Witaj
Gość

Wątek: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer  (Przeczytany 12683 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 11, 2009, 03:52:45 pm »
@Nivea - a ja nie rozumiem, o co Ci chodzi? Wbijasz się na _rosyjski_ serwer z (mam nadzieję) pełną świadomością swojego wyboru i starasz się ich _zmusić_ do gadania po angielsku lol. Jak chcesz gadać po angielsku, wbijaj na serwer angielskojęzyczny. A i tak Ci gwarantuję, że z wieloma nie dogadasz się po angielsku - vide wszystkie polskie dzieci neostrady ("co mam wybrać w queście xyz bo nie za bardzo kumam angielski a gram już tu 10 lat" :P ). A takich dzieci to nie tylko w Polsce na pęczki.
A w Rosji mają komputery przeważnie z rosyjską klawiaturą, więc tak jak tobie sprawiałby problem pisanie cyrylicą, gdybyś umiał, tak im sprawia problem stawianie angielskich bukw, nawet gdyby bardzo chcieli. A Ci co piszą po rosyjsku angielskimi literami mają w 90% po prostu US klawisze.

Pozdrawiam

+1 :)))
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 11, 2009, 05:29:43 pm »
Mowisz o 2 rzeczach w tej drugiej zgadzam sie z Toba, natomiast jezeli chodzi o pierwsza,
to dla jednych jest to stwarzanie pozorow przyzwoitosci, a dla innych kultura osobista.

Ja mam troche inne podejscie do kultury osobistej, dla mnie bylo to nazywanie rzeczy po imieniu, byc moze zbyt dosadnie lub wulgarnie, ale prosto i zrozumiale, bez "stwarzania pozorow przyzwoitosci". Dla mnie kulutra osobista to okazywanie szacunku w stosunku do osob lub zdazen/sytuacji, ktore na to zasluguja. Jesli sytuacja jest jaka jest (np liczac skomplikowana calke i po stronie obliczen zauwazamy blad w pierwszej linijce), to uzycie slowa na "k" nie uwazam za brak kultury, okreslenie dosadne i trafne, sztucznoscia byloby uzywanie na sile okreslen niewulgarnych, ktore de facto nie oddaja dramatyzmu calego zdazenia. Naleze do osob, ktore maja w glebokim powazaniu kto i co o nich mysli, moze moje podejscie wychodzi wlasnie stad :)

on topic- +1 do poprzednich postow, Ru off zostal zrobiony dla Rosjan, nawet tych ulomnych, wiec skoro mozesz sie wbic na nieswoj serwer, to i tak mozesz sie z tego cieszyc.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 05:32:58 pm wysłana przez bylyforumowicz »


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 11, 2009, 10:20:03 pm »
@byly - mi chodzi tylko o jeden aspekt: pakowanie wszystkich do tego samego wiaderka.

"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 11, 2009, 10:32:32 pm »
Nieliczenie się z nikim i z niczym (poza brakiem szacunku) ma swoją nazwę. Jak chcesz, poszukaj sobie, bo ja jej nie podam, żeby nie być posądzony o obrażanie kogoś.
I bynajmniej nie jest to samolubstwo.
A poza tym, co ma dramatyzm do podanego przez Ciebie przykładu obliczeń matematycznych :D hahaha Użycie qry w takim przypadku świadczy jak dla mnie wyłącznie o jednym - braku panowania nad sobą/słownictwem. To, że się przekleństw nie używa, nie oznacza, że się nie umie kląć :) Tylko, że się panuje nad własnymi emocjami i językiem. Tyle. TO jest dla mnie _jeden ze_ składników kultury osobistej. Bo rozumiem, że dla Ciebie kolo we fraku rzucający w czasie antraktu mięsem na prawo i lewo w foyer, bo ktoś nadepnął mu na świeżo wypastowany but (dramatyzm sytuacji) to jest spoko gość, bo przecież jest na luzie i ma w głębokim poważaniu co o nim myślą inni i nazywa zdarzenie po imieniu :) (j/k)

