Witaj
Gość

Wątek: Pomoc w zrobieniu tanka  (Przeczytany 5191 razy)

  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Pomoc w zrobieniu tanka
« dnia: Wrzesień 16, 2010, 05:21:37 pm »
Witajcie!
Jest to mój pierwszy post na forum. Chciałbym poprosić Was o pomoc. Mam pewne doświadczenie w graniu w tego typu gry (grałem w Shayia wojownikiem) ale w Lineage zagram pierwszy raz. Otóż chciałbym zrobić postać przypominającą obrońcę w Shaiya. Rola tej postaci polegała na braniu na siebie potworów, "przyklejaniu" ich do siebie za pomocą skilla a reszta osób w party miała je zabić. Była to postać o bardzo niskim ataku lecz bardzo wysokiej obronie.
Czytałem na temat tanków, na temat klas lecz niestety moje doświadczenie okazało się za małe. Doradźcie mi, jaką postać wybrać? Jakie statystyki rozdawać? (o ile w tej grze też coś takiego istnieje)  i czy są tu skille typowe dla tanka? (np prowokowanie mobów do ataku na mnie lub zabranianie im ataku innej osoby niż ja?)

Z góry dziękuję za odpowiedzi!


  • Wiadomości: 628

  • Pochwał: -2

Odp: Pomoc w zrobieniu tanka
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2010, 07:36:52 pm »
rob eva teamplara ++Con, bronie z health, sety  z +con - str, i znajdz party nukerow.


Regulamin "zmieniono" po tym jak okazało się że admin chciał kupić ode mnie adene za złotówki :)
Teraz zgodnie z regulaminem offów  hahaha hahaha hahaha można sprzedawać/kupować.


  • ******
  • Wiadomości: 1582

  • Pochwał: 0

Odp: Pomoc w zrobieniu tanka
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2010, 06:35:34 pm »
rob eva teamplara ++Con, bronie z health, sety  z +con - str, i znajdz party nukerow.
i badz cebulakiem jak ten wyzej.
rob palka/sk  znajdz melle pt skille masz takie ze mobki ciebie tlucza a nie ich na wysokim lvl dostajesz pro skilla dla party wiec cie moze beda kochac w pt.


  • Wiadomości: 270

  • Pochwał: 1

Odp: Pomoc w zrobieniu tanka
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2010, 08:29:05 pm »
Palka zrob wykoxasz sie na 83 masz phoenixa i bedziesz dobry w obronie jak i w ataku xD
http://fpscs.net/?sid=339d13730fed9a68d80cf8eebf73ff78- polska sieć gry Counter Strike, zapraszam!!


  • Wiadomości: 114

  • Pochwał: 1

Odp: Pomoc w zrobieniu tanka
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2010, 06:54:18 am »
oj ludzie ludzie jak nic nie wiedział tak dalej nie wie... Wiec zeby było zrozumiale: tank ma skilla o nazwie agression ktory skupia wrogow na tobie, masz 2 skille ktore daja ci masakryczny bonus do defa ale cie unieruchamiają i 1 ktory daje taki def na party bez unieruchamiania. A teraz czym sie roznia tanki:
Tk - elf, jest nie do zabicia, ma nad glową takie latające cos co go leczy, najwiecej defa, ale dmg przemilcze...
Pal - człowiek, ma mocne heale, bardzo silny stun (szok) tarczą ana 83 moze przyzywac fenixa ktory bije i zdejmuje z własciciela tzw. debuffy
Da, czyli  „zły” ludzki tank - bardzo podobny do pala - nie ma heala ale ma draina (wysysanie hp), moze od 40 lvl przywołac pantere, ktora bije razem znim, stun jak u pala.
Sk - dark elf, tank, ktory ma malo hp i defa... Przydatny tylko na pvp ze wzgledu na duzy atak, ma kilka drainow, oraz latajace cosie (cubiki) nad glową jak tk. To tyle takiego podstawowego porownania, ale pamietaj takze ze podstawą dla tanka jest posiadamie łuku jako broni pobocznej. To tyle ode mnie, pozdrawiam :)


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: Pomoc w zrobieniu tanka
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2010, 03:48:45 pm »
Ciekaw jestem, ile osób z wyższej wypowiedzi zrobi sobie sygnaturkę  :)
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


Odp: Pomoc w zrobieniu tanka
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2010, 01:46:48 am »
oj ludzie ludzie jak nic nie wiedział tak dalej nie wie... Wiec zeby było zrozumiale: tank ma skilla o nazwie agression ktory skupia wrogow na tobie, masz 2 skille ktore daja ci masakryczny bonus do defa ale cie unieruchamiają i 1 ktory daje taki def na party bez unieruchamiania. A teraz czym sie roznia tanki:
Tk - elf, jest nie do zabicia, ma nad glową takie latające cos co go leczy, najwiecej defa, ale dmg przemilcze...
Pal - człowiek, ma mocne heale, bardzo silny stun (szok) tarczą ana 83 moze przyzywac fenixa ktory bije i zdejmuje z własciciela tzw. debuffy
Da, czyli  „zły” ludzki tank - bardzo podobny do pala - nie ma heala ale ma draina (wysysanie hp), moze od 40 lvl przywołac pantere, ktora bije razem znim, stun jak u pala.
Sk - dark elf, tank, ktory ma malo hp i defa... Przydatny tylko na pvp ze wzgledu na duzy atak, ma kilka drainow, oraz latajace cosie (cubiki) nad glową jak tk. To tyle takiego podstawowego porownania, ale pamietaj takze ze podstawą dla tanka jest posiadamie łuku jako broni pobocznej. To tyle ode mnie, pozdrawiam :)



