Witaj
Gość

Wątek: Krasnoludy - Prezentacja  (Przeczytany 32934 razy)

 • Wiadomości: 240

 • Pochwał: 4

 • Guild Wars nerd
Krasnoludy - Prezentacja
« dnia: Lipiec 10, 2006, 10:22:23 pm »
UWAGA!
Poszukiwaczu przygód, lubisz grać krasnoludem? Chcesz skopać kilka brudnych, elfickich tyłków (nie żebym miał coś do elfów...). Lubisz mało myśleć, a twoją ulubioną taktyką podczas walki jest "CHAAARGE!"? (to nie jest wykrzyknik z zapytajnikiem jakby co).Więc...idź sobie pograj w WoW'a albo Neverwinter Nights. To nie gra dla Ciebie!

Ekhem...o czym ja to...ach tak

Krasnoludy czy też jak to niektórzy mówią "krzaty" w Lineage II są dosyć specyficzną rasą. Nie są prawdziwymi wojownikami  tak jak w klasycznych grach Role - Playing. Osobiście tutaj korzają się bardziej z chytrymi i przebiegłymi Gnomami czy Niziołkami, zawzięcie walczącymi o każdego miedziaka. Więc krótko podsumowywując - Krasnoludy w grze Lineage II są kupcami i rzemieślnikami, ich domeną nie jest walka, jest nią Handel. Dlatego też są bardzo często zwane "chodzącymi kopalniami złota". Godnym poświęcenia uwagi jest także fakt, iż z racji tego, że mają do wykupu mało skili, posiadają znaczny zapas SP (skil pointów). Posiadają też naprawdę sporo życia oraz defa. Ich atak jednakże jest względnie mały.

Krasnolud, który osiągnął 20 lvl może wybrać 1 z 2 dostępnych dla niego klas: Artisana lub też Scavengera. Czym się charakteryzują te dwie profesję? Postaram się to jak najdokładniej wyjaśnić.

Artisan -> Warsmith

Artisan to krasnoludzki rzemieślnik. Jego główną domeną jest tworzenie rzeczy niezbędnych dla każdych poszukiwaczy przygód. Są to więc różnego rodzaju strzały, pancerze, tarcze i inne rzeczy. Większość rzeczy wysokiej jakości (jak rzeczy B czy A grade) jest tworzona WYŁĄCZNIE przez krasnoludy (na low rate oczywiście, na High zazwyczaj wszystko jest w sklepach, tam się nie gra krasnolude). Do stworzenia takiego przedmiotu jest potrzebna oczywiście także odpowiednia recepta. Nic dziwnego zatem, że tacy jak oni są szanowani w całym Królestwie Aden i Elmore. Są też rdzeniem gosporadki w grze. Wszystko brzmi tak pięknie...jednakże potencjał bojowy krasnoludów w Lineage II jest mocno ograniczony jak na standardy fantastyki. "Toż To Herezja!" - zawoła na pewno niejeden miłośnik chamskich kurdupli (oops :P No co...nie można cały czas używać słowa "Krasnolud"). Jednakże jak już wspominałem zajmują się głównie handlem. Chcesz być bogatym, trzeba cierpieć. Oczywiście posiadaja dostęp do podstawowych zdolności bojowych, jednakże w porównianiu do takiego Warlorda czy Destroyera...cóż, zostawmy to bez komentarza. Na czym głównie zarabia taki Krasnolud? Głównie na sprzedaży soulshotów i spiritshotów, na wyrobie broni, craftowaniu z materiałów niższej klasy te o wyższej jakości itp. Posiada także zdolność krystalizaji. Dzięki niej może "rozbić" dowolny item od D Grade wzwyż aby otrzymać Kryształy o Grade równym Grade'owi itemu, który został skrystalizowany. Popularna jest metoda skupowania materiałów aby tworzyć najsłabsze buty D grade (Leather Boots), które potem można skrystalizować. (Profity,otrzymane z kryształów przewyższają koszty kupienia materiałów). Jak widzicie, możliwości jest naprawdę sporo. Jest to raczej typ postaci, która przysłowiowo "siedzi na dupie" (ale niezgodnie z tymże zwrotem jednak coś robi :P). Więc Ci, których niezbyt pociąga walka, za to mają żyłkę handlarza będą usatysfakcjonowani. Warto także wspomnieć o ogromnej roli jaką taki Krasnolud odgrywa podczas siege. Posiada możliwość wezwania olbrzymiego szturmowego golema oblężniczego, dzięki któremu nawet najtwardsze mury nie powinny sprawiać większego problemu. Koszt takiego przywołania jest jednakże..."dosyć spory" (nuże, na ally (klan) chat i wołać o zbiórkę ^^). Posiadają także mniejszą wersję (Mechanic Golem), który pomaga w expieniu. Trzecim summonem Krasia jest Big Boom, czyli ala "Al Kaida Golem", który zadaje obrażenia poprzez autodestrukcję (AoE). I ostatni Wild Hog Cannon - tak jak Siege Golem, przydaje się przy oblężeniach (tak jak w przypadku poprzedniego summona oblężniczego koszt przywołania jest naprawdę spory). To chyba najważniejsze informacje dotyczące tego Krasnala. A wiec w skrócie:

