Witaj
Gość

Wątek: f2p  (Przeczytany 117179 razy)

  • Wiadomości: 527

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #575 dnia: Listopad 17, 2011, 12:04:34 am »
a juz mi cisnienie podskoczylo...


  • Wiadomości: 651

  • Pochwał: 10

  • Under the flag of the Jolly Roger!
Odp: f2p
« Odpowiedź #576 dnia: Listopad 17, 2011, 02:22:20 am »
Dobra dobra szefowie podwórka jeden z drugim.  Interesują mnie wymagania systemowe tych nowych kronik. Zoptymalizowali trochę bardziej silnik gry czy nadal czeski film?
[


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #577 dnia: Listopad 17, 2011, 02:36:57 am »
w skrócie, mimo nowych "fajerwerków" jak to niektórzy próbują opisać, gra działa tak samo jak powiedzmy kronikę wcześniej. Sprawdź jak ci działało np. H5 i GoD powinien działać podobnie.

Przy mass PvP z dobrym sprzętem jest znośnie (10-15 FPS potrafię utrzymać), ale co 30-40 min na takim mass PvP musiałbym relog, albo drastycznei zacznie spadać mi liczba FPS.

Część lokacji jest na dodatek trochę kiepsko wykonan (nie wiem dokładnie czego to wina), ale w niektórych punktach na mapie, ilość FPS spada mi masakrycznie (3 -5), podczas gdy odwróce kamerę w inną stronę, odejdę parę kroków i znów mam +50. Zabawne to, że to często na w miarę pustych spotach, także wygląda jak pojedyncze problemy.

U mnie Intel i5 3,1 GHz
8GB RAM
dysk SSD (dosyć ważne)
Geforce GTX 550 Ti

Nie mam specjlanie prawa do narzekania
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: f2p
« Odpowiedź #578 dnia: Listopad 17, 2011, 02:43:02 am »
Dobra dobra szefowie podwórka jeden z drugim.  Interesują mnie wymagania systemowe tych nowych kronik. Zoptymalizowali trochę bardziej silnik gry czy nadal czeski film?
hahaha

Ty tak na serio?
jak na serio to umm, im droższy komp tym lepiej xD
Srsly

Generalnie już h5 w porównaniu do freyi mocniej obciążał kompa a GoD jeszcze bardziej

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 452

  • Pochwał: 1

Odp: f2p
« Odpowiedź #579 dnia: Listopad 17, 2011, 04:16:33 pm »
Prawda, mimo że silnik widocznie (na moim kompie) jest zoptymalizowany, to przy większych pvp jest tak jak było dawniej ;) nawet trochę gorzej. Wymagania same w sobie się dużo od h5 nie zmieniły.
TapMadls! - Const pt leader.
http://tapmadls.forumpolish.com


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: f2p
« Odpowiedź #580 dnia: Listopad 17, 2011, 10:00:13 pm »
(...)
Część lokacji jest na dodatek trochę kiepsko wykonan (nie wiem dokładnie czego to wina), ale w niektórych punktach na mapie, ilość FPS spada mi masakrycznie (3 -5), podczas gdy odwróce kamerę w inną stronę, odejdę parę kroków i znów mam +50. Zabawne to, że to często na w miarę pustych spotach, także wygląda jak pojedyncze problemy.
(...)
Pamiętasz 3DMarka gdzieś sprzed 10 lat? pewnie nie :P Ale w którejś wersji w testach była wycieczka po porcie. Takim sprzed 100 lat. Na najniższym poziomie testu był sam port - budynki, keja, woda. Na wyższym - to samo, ale z 1 trójmasztowcem. Klatki spadały drastycznie. No i w max szczegółach było to samo, ale z 3ma żaglowcami... Moje karty z reguły się wykrzaczały na tym :)
Może jest w krajobrazie jakiś obiekt tak wymagający, jak te żaglowce... Jakieś drzewko z renderowanym każdym listkiem osobno... :D
No i pamiętam zacinki gry jak się expiło na granicy tekstur :) Też to było wkurzające.
Może to ta granica?