A prosto i zrozumiale to się wyrażają w wojsku na apelach i szkoleniach :D

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 11, 2009, 11:32:33 pm »
generalnie chodzilo mi wlasnie o panowaniu nad jezykiem i stosowaniu okreslen "wulgarnych" w sytuacjach do tego przeznaczonych, ale nvm, chyba niezbyt dokladnie przeczytales mojego posta. Poza tym nie liczenie sie z kims =/= miec gdzies to co o mnie mysla, nie wiem co miales na mysli ale mi chodzilo o nonkonformizm i konsekwencje takiej postawy, zycie wg wlasnego systemu wartosci zawsze generuje stadko ludzi, ktorzy krzywo patrza na to, ze nie zachowuje sie jak przecietny Kowalski i jakos nie za bardzo mnie to obchodzi, co oni sobie tam mysla.

@Koszalek- chcac nie chcac, kazda grupa spoleczna, narodowosc itd pracuje grupa na swoja opinie. Np- Polacy wypracowali sobie opinie zlodziei i kretaczy. Moze taka opinia razic, ale mnie szczerze powiedziawszy nie dziwi, widze co sie dzieje jak jeden drugiemu wilkiem, dlatego wrecz sie z tym zgadzam. Nie oznacza to, ze kazdy w naszym pieknym kraju jest menda. Powiedzenie, ze Rosjanie sa XYZ nie mowi nam o jednostkach, ktore moga byc zupelnie inne, okreslenie grupy zawsze zostanie bardzo subiektywne i bardzo niedokladne, ale nadal w wielu przypadkach prawdziwe. 


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 12, 2009, 07:59:28 am »
@byly - rozumiem Twoje zalozenia. Gdy ktos miesza z blotem tez mu nie mowie:
"Przepraszam Pana bardzo - Panska formia komunikacji werbalnej nie odpowiada mi - prosze Pana bardzo o zachowanie kultury osobistej!"
- tylko jade z grubej rury ;)
Jak sie wkurze - to zaklne - to tez normalne  :oops:.

W tym temacie wyglada to jednak troche inaczej.




"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • Wiadomości: 191

  • Pochwał: -2

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 12, 2009, 10:23:21 am »
Co do obrazenia ich pewnie bylo to spowodowane tym ze tankowalem rb przez 30 min stracilem 100 potow padlem 4 razy a gdy rb padal rusek mial full mana healer i specjalnie mnie nie leczyl zeby ruski podzielili sie expem i dropem wiec nic nie zyskalem a stracilem 5 k ssd 100 potkow i 40 % exp wkurzilem sie i tak sie o nich wyrazilem emocje poniosly mna  :D


  • Wiadomości: 33

  • Pochwał: 0

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 12, 2009, 10:28:58 am »
Jeśli ktoś chce to może się dogadać z ruskimi bez problemu, chyba że to jest jakiś 10 - 12 latek... ale czy mam go winić i obrażać za to że nie zna angielskiego ?? Są inne sposoby niż obrażanie na czacie. Jeśli Rusek podejdzie napisze coś to ja mu od razu " English " jak nie odpowie to nara i tyle... a jeśli zacznie coś nawijać to duel ( zawsze akceptują ^^)  zjedziesz go i masz spokój. Ale miałem wiele przypadków że Rusek zacznie nawijać po angielsku i jeszcze weźmie mnie na pt. Trzeba mieć pozytywne nastawienie do nich, i postarać się zawierać z nimi znajomości gdyż potem ułatwi Ci to grę :)

Cytuj
tankowalem rb przez 30 min stracilem 100 potow padlem 4 razy a gdy rb padal rusek mial full mana healer i specjalnie mnie nie leczyl