- Całkiem spora ilość HP i P.Defa
- Możliwość Craftowania ogromnej ilości przedmiotów
- Możliwość krystalizacji (uzyskiwania kryształków poprzez "rozbijanie przedmiotów")
- 4 summony (2 na siege, 2 kolejne na exp)
- Możliwość leczenia krwawienia (Bandage)
- Tylko 2 "skile" ofensywne (Stun Attack -> Hammer Crash - wszelakie obuchy) oraz (Wild Sweep -> Whirlwind - broń drzewcowa. No i +Wrath ale to na PvP, i tak z nikim nie mamy teoretycznie żadnych szans)
- Pasywy HP Boost oraz HP Regeneration zwiększające odpowiednio ilość maksymalnego HP oraz szybkość jego regeneracji
- Pasywy Blunt Mastery oraz Polearm Mastery, zwiększające P.Atk przy posługiwani się bronią obuchową oraz drzewcową
- Pasyw Vital Force, zwiększajacy szybkość regeneracji podczas siedzenia
- Pasyw Heavy Armor Mastery oraz Light Armor Mastery, zwiększający P.Def w ciężkim pancerzu oraz P.Def a także możliwości uników w lekkim.
- Pasyw Weight Limit, zwiększający maksymalny udźwig

Scavenger -> Bounty Hunter

Drugi rodzaj krasnoluda, tym razem trochę inny. W grze nim jest więcej walki i dynamizmu (lol?). Krasnolud ten to tzw. "spoiler" (słowo Spoil z ang. oznacza "niszczyć, uszkodzić zepsuć"). Nic bardziej mylnego! Wręcz przeciwnie, krasnolud taki nie niszczy, tylko pozyskuję. Co pozyskuję pytacie? Ano pozyskuję z potworów materiały, recepty i inne wszelakie przydatne rzeczy. Stanowią główną dostawę dla Crafterów (Artisan -> WS), którzy robią z nich różne rzeczy czy też przerabiają na bardziej zaawansowane. Jedno z bardziej opłacalnych rzeczy, które można wyspoilować są tzw. Enchanty, używane do ulepszania broni (zwój Enchant Weapon) oraz pancerza (zwój Enchant Armor). Można całkiem nieźle się na tym dorobić. Jak pozyskać takie rzeczy z potwora? Mamy do tego 2 specjalne skile: 1) Spoil (a także Spoil Festival) oraz 2) Sweeper. Na początku walki rzucamy na potwora Spoil. Jeżeli słyszymy odgłos dzwona oznacza to, że spoil wszedł. Po zabiciu potwora, na którego rzuciliśmy wcześniej spoil możemy uzyskać dodatkowe materiały. Poznajemy to po niebieskiej obwódce wokół martwego potwora. Trzeba wtedy użyć skila sweeper i po sprawie. Dodatkowe rzeczy lądują w naszym plecaku. Jeżeli potwór nie świeci się (promieniowanie? :D) po śmierci to oznacza, że spoil się nie udał (im bliższy lvl potwora naszemu tym większa szansa na udane "wejście"). Czyli w skrócie:

- Te same skile co Artisan, BEZ Craftowania zaawansowanych przedmiotów, przywoływania summonów oraz krystalizacji
- Spoil oraz Spoil Festival - rzucamy na potwora aby uzyskać z niego dodatkowe materiały. Spoil Festival to coś w stylu AoE Spoil
- Sweeper - tym skilem wyciągamy z zespoilowanego potwora dodatkowe materiały
- Fake Death (opis w temacie o daggerach)

Broń

Różnie bywa. Z tego co widziałem Crafterzy chodzą raczej Blunt + Tarcza (wyexpienie takiego Krasnoluda jest naprawdę strasznie pracochłonne, a każdy % jest na miarę złota, warto się więc zabezpieczyć tarczą). Spoilerzy głównie ze względu na skil Spoil Festival chodzą raczej z bronią drzewcową. Są również tacy co chodzą z Bluntami (w przypadku pole  exp idzie nam szybciej - AoE). Co do SA to do Blunta powinien być Health (+25% max HP), do polearm'u zaś Guidance (ze względu na małą zręczność i celność Dwarfa, niestety TYLKO bronie A grade - pole C oraz B nie mają tego SA). W przypadku C oraz B to można wziąć Wide / Long Blow.

Pancerz
Tylko Heavy. Wszelkie buildy na Light Armor są z góry skazane na niepowodzenie. A więc:

No Grade: Bronze
D Grade: Brigantine Set (statsy w przedstawieniu tanków)
C Grade: Full Plate Set (j.w)
B Grade: Częstym wyborem "ofensywnych" krasnoludów pada Blue Wolf Heavy Set: Speed+7, HP.Regen+5.24%, Str+3, Con-1, Dex-2. Część chodzi też w Doom Heavy (Ci bardziej "defensywni", opis setu w temacie o tankach).
A Grade IMO Majestic Plate Set:P.Atk +4%, Accuracy +3, Stun Resist +50%, Str +2, Con -2 (optymalny set). Ewentualnie Tallum Plate Set: Atk. Speed +8%, większy udźwig, odporność na krwawienie oraz truciznę 80%, Str +2, Con -2 (i tak mamy dużo HP).


Co do crafterów to warto także wspomnieć, że w miastach bardzo często siedzą w szatach. 1) Więcej many do craftowania 2) Ubiór reprezentacyjny :D
Podczas craftowania wielu przedmiotów przyda się zawsze pomoc Rechargera (SE, EE), który będzie regenerował manę.

Party

Crafterem mamy naprawdę problem, zadajemy mały dmg i nie ma raczej z nas większego pożytku. Najlepiej w clan party. Można też popróbować solo z summonem (na trochę słabszych potworach). Spoilerem natomiast wręcz odwrotnie. Większość party przyjmie spoilera z otwartymi ramiona pod warunkiem, że...podzieli się spoilem (By turn / random including spoil) >.> Jeśli potrzebujemy naprawdę expa to nie jest tragicznie. Niezłym wyborem jest też grupa AoE, czyli Warlord, Spoiler z Pole i Healer. Spoiler rzuca Spoil Festival i razem z Warlordem leją AoE. Naprawdę szybko idzie, a i ze spoila też coś się załapie. Z kumplem (będąc Klerykiem) expiliśmy także na lvlach 30+ (obydwaj) w niższolevelowych katakumbach. Nie dość, że exp szybko szedł, ze spoila się też załapało co nieco to jeszcze mieliśmy dodatkowe profity z runek. Oczywiście na zasadzie AoE. Godnym dodadania jest także fakt, iż w party częściej spoil "wchodzi" a także leci więcej przedmiotów (zarezerwowanych dla reszty party).


Do tego wszystkiego można jeszcze dodać, iż krasie ze względu na swoje umiejętności są mile widziane i szanowane w prawie każdym klanie.


