Witaj
Gość

Wątek: HELP NOOB ALERT  (Przeczytany 5730 razy)

  • Wiadomości: 91

  • Pochwał: 0

Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 27, 2010, 03:19:04 pm »
Bardzo fajnie to opisał Hellsign ;) Szczególnie dla tych którzy traktują L2 jako grę single player i niestety musimy się liczyć że grając sam z boxami, raczej nie będziemy w stanie obronić spota przed jakimś party, jeśli to oni zaczęli nam zbijać cp  8)


  • Wiadomości: 194

  • Pochwał: 0

Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 27, 2010, 03:28:23 pm »
Nie traktuje tej gry, jako single player. Jestem zamęczony byciem w klanie zresztą ja mam (zabrzmi patetycznie) jeden klan w sercu i póki, co nie wyobrażam sobie innego. Cały ten cons system itd mi nie pasuje. No i wreszcie szkoła praca narzeczona tym samym nie byłbym zbyt wartościowym graczem a granie w klanie na pół gwizdka zanadto mnie wkurwia. Podsumowując zobaczymy, co przyszłość pokarze.
http://Insomnia.org.pl było mineło ;)


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 28, 2010, 02:22:40 am »
Hej Junek, pamiętasz mnie ? : >

Ktoś za tobą z abyssa poszedł na tego RPG, czy solo próbujesz póki co?

Co do systemu constans party, fakt, wyprał on trochę dawną radość spontanicznego expienia każdego dnia w innym składzie, ale ma też on od groma zalet. Ja np. nie wyobrażam sobie gry póki co w innym constans, bo mimo że u nas co jakiś czas ktoś odejdzie i na jego miejsce przyjdzie nowa osoba, to każde party o ile coś osiągnie (czyt. jakiś przyzwoity poziom, czyli zazwyczaj +80 lvl by móc założyć S80) to wyrabia sobie swój ciężko powtarzalny styl gry, na który składa się skill każdego gracza, jego nawyki, przyzwyczajenia itd.

Nawet, jeżeli idę czasem na gank z innym party, któremu akurat brakuje bisha, ale 90% składu to inni ludzie, to gramy gorzej. Dlaczego? Bo po swoich wiem czego mam się spodziewać. Może zabrzmi to dziwnie, ale tak jest i myślę, że każdy kto ma w miarę aktywne i ogarnięte constans to potwierdzi.

Największą zaletą tego systemu są 2 argumenty

1) świetne odciążenie CL-a, który skupia się na tym, co jest najważniejsze, czyli polityką i celami pokroju siege/epici itd. a nie niańczeniem każdego z osobna. Ktoś coś odwalił? To na "dywanik" party lidera i on się tłumaczy. Nie ma to tamto.

2) Jeżeli dane constans już się ze sobą dogra, to taki system stanowi świetną oszczędność czasu. Kwestia dogadać ile dni w tygodniu i w jakich godzinach gracie. Logując się do gry masz jasną klarowną sytuację, czy dziś będzie party w full składzie, czy trzeba będzie dobierać ludzi z innego, tudzież samemu dołączyć tego dnia gdzieś, albo mieć po prostu dzień wolny od l2, ustawić sklepik i wyjść z domu.

Wymaga oczywiście to pewnej organizacji czasu, wiadomo, że nie wszystko się uda zaplanować i są losowe sytuacje w życiu, ale w 80-90% jeżeli człowiek nie żyje na pełnym spontanie, to daje radę się dogadać. : )

Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 3605

  • Pochwał: 0

  • Shady Aftermath
Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 28, 2010, 03:17:21 am »
Imo + się należy. Opisał widocznie różnicę między TYM a TYM. :)
Never regret anything because at one time it was exactly what you wanted


  • Wiadomości: 119

  • Pochwał: 0

  • Generał zamieszania
Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 28, 2010, 10:20:04 am »
Hej Junek, pamiętasz mnie ? : >

Ktoś za tobą z abyssa poszedł na tego RPG, czy solo próbujesz póki co?