Zawsze możesz dać leave party, albo przestać tankować niech oni padną to zacznie Cie healować :)
L2 RU - Lancer
 Valdoo - Berserker 59+ / Offline (4ever)
-----------------------------------------
W8ing for Gracia Final on Abyss ;]
Server x7
Vancore Shillen Templar / DC/ Saggi/ Sorc


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 12, 2009, 10:31:58 am »
Jeśli ktoś chce to może się dogadać z ruskimi bez problemu, chyba że to jest jakiś 10 - 12 latek... ale czy mam go winić i obrażać za to że nie zna angielskiego ?? Są inne sposoby niż obrażanie na czacie. Jeśli Rusek podejdzie napisze coś to ja mu od razu " English " jak nie odpowie to nara i tyle... a jeśli zacznie coś nawijać to duel ( zawsze akceptują ^^)  zjedziesz go i masz spokój. Ale miałem wiele przypadków że Rusek zacznie nawijać po angielsku i jeszcze weźmie mnie na pt. Trzeba mieć pozytywne nastawienie do nich, i postarać się zawierać z nimi znajomości gdyż potem ułatwi Ci to grę :)

Cytuj
tankowalem rb przez 30 min stracilem 100 potow padlem 4 razy a gdy rb padal rusek mial full mana healer i specjalnie mnie nie leczyl

Zawsze możesz dać leave party, albo przestać tankować niech oni padną to zacznie Cie healować :)

Mam podobne podejscie :) ... wczoraj na KAMIE rozmawialem z Ruskimi i mowilem ze z wiekszoscia sie ciezko dogadac bo nie znaja angielskiego odpowiedz byla taka: yes, it's problem in our county." Wiec nie tylko my uwazamy ze nieznajomosc przez nich angielskiego to jakis problem :)
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 12, 2009, 04:14:09 pm »
Heheh a może mieli na myśli, że się ciężko z niektórymi dogadać _nawet_ po rosyjsku? :D

@byly no to teraz trochę  się z Tobą zgadzam :D Ja również czasami zaklnę. Pod nosem dość często, a _niektórych_ kawałów bez wtrąceń nie da się słuchać :D

Co do dogadania. To jeśli rosjanin (nawet jeśli _bardzo_ by chciał się dogadać) pisze cyrylicą, a druga strona na te litery patrzy jak na chińskie krzaczki (nie ważne czy kanji  czy hiragana i która :P), to nic z tego nie wyjdzie :) Z _obu_ stron wymagany jest wówczas _minimum wiedzy_ a nie tylko podejście - "ja chcę, a on nie gada po polsku/angielsku" :D

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 12, 2009, 04:21:12 pm »
Heheh a może mieli na myśli, że się ciężko z niektórymi dogadać _nawet_ po rosyjsku? :D

@byly no to teraz trochę  się z Tobą zgadzam :D Ja również czasami zaklnę. Pod nosem dość często, a _niektórych_ kawałów bez wtrąceń nie da się słuchać :D

Co do dogadania. To jeśli rosjanin (nawet jeśli _bardzo_ by chciał się dogadać) pisze cyrylicą, a druga strona na te litery patrzy jak na chińskie krzaczki (nie ważne czy kanji  czy hiragana i która :P), to nic z tego nie wyjdzie :) Z _obu_ stron wymagany jest wówczas _minimum wiedzy_ a nie tylko podejście - "ja chcę, a on nie gada po polsku/angielsku" :D

Pozdrawiam

wiadomo podstawowe zwroty trzeba zaczaic to my powinnismy sie troche dostosowac do nich nie oni do nas bo to my jestesmy mniejszoscia!

To jakby Niemcy czy Cyganie w Polsce wymagali od nas mowienia po Niemiecku, Cygansku :/
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • Wiadomości: 144

  • Pochwał: 0

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 08, 2009, 09:14:21 pm »
Wystarczy sie nauczyc Rosyjskiego co za problem?;>



TapMadls! - Const pt member.