Pffff....to już chyba wszystko? Ufff...(co za cholerny upał -.-). Mam nadzieje, że za dużo błędów nie porobiłem. Jakby co to jak w poprzednich tematach, proszę dać znać. Popoprawiam jutro bo dzisiaj jestem już całkowicie wyczerpany :P


 • *******
 • Wiadomości: 8076

 • Pochwał: 7

 • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Krasnoludy - Prezentacja
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2006, 11:40:52 pm »
Cytuj
3 summony (1 na siege, drugi na exp)


4 summony:

-Siege golem
-Wild Hog(to te na siege)
-Big boom(AoE)
-Mechanical Golem(lub jak kto woli czajnik)
2 ostatnie sa na exp.

Pytales o armor b.Ja uwazam ze powinien to byc Bw heavy.Teraz czemu? on daje nam +3 do STR(wiekszy atak) -do CON(mamy go duzo) oraz - do DEXA(mamy blunta to sa bonusy do accuary co do speeda to set nam daje +7 a atk speed to jest roznica minimalna no a w koncu krytyki bluntem i tak sa dupne).ale to moje zdanie wiec jak kto lubi.Ostatnia modne sa tak zwane "DEX Dorfy" Ktore jada w DEX.


 • Wiadomości: 513

 • Pochwał: 7

Krasnoludy - Prezentacja
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2006, 12:36:23 am »
Nefryl mam jedna zastrzezenie mianowicie lepiej to by wygladalo gdybys tematy nazywal bleble-prezentacja bo to przedstawienie troche dziwnie brzmi :wink:  :wink:


FullMetal Alchemist fan


 • Wiadomości: 573

 • Pochwał: 19

 • Insane
Re: Krasnoludy - Przedstawienie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2006, 08:31:36 am »
Cytat: Nefryl
Pasyw Heavy Armor Mastery, zwiększający P.Def w ciężkim pancerzu

z tego co pamietam leather armor mastery tez maja


 • Wiadomości: 240

 • Pochwał: 4

 • Guild Wars nerd
Krasnoludy - Prezentacja
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2006, 09:03:33 am »
Ok, summony poprawione, armor B grade dodany, sama możliwość posiadania Light Armor mastery również dodana. Niech będzie Thaald, niniejszym zmieniam nazwy tematów z przedstawienia na prezentację  :D


 • Wiadomości: 494

 • Pochwał: 13

Krasnoludy - Prezentacja
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2006, 09:29:08 am »
wielki + Nefryt fajnie sie czyta i w ogóle fajnei zrobione  :D  :D


Użytkownik zbanowany


 • ******
 • Wiadomości: 1559

 • Pochwał: 12

 • Ten pode mną to laps
Krasnoludy - Prezentacja
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2006, 09:37:25 am »
Spoil
rzecz.

- łub
- zdobycz
- plądrowanie
- hałda ziemi
- gruz

Spoil
czas.

- popsuć
- uszkadzać
- niszczyć
- rozpieszać
- ograbiać
- psuć się

:P
Skrzat to faja....

Ustaw w swójej sygnaturce i pomóż Skrzatowi zdobyć dominacje nad światem


 • Wiadomości: 240

 • Pochwał: 4

 • Guild Wars nerd
Krasnoludy - Prezentacja
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2006, 09:42:15 am »
Oj tam chodziło mi żeby mieć ładną i nieprawidłową sprzeczność  :P

PS. Ktoś przykleji? (Tyr, do roboty :P)


 • ******
 • Wiadomości: 1064

 • Pochwał: 4

 • :D:D
Krasnoludy - Prezentacja
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 11, 2006, 06:02:29 pm »
1. Literówka na początku "Krasnoludy czy też jak to niektórzy mówią "krzaty" w Lineage II są dosyć specyficzną rasą. Nie są prawdziwymi wojownikami tak jak w klasycznych grach Role - Playing."