Co do systemu constans party, fakt, wyprał on trochę dawną radość spontanicznego expienia każdego dnia w innym składzie, ale ma też on od groma zalet. Ja np. nie wyobrażam sobie gry póki co w innym constans, bo mimo że u nas co jakiś czas ktoś odejdzie i na jego miejsce przyjdzie nowa osoba, to każde party o ile coś osiągnie (czyt. jakiś przyzwoity poziom, czyli zazwyczaj +80 lvl by móc założyć S80) to wyrabia sobie swój ciężko powtarzalny styl gry, na który składa się skill każdego gracza, jego nawyki, przyzwyczajenia itd.

Nawet, jeżeli idę czasem na gank z innym party, któremu akurat brakuje bisha, ale 90% składu to inni ludzie, to gramy gorzej. Dlaczego? Bo po swoich wiem czego mam się spodziewać. Może zabrzmi to dziwnie, ale tak jest i myślę, że każdy kto ma w miarę aktywne i ogarnięte constans to potwierdzi.

Największą zaletą tego systemu są 2 argumenty

1) świetne odciążenie CL-a, który skupia się na tym, co jest najważniejsze, czyli polityką i celami pokroju siege/epici itd. a nie niańczeniem każdego z osobna. Ktoś coś odwalił? To na "dywanik" party lidera i on się tłumaczy. Nie ma to tamto.

2) Jeżeli dane constans już się ze sobą dogra, to taki system stanowi świetną oszczędność czasu. Kwestia dogadać ile dni w tygodniu i w jakich godzinach gracie. Logując się do gry masz jasną klarowną sytuację, czy dziś będzie party w full składzie, czy trzeba będzie dobierać ludzi z innego, tudzież samemu dołączyć tego dnia gdzieś, albo mieć po prostu dzień wolny od l2, ustawić sklepik i wyjść z domu.

Wymaga oczywiście to pewnej organizacji czasu, wiadomo, że nie wszystko się uda zaplanować i są losowe sytuacje w życiu, ale w 80-90% jeżeli człowiek nie żyje na pełnym spontanie, to daje radę się dogadać. : )

+1  dobrze prawi polac mu


  • Wiadomości: 194

  • Pochwał: 0

Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 28, 2010, 12:01:10 pm »
Cześć  alarion

Pamiętam twojego Aw i wc ;)

Wymieniłeś plusy cons ale są tez minusy. Grałem trzy czy cztery lata na jednym serwie i przez 2 lata byłem liderem, więc poznałem to z każdej strony. Kiedyś klan to była tak rodzina w l2 potem weszły większe klany i zaczął się burdel. Oczywiście to tez miało swoje strony więcej ludzi więcej zabawy. Jak były 3-4 sidy na serwerze o epiki nie było tak łatwo dlatego jak wpadła do cwh Baium valek itd. To ciężko było go rozdzielić gdy miałeś 90 ludzi a nie 40;). Dlatego też został wymyślony cons system.  Ja przez cały czas byłem mu przeciwny, bo wiedziałem, że cons będzie ważniejszy od klanu i po jakimś czasie okazało się, że mam racije. Obserwowałem jak lider cons nie zgadzał się z liderem zaraz całe party wychodziło z klanu i szło do innego. Widziałem kilkanaście takich party które na serwie były w 4 klanach przez rok ;).  Jeśli ktoś nie miał cnsta w const klanie miał ciężko. Exspisz sobie z ludźmi 1 h przychodzi członek cons i zaraz cie wywalają. Albo dają party jak oddasz liderowi cp dropy. Nam udało się żyć bez cons systemu i dobrze się trzymaliśmy. Niestety to wymaga więcej pracy i cierpliwości.  A jeśli chodzi o pvp i tak przeważnie gra się z tymi samymi ludźmi, ale jakoś perspektywa fajnej atmosfery zawsze pociągała mnie bardziej niż układ wojskowy ;) Wystarczy spojrzeć na nowe serwery klany powstają z cp i trwają dopóki jest serwer na innym jest to już inny klan nie ma tej tradycji. Wiem że jestem idealistą ale cóż ktoś taki zawsze się znajdzie ;)
http://Insomnia.org.pl było mineło ;)


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 28, 2010, 02:12:47 pm »
: )


To co piszesz, to też byłaby prawda, ale wiesz kiedy? Kiedy klan w którym grasz ma pewnego rodzaju tradycje i stały trzon klanu. Wy zapewne mieliście taki na abyss x 3, przynajmniej kiedy jeszcze grałem, najpierw u Polo, a potem po merge'u z wami. Obecnie nei znam za bardzo klanu (przynajmniej Polskiego), który nie jest przyzwyczajony do systemu constans i ma zarazem tyle osob ze "stałej ekipy" aby tego unikać.