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 12, 2009, 09:05:32 am »
szybkie pytanie o ktorej jest manor? jest ciagle podpiety pod start olimpiady (16.00) czy startuje normalnie (czyli o 18.00) , ktos wie?


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 12, 2009, 09:16:46 am »
Heheh a może mieli na myśli, że się ciężko z niektórymi dogadać _nawet_ po rosyjsku? :D

@byly no to teraz trochę  się z Tobą zgadzam :D Ja również czasami zaklnę. Pod nosem dość często, a _niektórych_ kawałów bez wtrąceń nie da się słuchać :D

Co do dogadania. To jeśli rosjanin (nawet jeśli _bardzo_ by chciał się dogadać) pisze cyrylicą, a druga strona na te litery patrzy jak na chińskie krzaczki (nie ważne czy kanji  czy hiragana i która :P), to nic z tego nie wyjdzie :) Z _obu_ stron wymagany jest wówczas _minimum wiedzy_ a nie tylko podejście - "ja chcę, a on nie gada po polsku/angielsku" :D

Pozdrawiam

wiadomo podstawowe zwroty trzeba zaczaic to my powinnismy sie troche dostosowac do nich nie oni do nas bo to my jestesmy mniejszoscia!

To jakby Niemcy czy Cyganie w Polsce wymagali od nas mowienia po Niemiecku, Cygansku :/
Nie uwierzysz ale Niemcy właśnie wymagają. Mówi ci to człowiek ze Szczecina

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 12, 2009, 01:15:30 pm »
(...)Nie uwierzysz ale Niemcy właśnie wymagają. Mówi ci to człowiek ze Szczecina
Chyba mylisz pojęcia. Wymagają to nie to samo co Oczekują.
Mówi Ci to człowiek ze Stargardu :P
Aha. Anglicy też _wymagają_ mówienia po angielsku, a i tak w większości miejsc idzie się dogadać po polsku :D Revenue (Urząd Skarbowy)? Prosisz i rozmawiasz po polsku. JobCenter? Proszę bardzo - prosisz, umawiasz się i rozmawiasz po polsku :D Barclays/HSBC/Lloyds (banki) prosisz i nie ma sprawy. Oczywiście nie wszędzie, ale w wielu miejscach tak jest. Kwestia podejścia.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 12, 2009, 02:45:46 pm »
Wiesz, to już jednak różnica w ilości osób.. Cyganów w Polsce nie ma nawet w 1/20 tylu co Polaków w Anglii. Jest dużo Polaków, więc różne firmy starają się dostosować do tego. Zwykłe prawa rynku... Byłoby więcej Francuzów, to w tym miejscach co wymieniłeś, mówiłoby się po Francusku...
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 24

  • Pochwał: 0

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 12, 2009, 02:47:24 pm »
Witam, mam pewne pytanie co do czegoś al'a podręcznego słownika pol-ru. W necie szukałem słownika, który pokazywał by jak pisać rosyjskie słowa/zwroty 'zwykłymi' literami (tak jak Jedi tłumaczył kilka postów wyżej). Wszędzie widzę zwykłe słowniki pokazujące słowa/zwroty pisane cyrylicą i nie mam pojęcia jak je napisać zwykła klawirą. Wie ktoś gdzie mógłbym znaleźć słownik, który pokazywał by cuś takiego:
(...)
Cześć! Привет!  priviet albo zdrast'
Co u ciebie? Как дела? kak diela lub 4to y te6a/
Nie mówię po rosyjsku - Я не говорю по-русски.  9 ne xabapu na pyccku
(...)
Albo chociaż jak coś takiego się nazywa abym wiedział czego szukać. :) Przepisać '9 ne xabapu na pyccku' jest easy w porównaniu z 'R he roBopio no-pycckN'. :D Mam nadzieję, że ktoś zrozumiał o co mi chodzi i pozdrawiam. :)