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 452

  • Pochwał: 1

Odp: f2p
« Odpowiedź #581 dnia: Listopad 17, 2011, 10:59:40 pm »
Generalnie obiekty oddalone zawsze w każdej grze powinny tracić na jakości, żeby nie wykrzaczyć kompa. W l2 powinna być opcja oprócz zanikania obiektów to zmiana jakości oddalonych obiektów, na pewno pozwoliłoby to w pewnym stopniu, zachować daleki widok i zmniejszyć spadki fpsów, przy widoku przed siebie a nie w glebę. W l2 jeżeli się nie mylę, jak się ma odległość na maksa, to wszystkie obiekty są generowane w takiej samej jakości i równie obciążają kompa, co te najbliżej postaci.
TapMadls! - Const pt leader.
http://tapmadls.forumpolish.com


  • Wiadomości: 948

  • Pochwał: 4

Odp: f2p
« Odpowiedź #582 dnia: Listopad 17, 2011, 11:16:37 pm »
W l2 jeżeli się nie mylę, jak się ma odległość na maksa, to wszystkie obiekty są generowane w takiej samej jakości i równie obciążają kompa, co te najbliżej postaci.
Bazując na własnych doświadczeniach śmiem twierdzić, że sie mylisz :)
Latajac na wyrvie widać to po drzewach. Jak oddalisz się na znaczną odległość w miejscu modelu masz obrazek. (decrease background performance chyba za to odpowiada)
Chyba, że to ja jestem retardem i inaczej odbieram to co widze na ekranie :oops:
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2011, 11:19:24 pm wysłana przez Horken »
Core - Wynn 99 - sprzedany
R.I.P. Ciapu


Odp: f2p
« Odpowiedź #583 dnia: Listopad 18, 2011, 06:10:49 am »
Co ta dyskusja ma wspólnego z f2p?


  • Wiadomości: 44

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #584 dnia: Listopad 18, 2011, 10:36:26 am »
Wracajac do tematu.
Jestem ciekawy kiedy innova na swojej stronie cos doda o serwerach na eu.Jak sie nie myle od samego poczatku strona lineage2.eu nie miala zadnej aktualizacij.A moze jest jakas inna strona od serwerow na eu??


  • Wiadomości: 538

  • Pochwał: 1

Odp: f2p
« Odpowiedź #585 dnia: Listopad 18, 2011, 11:11:03 am »
http://inn.ru/ to jest strona innovy chyba, ale jak ktos chce moze napisac do nich po angielsku na [email protected] tylko cos liche to jest.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #586 dnia: Listopad 18, 2011, 11:26:26 am »
Wracajac do tematu.
Jestem ciekawy kiedy innova na swojej stronie cos doda o serwerach na eu.Jak sie nie myle od samego poczatku strona lineage2.eu nie miala zadnej aktualizacij.A moze jest jakas inna strona od serwerow na eu??

Obednie duza wage przywiazuja do postawienia 14 serwera na ru offie, wiec sa 2 wyjscia :

1) nagle z dnia na dzien oglosza wam, ze serwery wstana w ciagu kilku tyg (bo nikt normalny nie wierzy chyba, poza tymi napalonymi "groupies", ze oglosza i dzien pozniej wystartuje)

2) na razie odstawiaja projekt na bok, zajmujac sie poprawa bugow i swoim 14 serwerem.


Nie wiem czemu, ale sadze, ze bede mial darmowe PA : D
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 538

  • Pochwał: 1

Odp: f2p
« Odpowiedź #587 dnia: Listopad 18, 2011, 12:23:57 pm »
Wracajac do tematu.
Jestem ciekawy kiedy innova na swojej stronie cos doda o serwerach na eu.Jak sie nie myle od samego poczatku strona lineage2.eu nie miala zadnej aktualizacij.A moze jest jakas inna strona od serwerow na eu??

Obednie duza wage przywiazuja do postawienia 14 serwera na ru offie, wiec sa 2 wyjscia :

1) nagle z dnia na dzien oglosza wam, ze serwery wstana w ciagu kilku tyg (bo nikt normalny nie wierzy chyba, poza tymi napalonymi "groupies", ze oglosza i dzien pozniej wystartuje)

2) na razie odstawiaja projekt na bok, zajmujac sie poprawa bugow i swoim 14 serwerem.


