma za to w niektórych miejscach szansy na wypadnięcie to można się spodziewać, że jest ona bardzo mała rzędu 0.01% — 0.05%.

Szansa na to, że Plunder wjedzie w moba zależy od wysokości Twojego lvl'u w stosunku do wrogiego potworka. Największa szansa na sukces jest na białych i zółtych potworkach, na czerwonych i niebieskich jest odpowiednio niższa. Na ciemno czerwonych/niebieskich nawet gdy Plunder wejdzie to żaden przedmiot z nich nie wyleci.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2012, 07:51:08 pm wysłana przez Kamal »


  • Wiadomości: 121

  • Pochwał: 0

Odp: Pytanie odnoście umiejętności "Plunder" GoD
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2012, 07:43:11 pm »
należy się plusik

//a owszem :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2012, 07:49:55 pm wysłana przez Kamal »