Witaj
Gość

Wątek: [Poradnik] Wgrywanie NPC, ITEMÓW.  (Przeczytany 9519 razy)

  • Wiadomości: 102

  • Pochwał: 10

[Poradnik] Wgrywanie NPC, ITEMÓW.
« dnia: Kwiecień 10, 2008, 11:40:20 pm »
Mały i szybki poradnik, dla mniej zaawansowanych. Jak sprawnie i szybko dodać NPC czy jakikolwiek Item. Zaczynamy!

• Każdy NPC ma swój plik .html (któy odpowiada za to, co nasz NPC zrobi, 'powie' po otwarciu okna. Wszystkie pliki tego rodzaju kopiujemy i przenosimy do 'gameserver/data/html/' i w zależności od tego do czego będzie służyć i za co odpowiadać nasz NPC umieszczamy go w 'merchant' (dla zwykłych NPC, typu GM Shop), 'teleporter' (Dla GK) etc.

• Jeśli jest to NPC, który będzie posiadał także funkcje 'sklepiku', to powinien zawierać pliki 'multisell' .xml, które umieszczamy w 'gameserver\data\multisell'. Jest to lista przedmiotów naszego NPC, które będzie można kupić, wymienić itp.

• Niektóre dodatki wprowadzające Armory, Bronie mają zawarte dodatkową specjalne skille, które umieszczamy w gamserver/data/stats/ w odpowiednim folderze, w zależności od tego do czego chcemy je aktualnie wprowadzić (skills, armor czy weapon).

• Pozostaje nam teraz wgrać tylko sam .sql, w którym zawarte są informacje o wyglądzie naszego NPC, ID, nazwie statystykach naszej broni, armoru. W tym celu uruchamiamy Navicata. Łączymy się z naszą bazą 'l2jdb'. I prawym klikając na naszą bazę wybieramy 'Execute Batch File':



• Następnie wybieramy nasz plik .sql, który chcemy dodać.





• Jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie to program potwierdzi, że plik został wgrany poprawnie (successfully). Jeśli jednak wystąpi błąd (Finished - Unsuccessfully) to oznacza to, że nasza tabela ma inną strukturę, aby to zmienić najlepiej jest porównać ilość wpisów w naszym pliku .sql z tymi w naszej bazie. Większość z nich kończy się na:

.... '1', '0', 'LAST_HIT');

W większości należy tylko dodać kilka dodatkowych linii na końcu wiersza. Przykład:

.... '1', '0', 'LAST_HIT', '0', '0', '0', 'fighter');
mam nadzieje, że owy temat pomoże tym początkujących w pracowaniu przy swoim serverze. Pozdrawiam, Ave.



brawo, czekamy na wiecej ;) plusik z mojej strony   /Reina
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2010, 08:48:06 pm wysłana przez Matim »
Serdecznie pozdrawiam.


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: [Poradnik]Wgrywanie NPC, ITEMÓW.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2009, 11:57:11 pm »
witam
robie all wedlug poradnika lecz nie wiem jak dodac te wiersze bo moja baza jest na interlude i konczy sie na kolumnie z last hit, podczas instalacij gm shopu od nangetsu jest problem i nie wiem co dalej robic i jak dolozyc tych wierszy
P.S w poradniku jest pokazane co zrobic jak jest za malo, a co zrobic jak jest za duzo?? Odcinalem to co kolega przypiol gdy bylo zamalo i nie pomoglo
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2009, 12:03:17 am wysłana przez kop3r3k »


  • *******
  • Wiadomości: 1092

  • Pochwał: 22

Odp: [Poradnik]Wgrywanie NPC, ITEMÓW.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2009, 09:29:48 am »
Wgrywanie sql'a Npc to jedna z najprostszych rzeczy, utwórz takim + nową kolumnę w tabeli NPC i z Twojego pliku SQL wpisuj w poszczególne pola odpowiednie dane.

Ważne tam będzie tylko ID, ID Template, Wysokość itp.


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: [Poradnik]Wgrywanie NPC, ITEMÓW.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2009, 09:31:49 am »
Nom to to ja ogarniam ze recznie to moge zrobic tylko boli mnie to dlaczego to automatycznie sie niechce udac:P


  • *******
  • Wiadomości: 1092

  • Pochwał: 22

Odp: [Poradnik]Wgrywanie NPC, ITEMÓW.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2009, 11:16:56 am »
Bo struktura twojej tabelki różni się od struktury pliku .sql


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: [Poradnik]Wgrywanie NPC, ITEMÓW.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2009, 11:32:25 am »
a moze mi ktos powiedziec jak mam zespawnic npc ktore u mnie sa w custom_npc (sa to min:buffer/petbuffer/gmshop/lsmenager etc)


  • *******
  • Wiadomości: 1092

  • Pochwał: 22

Odp: [Poradnik]Wgrywanie NPC, ITEMÓW.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2009, 12:41:20 pm »
No jak jak.. tak samo

//spawn ID


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: [Poradnik]Wgrywanie NPC, ITEMÓW.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2009, 12:57:47 pm »
No i po tej czynnosci wyswietla ze nie ma jakiegos id temple czy cos takiego a jak wezne skopiuje tabele custom npc z mysql i dam ja do npc to mi smiga wszystko te npc tylko np bufferzy nie buffuja gm shop nie sprzedaje.
mathim daj gg to pogadamy


  • *******
  • Wiadomości: 1092

  • Pochwał: 22

Odp: [Poradnik]Wgrywanie NPC, ITEMÓW.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2009, 07:44:50 pm »
A jesteś pewien, że dobrze uzupełniasz tabele? Musisz być pewien, że poprawnie wpisujesz Instance NPC. Np:

- L2Merchant - Gm'Shop
- L2Teleporter - Gk

itp.

Na gg do Ciebie napisałem, nie ładnie tak tracić moje GG  :D :D


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: [Poradnik]Wgrywanie NPC, ITEMÓW.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 31, 2009, 12:45:26 pm »
no i dalej nic wez matim teraz napisz do mnie na GG:P


  • Wiadomości: 50

  • Pochwał: 5

    • kompania obrony wybrzeża ASG
Odp: [Poradnik]Wgrywanie NPC, ITEMÓW.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 31, 2009, 10:29:53 pm »
kop3r3k jeśli nadal masz z tym problemy podeślij mi te npc'e i podaj jakie masz tabele w bazie od npc'a to ci przerobie/pokaże jak przerobić
WWW.KOMPANIA-OW.XORG.PL
ASG to nie tylko zabawa- to sposób życia