Nie wiem czemu, ale sadze, ze bede mial darmowe PA : D

Jest znana data startu 14 servera? Nie chce mi sie czytac watkow na ru offie.
Kolejna sprawa to innova (4game) nie naprawie plikow sam/a chyba? Fix ma z Koreii, nie wydaje mi sie by wersja EU roznila sie od US.
Wiesz ze moga oglosic start rowno z dniem 1 - 10 grudnia i wystawic server 15 - 20?


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: f2p
« Odpowiedź #588 dnia: Listopad 18, 2011, 12:31:40 pm »
Nie wiem nic o Innovie, ale na Chronosie głośno się mówi o GoDzie 30go, bez PTSa.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #589 dnia: Listopad 18, 2011, 12:39:03 pm »
Witam serdecznie,

jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam kilka pytań. (mam nadzieję, że nikt mnie nie będzie zbywał odpowiedziami)

Moja przygoda z Lineage 2 zakończyła się długo przed wprowadzeniem rasy Kamael, więc trochę od tego czasu się zmieniło. Postanowiłem powrócić do rozgrywki jako "nowy" gracz, aczkolwiek sam nie wiem na którym z serwerów zacząć grę. Przeczesując forum znalazłem informacje na temat Innovy oraz NC west, oczywiście zwróciłem uwagę na fakt, iż NC west startuje z F2P (nie omieszkam napisać, że ta informacja skłoniła mnie do powrotu).

Moje pytanie brzmi: Czy warto czekać na start serwerów Innovy, czy mogę śmiało ruszać z dniem 30.11 do gry na nowym F2P?

(zastanawiam się również czy moje darmowe konto 14-dniowe, które mam zamiar stworzyć z dniem dzisiejszym pozwoli mi na zachowanie ciągłości grania?)


  • Wiadomości: 111

  • Pochwał: 12

  • Fluttershy <3
Odp: f2p
« Odpowiedź #590 dnia: Listopad 18, 2011, 01:25:55 pm »
zrobisz jak chcesz/jest dla Ciebie lepiej....

http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,46093.0.html


<a nie mówiłem ze będą zadawać kolejne pytania i nikt nie odwiedzi podklejonego tematu ... >


[edit]

Cytuj
(zastanawiam się również czy moje darmowe konto 14-dniowe, które mam zamiar stworzyć z dniem dzisiejszym pozwoli mi na zachowanie ciągłości grania?)
tak pozwoli...
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2011, 01:31:28 pm wysłana przez Nehem »
... gram w wowa na Burning Onion ^_^


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #591 dnia: Listopad 18, 2011, 01:45:15 pm »
Dzięki za wstawienia linka. Te informacje powinny rozwiać moje wątpliwości.

Tak na przyszłość, zanim zadam pytanie przeszukuję tematy, aczkolwiek temat pod nazwą "Mega FAQ odnośnie GoDa wersja robocza. " w dziale {"Goddess of Destruction"} nie wydawał się odpowiedzią na temat serwerów i ich różnic. Tym bardziej, iż większość nowych nie zna skrótów (czyt. GoD) oraz nie szuka w dziale ("Dział poświęcony GoD, nowej erze Lineage 2.") informacji, które powinny być zawarte oddzielnie jako przykładowo "FAQ - jaki serwer wybrać?".

Możliwe, że jestem wielkim ignorantem za co wybaczcie...


  • Wiadomości: 116

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #592 dnia: Listopad 18, 2011, 01:45:35 pm »
Moje pytanie brzmi: Czy warto czekać na start serwerów Innovy, czy mogę śmiało ruszać z dniem 30.11 do gry na nowym F2P?

Możesz pograć na NCwest i poznać grę na nowo a gdy wejdą serwery Innovy zastanowić się czy zostajesz na NCsoft czy też idziesz na innovę.