Ten system jest po prostu wygodny przy rekrutacji dużej ilości osób (a czasem trzeba, gdy ty i kilku od ciebie idziecie na inny serwer, a reszta zostaje, albo idzie gdzie indziej).

Co do podziału epików, to zawsze będzie problem, ale wg. mnie w systemie constans o ile nei masz samych sępów w klanie, to da się to mądrze rozegrać, chociażby licytacją pkt poszczególnych constów za aktywność/eventy (wiele klanów ma taki system). Łatwiej przydzielić epica 9 osobom, niż 1, prawda? : )

Inna kwestia, że ostra rywalizacja constów (jak to ująłeś "klany w klanie") ma też dobre strony. To zawsze motywuje do lepszego działania. Oczywiście sam słyszałem o akcjach, że 1 constans expi gdzieś i przychodzi 2 z tego samego klanu i piszą "leave spot or pk". Na to pozwalają sobie najwięksi factorzy na serwerze, ale sam póki co uniknąłem takich sytuacji grając na ofie i obecnie na ru ofie. Owszem, jakieś drobne zatargi się czasem z jakimś party zdarzą, ale czy w klanei bez constów nie ma tak, że ktoś złapie hate na kogoś i zbiera swoich "sojuszników" przeciw tej osobie i nagle w klanie tworzą się pod grupy? Zawsze tak było, ale przyznaję ci rację, że w systemie cons. przydarzyć się to może trochę częściej.

Inna sprawa, że trochę zależy od lidera jaką politykę w klanie prowadzi i jak układa cele. Jeżeli wszystko działa motywująco, a ludzie są rozsądni, to uda się wytworzyć jakąś atmosferę między constami (np. nikt cię nie wywali jeżeli przyjdzie ktoś z pierwotnego consta, chyba, że cię uprzedzą przed rozpoczęciem party, co np. robię ja) i elementy współpracy.

Jeżeli lider z kolei chce sobie pozwolić na  "trzymanie swoich party jak na smyczy, niech się gryzą, warczą na siebie, byle tylko przychodzili na eventy klanowe, a ja mam taką siłę w klanie i na serwerze, że nawet jak ktoś odejdzie to mam to gdzieś. " to są wtedy takie kwiatki o których piszesz i sam również słyszałem, a czasem nawet widziałem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2010, 02:15:20 pm wysłana przez Alarion »
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 194

  • Pochwał: 0

Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 28, 2010, 02:34:22 pm »
Alarion ja po prostu wolałem stare podejście do tej gry stare l2 :). Zdaje sobie sprawę że l2 się zmienia  i teraz cp system jest bardziej efektywny. Jeśli znowu miałbym robić klan byłby to system połączony cp i reszta przynajmniej bym się tak starał. Klany z tradycjami odchodzą w przeszłość   z prozaicznego powodu. Ludzie się starzeją a wymiana pokoleń nie jest płynna. Teraz jak patrze na foty i filmiki  jedno co się rzuca w oczy to wszechobecny hate i bluzgi. U nas tego nie było jak ktoś tak się zachowywał wędrował na dywanik i dostawał ostrzeżenie olał  to leciał z klanu. Raz wyrzuciłem gościa bo się popłakał na forum poza klanem. Dostawaliśmy w dupe to Gf i do ch albo miasta a teraz szkoda gadać. Kiedyś klany zwracały na to uwagę a teraz to jakby z gimbusa wysiedli ;)
http://Insomnia.org.pl było mineło ;)


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 28, 2010, 03:12:15 pm »
Kiedyś L2 nie było aż tak rozpromowane i grąło naprawdę dużo osób, które określilibyśmy, jako "Starzy wyjadacze", co umieli się (w większości) ze sobą zgrać, ale i wtedy gra była zupełnie inna. Można było chodzić często w różnych konfiguracjach w party, teraz są ścisłe schematy, bo ludzie szybko się połapali, co jest obecnie najbardziej "pr0" i do tego dążą. Dużo osób odeszło, graczy w L2 jest podobna ilość co 2 lata temu, ale miejsce tych starszy zastąpiła w większości własnie taka młodzież.