KAZDY




TANK





MA



TYLE SAMO




"DEFA"(p.defa)


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Pomoc w zrobieniu tanka
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 01, 2010, 07:14:25 am »
http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,37636.0.html

Może nie o tankach akurat ale może trochę pomoże co do innych aspektów gry. (lol gdyby tylko ktoś napisał coś podobnego jak zaczynałem grać w l2 :D )

Edit: parę linków do poradników
 Tanki prezentacja: http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,17508.0.html     
Dark Avenger/Hell knight: http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,36018.0.html (tutaj poradnik Azelli, według mnie całkiem dobry HK)
Temple knight/Eva's templar(aka tępy knajt) http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,18611.0.html

nie znalazłem nic porządnego dot. paladyna i SK  :shock:
       
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2010, 07:27:36 am wysłana przez Arimas »

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Pomoc w zrobieniu tanka
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 01, 2010, 07:39:18 am »
(...)lol gdyby tylko ktoś napisał coś podobnego jak zaczynałem grać w l2 (...)
Nie wiem kiedy zaczynałeś  grać, ale kiedyś był podręcznik do Lineage II a w nim duuuuuuużo więcej informacji przeróżnych. Miałem go w pdfie i sobie wydrukowałem. Stracił aktualność również dawno temu, ale do C4, C5 służył wieloma informacjami :)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Pomoc w zrobieniu tanka
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 01, 2010, 08:38:38 am »
Ehh być newbie to było nawet fajnie, SS'y zacząłem używać gdzieś koło 33 lvlu xD a w ogóle to chciałem robić kraśka z łukiem ^_^ niestety dowiedziałem się o brutalnej prawdzie..

A zaczynałem jakoś jak większość privów przechodziła w c4, czyli grałem jeszcze na c3

Bardzo w skrócie o tankach:

Temple knight(biały elf) Pure tank, DMG ma mizerny ale jest bardzo mocny za sprawą leczącego cubica(takie małe coś co lata nad głową i leczy ^^) i innych skilli do leczenia.

Shilien knight(czarny elf) podobno DD, taki woj z większą ilością obrony/ magicznej obrony, nie ma skilli typowo leczących ale posiada drainy(wysysa życie przeciwnika i oddaje nam)

Dark Avenger(człowiek) Bardziej ofensywny ludzki tank, ma panterę które pomaga i w expie i w PvP a także debuffy których paladyn nie posiada, ma także drainy.

Paladyn(człowiek) Bardziej defensywny ludzi tank, ma Sacrifice które przy odpowiednim enchancie rzucone na siebie daje więcej HP niż zabiera, ma także Angelic icon(zobacz listę skilli na rochand) a także Feniksa na lvlu 83

Pal posiadaja skill: Banish undead który może zbić HP mrocznego potwora(np szkielet) do 1
DA i SK posiadają skill: Banish seraph który może zbic HP świętego potwora(np anioł) do 1

http://lineage2.rochand.com/Knowledge/class_comparison.php?class1=12&class2=16&radio=2 << bardzo dobra strona z opisem skille, można porównać skille różnych klas.

edit: tk nie ma banish undead ^_^
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2010, 10:26:01 am wysłana przez Arimas »

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 30

  • Pochwał: 0

Odp: Pomoc w zrobieniu tanka
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 01, 2010, 10:01:00 am »
Pal i TK posiadają skill: Banish undead który może zbić HP mrocznego potwora(np szkielet) do 1

Od kiedy TK ma Banish Undead ??  :o


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Pomoc w zrobieniu tanka
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 01, 2010, 10:26:16 am »
Pal i TK posiadają skill: Banish undead który może zbić HP mrocznego potwora(np szkielet) do 1

Od kiedy TK ma Banish Undead ??  :o
:oops:

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 35

  • Pochwał: 0

Odp: Pomoc w zrobieniu tanka
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 20, 2010, 09:08:11 pm »
oj ludzie ludzie jak nic nie wiedział tak dalej nie wie... Wiec zeby było zrozumiale: tank ma skilla o nazwie agression ktory skupia wrogow na tobie, masz 2 skille ktore daja ci masakryczny bonus do defa ale cie unieruchamiają i 1 ktory daje taki def na party bez unieruchamiania. A teraz czym sie roznia tanki:
Tk - elf, jest nie do zabicia, ma nad glową takie latające cos co go leczy, najwiecej defa, ale dmg przemilcze...
Pal - człowiek, ma mocne heale, bardzo silny stun (szok) tarczą ana 83 moze przyzywac fenixa ktory bije i zdejmuje z własciciela tzw. debuffy
Da, czyli  „zły” ludzki tank - bardzo podobny do pala - nie ma heala ale ma draina (wysysanie hp), moze od 40 lvl przywołac pantere, ktora bije razem znim, stun jak u pala.
Sk - dark elf, tank, ktory ma malo hp i defa... Przydatny tylko na pvp ze wzgledu na duzy atak, ma kilka drainow, oraz latajace cosie (cubiki) nad glową jak tk. To tyle takiego podstawowego porownania, ale pamietaj takze ze podstawą dla tanka jest posiadamie łuku jako broni pobocznej. To tyle ode mnie, pozdrawiam :)
1.Agression skupia 1go wroga.
2.Aura of hate jest masowa (ale dluzszy reuse)
3.każdy tank jest przydatny na pvp
4.Zapomniales dodac ze na 80 elfickie tanki mają cubica , co zdejmuje debuffy.