2. Krasnale wcale NIE mają dużego defa... Mają najmniejszego z heavy armor userów (mam na myśli fighterów - nie wiem do końca jak to jest z misticami w heavy)

3. To, że mobek się nie świeci NIE znaczy, że spoil nie wszedł. B. często jest sytaucja, ze spoil wejdzie "spoil has been activated" a się nie świeci. Spoil daje nam szanse, że się mobek zaświeci

4. Warto by dodać, że spoilowanie w party daje duże profity. Po pierwsze leci więcej niż jeden przedmiot (niektóre są właśnie dla party zarezerwowane) a poza tym leci częściej

To by było na tyle, ogółem bardzo dobrze  :wink:


 • Wiadomości: 240

 • Pochwał: 4

 • Guild Wars nerd
Krasnoludy - Prezentacja
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2006, 08:13:59 pm »
Cytat: Yoker
1. Literówka na początku "Krasnoludy czy też jak to niektórzy mówią "krzaty" w Lineage II są dosyć specyficzną rasą. Nie są prawdziwymi wojownikami tak jak w klasycznych grach Role - Playing."


xaxaxaxaxa mam Cię xD http://pl.wikipedia.org/wiki/Krasnolud I co teraz? :P

Cytuj
2. Krasnale wcale NIE mają dużego defa... Mają najmniejszego z heavy armor userów (mam na myśli fighterów - nie wiem do końca jak to jest z misticami w heavy)


Nie wiem czy Propeth, który chyba jako jedyny posiada z mistyków zdolność Heavy Arm. Mastery ma więcej defa od krasia

Cytuj
3. To, że mobek się nie świeci NIE znaczy, że spoil nie wszedł. B. często jest sytaucja, ze spoil wejdzie "spoil has been activated" a się nie świeci. Spoil daje nam szanse, że się mobek zaświeci

Dziwne, grając zawsze kiedy się świecił to oznaczało, że spoil wszedł, kiedy się nie świecił to wtedy nic, z ciała sweeperem nic się nie otrzymywało. A to, że czasem nie widać efekty "fajerwerkowego" spoila to wiem (i tak piszę "spoil condition has been activated" Może my się źle rozumiemy?


Cytuj
4. Warto by dodać, że spoilowanie w party daje duże profity. Po pierwsze leci więcej niż jeden przedmiot (niektóre są właśnie dla party zarezerwowane) a poza tym leci częściej

ok, za chwileczkę dodam


 • Wiadomości: 544

 • Pochwał: 10

Krasnoludy - Prezentacja
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 11, 2006, 09:10:47 pm »
dajcie nefrylowi moda - sam sobie bedzie topici podpinal :D
nefryl pracujesz z takim zapalem, ze sal bedzie mial koszmary :D powodzenia w dalszej (mam nadzieje) "pracy"
 • *******
 • Wiadomości: 8076

 • Pochwał: 7

 • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Krasnoludy - Prezentacja
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 11, 2006, 09:35:56 pm »
Tak mi przypomniales mi ze mialem Nefrylowi pomoc przy summonerach.


 • Wiadomości: 240

 • Pochwał: 4

 • Guild Wars nerd
Krasnoludy - Prezentacja
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 11, 2006, 09:50:39 pm »
Tego PM'a dosyć dawno wysyłałem -_-
Niedługo zrobię coś o Destro, Tyrancie, Gladzie i Warlordzie, czyli Melee Fighterzy. A summonerów to najpierw przetestuje na jakimś serwie.


 • Wiadomości: 187

 • Pochwał: 1

Krasnoludy - Prezentacja
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 11, 2006, 10:47:49 pm »
A Orkowie mistycy nie mają na heavy armor?:) Mi sie wydaje że mistyk w heavy nie może mieć tyle co fighter w heavy, no ale po swoich buffach możliwe :).


 • *******
 • Wiadomości: 8076

 • Pochwał: 7

 • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Krasnoludy - Prezentacja
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 11, 2006, 10:49:23 pm »
Daj OLowi heavy i niech uruchomi tego swojego toggle na def i rzuci jakiegos buffa.Przebije takiego Da na swoim lvl.