Bez obrazy dla nikogo, ale sami widzicie jaki jest odsetek ludzi "pierdo***" grających w tą z gimnazjum LO, a jaki ze starszych roczników. Ofc Debile są i tu i tu, ale mówię o ogólnej statystyce.

Doskonale cię rozumiem, bo mimo, że gdy grałem na abyssie to chodziłem do 3 gimnazjum (obecnie 2 rok studiów i btw pamiętam, że studiowałeś w Łodzi i byłeś w akademiku na Lumumbach, mieliśmy się na bro zgadać kiedyś ; p) to przez te kilka lat gry oraz rozwoju światopoglądu i charakteru mogłem zaobserwować zmiany zachodzące w comunity L2. Jednak chyba bardziej oceniłbym je na - niż + :<
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 194

  • Pochwał: 0

Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 28, 2010, 03:16:40 pm »
Gadam jak stary tetryk


btw dalej siedzę w łodzi ;) Jak skończę życie na antybiotykach to można jakieś piwo zrobić ;)
http://Insomnia.org.pl było mineło ;)


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 28, 2010, 04:37:25 pm »
Starość nei radość? ; p

Nie no, jak się wykurujesz to daj znać na PM, to skoro też studiuję w Łodzi to nie będzie kłopotu się zgadać.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 194

  • Pochwał: 0

Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 30, 2010, 03:43:50 pm »
Teraz pytanie z cyklu "Dajcie chleba" Powoli powoli ale 3 postacie zrobione ee sps i bd teraz pytanie gdzie tym iść aby expic i kasę zarabiać. Nie mam tyle czasu aby spolia robić czy krafta dlatego proszę o rady ;). Pytam dlatego że nie wiem co jest w Gf opłacalne qesty zwykły exp czy cos innego. Z góry dziękuje za pomoc.
http://Insomnia.org.pl było mineło ;)


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 30, 2010, 08:05:02 pm »
zobacz po jakiej cenie są u was KE (albo master codexy wiedząc, że 1 master cod. to 1800 KE i 1800000 adeny) i jak masz lvl koło 60 (czyli kolor guardow kolo bialego + - 1). Jeżeli się opłaca, to możesz zapisać się na fortę jakiś kumpli (o ile masz takich tutaj) i farmić guardy przez godzinę siege'a o fortę.

Z innych źródeł które mogą być opłacalne (nie wiem czy na RPG x15 akurat) to manor lub łowienei rybek.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 194

  • Pochwał: 1

Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 30, 2010, 08:27:09 pm »
67 lvl to max o ile pamiętam  i  to sie fajnie robi z GW top eq(lvl nie gra roli najlepiej jak najwyższy)  + wc  box i jezeli grasz BD to farmisz jak szalony  te KE

ps. na rpg do tego by sprzedawali KE to jeszcze chwilkę potrwa


  • ******
  • Wiadomości: 1254

  • Pochwał: 11

Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 30, 2010, 09:47:29 pm »
Co do kury - jest to _jedyny_ sposób na recharge SE i EE, odkąd nie mogą być rechargowani. Praktycznie _obowiązkowa_ dla tych klas.
Wilk, jak napisali przedpiścy - bezużyteczny dla nukera (chyba, że jakiś pasjonat - na nukerze najszybciej sie go lvl-uje.), nieoceniony dla Propheta :D Praktycznie jedyny skill ofensywny, jaki PP posiada to "Summon Great Wolf/Fenrir" :D. WC jeszcze jakoś sobie radzi sam, jeśli chodzi o solo.
Dla DD byczek, byczek i jeszcze raz byczek. Aczkolwiek możesz wtedy zapomnieć o zealot/frenzy na orku... A no i masz w inventory wołowiny w bród, bo często lubi łapać aggro i padać.