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 12, 2009, 03:46:07 pm »
sciagnij i zainstlauj klawiature fonetyczna na 2 stronie tego tematu jest gdzies, potem w konfiguracji chyba jezyka albo klawiatury podpinasz pod polska i rosyjska klawe skroty klawiszowe i mozesz pisac w jednym i drugim jezyku, tym bardziej ze rozklad liter rosyjskich jest bardzo zblizony do rozmieszczenia liter normalnych. imo wygodniejsze to niz zastepowanie radzieckich liter zwyklymi , sam chcialem tak robic ale teraz uzywam jednych i drugich bo jest duzo wygodniej


  • Wiadomości: 24

  • Pochwał: 0

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 12, 2009, 04:02:02 pm »
Mam zainstalowaną tą rosyjską klawiaturę ale skąd mam wiedzieć co wciskać aby pożądany wyraz wprowadzić? :) Weźmy na to, że chcę napisać 'Я не говорю по-русски' (znowu od Jedi'a :P) i wiem, że te 'R' to 'q'.. skąd miałbym to wiedzieć? :> Dlatego chodzi mi o takie zwroty jak Jedi napisał bo wiedział bym co 'wciskać na ślepo' dopóki nie nauczę się czytać tego cholernego alfabetu. :D


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 12, 2009, 04:50:12 pm »
Faktycznie ... trzeba zakumac jak wymawia sie poszczegolne litery i wtedy klawiatura fonetyczna stanie sie prosta w obsludze.

Я не говорю по-русски = Ja nie gawarju po russkij

mysle, ze jak tak napiszesz, to tez zostaniesz zrozumiany.
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • Wiadomości: 54

  • Pochwał: 0

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 12, 2009, 09:50:22 pm »
Я не говорю по-русски = Ja nie gawarju po russkij

Chyba - Ja nje gawarju pa russki

Przy czym "о" wymawia się czasem jako O a czasem jako A, ale to już inna sprawa.


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 12, 2009, 09:59:23 pm »
Я не говорю по-русски = Ja nie gawarju po russkij

Chyba - Ja nje gawarju pa russki

Przy czym "о" wymawia się czasem jako O a czasem jako A, ale to już inna sprawa.

w tym wypadku - to zupelnie wszystko jedno - jak zrozumie 2, to zrozumie i 1 i odwrotnie  :cheers:
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 13, 2009, 01:32:11 am »
no 12 lat nauki rosyjskiego jednak nie poszło w las w moim przypadku, stąd mam dużo mniejsze problemy od Was :)
Nie znam takiego słownika bo i pewnie nie ma takowego. A te przykłady co pisałem, to rozmowy rosyjskojęzycznych członków mojego klanu. No i oczywiście Rosjan na serwerach oficjalnych Lineage 2. I tak jak napisał koszałek - jest to zapis fonetyczny. Stąd trzeba znać wymowę języka, żeby tak pisać.
Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 13, 2009, 08:53:54 am »
Z mojej strony 3 lata nauki rosyjskiego i ponad 2 lata gry na abyssie x3. Do tej pory przeczytam każdy tekst po rosyjsku i zrozumiem go, gorzej trochę z pisaniem samemu i mówieniem, bo już sporo pozapominałem...

Rosyjski ma tę wygodę, że gdy opanuje się te przestawione kilka literek w stosunku do naszego alfabetu + zmiękczenia i akcenty to tak jak się czyta tak się piszę, identycznie jak w polskim. To jest olbrzymia zaleta tego języka w stosunku do np. angielskiego.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 24

  • Pochwał: 0

Odp: Mini rady dla polaków na L2 Rus Lancer
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 13, 2009, 09:37:04 am »
Dobra to muszę zrobić sobie fonetyczną ściągę cyrylicy. :) Dziękować za info. bo za cholerę nie wiedziałem jak ten alfabet 'działa'.