 • Banned
 • Wiadomości: 296

 • Pochwał: 4

Krasnoludy - Prezentacja
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 11, 2006, 11:59:35 pm »
Chyba na >>twoim<< serwerze ;]
Hindemith - SE - Full C5 • *******
 • Wiadomości: 8076

 • Pochwał: 7

 • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Krasnoludy - Prezentacja
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 12, 2006, 01:33:24 am »
Cytuj
Chyba na >>twoim<< serwerze ;]


Skoro SK na 58 po odpaleniu G.Stance ma tyle samo P.def co Da na 65 z takim samym eq to czemu OL ma nie przebic? bo DA to najlepszy tank zapomnialem na pvp i pve...


 • Wiadomości: 240

 • Pochwał: 4

 • Guild Wars nerd
Krasnoludy - Prezentacja
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 12, 2006, 09:52:01 am »
Cytat: Mateles
A Orkowie mistycy nie mają na heavy armor?:) Mi sie wydaje że mistyk w heavy nie może mieć tyle co fighter w heavy, no ale po swoich buffach możliwe :).


Orków wolę opisać oddzielnie, żeby uniknąć zbędnego zamieszania
 :P


 • Banned
 • Wiadomości: 296

 • Pochwał: 4

Krasnoludy - Prezentacja
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 12, 2006, 10:23:15 am »
Cytat: Ryltar

Skoro SK na 58 po odpaleniu G.Stance ma tyle samo P.def co Da na 65 z takim samym eq to czemu OL ma nie przebic? bo DA to najlepszy tank zapomnialem na pvp i pve...


Skoro DA po odpaleniu ud ma 5x wyzszy pdef niz overlord, to  czemu pisac ze ol jest tankiem?

Odpal guard stance u swojego overlorda haha :D
Hindemith - SE - Full C5 • ******
 • Wiadomości: 1064

 • Pochwał: 4

 • :D:D
Krasnoludy - Prezentacja
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 12, 2006, 11:05:43 am »
Podobno na wysokim lvl OLek wyciąga 2x tyle defa co DA z takim samym lvl i takim samym armorze.

A chwalenie się UD to słaby pomysł - działa krótko i nie można się ruszać...


 • Wiadomości: 119

 • Pochwał: 2

Krasnoludy - Prezentacja
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 12, 2006, 11:07:06 am »
Ale DA ma final fortess czego nie ma OL :) Czyli ponizej 30% hp na 74 lvl wyciaga sie 2+ k defa DA.
Duelist / Hell Knight 78 lvl

server : Nightmare
klan : Poland
ally : Fenix

www.l2poland.com


 • *******
 • Wiadomości: 8076

 • Pochwał: 7

 • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Krasnoludy - Prezentacja
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 12, 2006, 11:14:14 am »
Cytuj
to czemu pisac ze ol jest tankiem?


Wez sie naucz czytac GDZIE JA CI NAPISALEM ZE OL TO TANK?

Napisalem ze po odpaleniu tego toggle i z hv oraz buffem przebije DA.I nie chwal sie ze z UD ma wiecej defa bo ja ci jebne tekst:Ja ST odpale g.stance i Vengeance o i wiecej defa.


 • Wiadomości: 20

 • Pochwał: 0

Krasnoludy - Prezentacja
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 29, 2006, 11:42:53 am »
co do krasnali, jakie dac spoilowi deye? ma miejsce na 3, dzieki z gory


 • *******
 • Wiadomości: 8076

 • Pochwał: 7

 • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Krasnoludy - Prezentacja
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 29, 2006, 12:03:32 pm »
Do PvP czy PvE?(sadze ze raczej do PvE bo dwarfy sa takie dobre w PvP...).

W PvE idzie sie raczej w DEX i STR a w PvP W CON i MEN(tylko ze dwarfy nie moga mieszac w MEN o ile pamietam).


 • Wiadomości: 41

 • Pochwał: 0

Krasnoludy - Prezentacja
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 02, 2006, 12:58:20 am »
A ja mam pytanko :Czy na waszych serwach gdzie gracie pk-ują krasnale i czy to jest mile widziane?