Pozdrawiam
rozumiem, że on szuka setupa dla maga, lecz chciałbym coś sprostować - nie wiem jak na privach ale na retailu jak wciskasz cały czas akcje <stop> (chyba [X] na ikonce) u peta (np u krowy) to cie nie leczy, nie chodzi i nie bufuje, jak się ogarnia to nie łapie aggro (ale nie dam głowy jak jest na priv, mówię jak ja korzystam). pozdrawiam.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 01, 2010, 08:05:29 am »
hmmm przyznam, że nie korzystam z tego przycisku na pecie, bo bez sensu jest wciskanie go i wyciskanie co 2 minuty. Na rebuf bufów. W końcu od tego się go ma :) A wyciągać go jak ma się bufera na plecach to też bez sensu. Niepotrzebnie zżera exp. I to niemało.
Pety IMVHO są do czystego solowania. SH + kura + spot z herbami i praktycznie exp non stop bez używania BtM. Ewentualnie jako recharge na healerów lub spoil a w party.
Nie widzę sensu ganiania z bykiem w party (poza lvlowaniem).
A solo to musi bufować = bez sensu wyłączać.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 01, 2010, 10:42:17 am »
jakbyś przeczytał dokładnie jego post, to zrozumiałbyś, że pisał to po to, aby dać wskazówkę dla desek i tyrków jak odpalić zealot'a, frenzy mimo aktywnego byka.

Nikt nie kwestionuje roli tych petów jakie opisałeś...
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 194

  • Pochwał: 0

Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 06, 2010, 01:21:03 pm »
mam pytanie co do kury . mam ee na 58 lvl kura 60 lvl i nie wiem dlaczego ona nie zwraca many elderowi. Na magu nie ma problemu. teraz nie wiem czy coś nie sknociłem
http://Insomnia.org.pl było mineło ;)


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 06, 2010, 01:22:25 pm »
musisz miec ponizej 20% mp chyba i powinienes albo muszisz byc w combacie
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • ******
  • Wiadomości: 1045

  • Pochwał: 10

Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 06, 2010, 01:27:34 pm »
coś takiego jak pisze raziel, dużo razy widuje na rpg healerów którzy biją kury;d  :bump:
Cytuj
Gimnazjaliści moderatorami forum. To smutne.

Cytuj
serv na max 2-3h mam all +16 i co dalej


  • Wiadomości: 194

  • Pochwał: 0

Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 06, 2010, 01:41:10 pm »
thx
http://Insomnia.org.pl było mineło ;)


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 06, 2010, 02:33:39 pm »
Dla ścisłości, to poniżej 60% MP w combat mode kura zaczyna rechargować : )
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 194

  • Pochwał: 0

Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 06, 2010, 03:36:17 pm »
to lipa jak sie gra na dualu ee  :P
http://Insomnia.org.pl było mineło ;)


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 06, 2010, 03:44:45 pm »
Jest na to prosta metoda. Jeżeli możesz, to wysyłasz kurkę na jakiegoś NPC/Item (kolumna itd.) żeby ją takował cały czas. Będzie sam podchodzić i rechargować do EE co jakiś czas. Jeżeli nie ma, możesz ustawić by np. atakowała twojego maina (ale EE i kura będą wtedy oflagowani). Inaczej zostanie czy tylko podejść i pacnąć co jakiś czas kurę, by była w combacie.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 194

  • Pochwał: 0

Odp: HELP NOOB ALERT
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 08, 2010, 05:10:47 pm »
Pytanie kolejne z listy "noob chcieć pomocy" Czy w Gf jesli chodzi o argumentacij w broni są jakieś duże zmiany. chodzi mi o magów, czy dalej liczą się takie argu jak m crit  pssiw/activ empower czy renewal w broni a reszta TO SYF??
http://Insomnia.org.pl było mineło ;)