Inny słowy póki Kard na CORE nie zostanie Hero dopóty CORE nie wolno nazywać dead serwerem.
[/quote]


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: f2p
« Odpowiedź #593 dnia: Listopad 18, 2011, 01:59:09 pm »
Nie wiem nic o Innovie, ale na Chronosie głośno się mówi o GoDzie 30go, bez PTSa.
Sorry, ze cytuje siebie, ale znalazłem info na powyższe oraz dodatkową informację o Stone of Destiny :)

Cytuj
November 16, 2011
Changes to PTS and Launch Plans

The launch of Goddess of Destruction is almost upon us! As we finalize specific launch details, we had to adjust some of our original plans. One of the changes included the cancellation of plans to host a Goddess of Destruction PTS before the game update launches. We understand that this inconveniences players by eliminating the possibility to test the Awakening classes before having to choose which one they will become. To alleviate this problem, the full patch notes for the eight Awakening classes and for the Awakening race skills have been posted to the forums early. In addition, positive plans have changed regarding the Stone of Destiny: the item will be available to characters of lower level, and for longer than originally planned. More details about this event will be published in the future.

On November 30, 2011, Goddess of Destruction launches Truly Free, with many positive changes to Lineage II bringing more fun and excitement! We value your loyalty and we thank you for your patience and understanding during this time of fast changes.
Żródło: http://www.lineage2.com/news/news.html#a018058

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #594 dnia: Listopad 18, 2011, 02:48:28 pm »
Czyli w skrocie:

"Nie damy wam PTS-a zebyscie przetestowali sobie nowe profki, ale nie martwcie sie za bardzo. Jezeli przypadkiem wybierzecie profke, ktora okaze sie, ze nie lezy wam w ogole nia grac, to mozecie porzucic swojego toona w ktorego ladowaliscie pewnie sporo czasu i adeny, zrobicie nowego toona (w koncu nowa kronika i fajnei sie expi do nowa, no nie?) i na nowym toonei damy wam stone of destiny, zebyscie mogli naprawic swoj blad - pozdrawiamy NCsh1t "

Pozdro ^^
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 452

  • Pochwał: 1

Odp: f2p
« Odpowiedź #595 dnia: Listopad 18, 2011, 03:56:29 pm »
Alarion nikt nie dostanie stone na nowych toonach tylko na niższym lvlu niż na 76 jak dotychczas.
TapMadls! - Const pt leader.
http://tapmadls.forumpolish.com


  • Wiadomości: 538

  • Pochwał: 1

Odp: f2p
« Odpowiedź #596 dnia: Listopad 18, 2011, 04:07:13 pm »
40 lvl na f2p robi sie max 5 godzin - ja tyle robilem na ru offie wiec... ten kamien dla 40 lvl nie potrzebny


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: f2p
« Odpowiedź #597 dnia: Listopad 18, 2011, 04:58:22 pm »
Czyli w skrocie:

"Nie damy wam PTS-a zebyscie przetestowali sobie nowe profki, ale nie martwcie sie za bardzo. Jezeli przypadkiem wybierzecie profke, ktora okaze sie, ze nie lezy wam w ogole nia grac, to mozecie porzucic swojego toona w ktorego ladowaliscie pewnie sporo czasu i adeny, zrobicie nowego toona (w koncu nowa kronika i fajnei sie expi do nowa, no nie?) i na nowym toonei damy wam stone of destiny, zebyscie mogli naprawic swoj blad - pozdrawiamy NCsh1t "

Pozdro ^^

mi osobiście wisi czy bedzie pts czy nie? Nie widzę większych zmian w stylu gry nowymi klasami. Healer to wciąż healer, tank to tank itd.
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: f2p
« Odpowiedź #598 dnia: Listopad 18, 2011, 04:59:09 pm »
was też irytuje słowo toon ? tak jak by brakowało w polskim słowniku słowa postać albo awatar

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • Wiadomości: 452

  • Pochwał: 1

Odp: f2p
« Odpowiedź #599 dnia: Listopad 18, 2011, 05:07:16 pm »
Thomb.. pozwól że nie skomentuje.

Toon na pewno jest lepszym wyrażeniem niż awatar ;d W każdym razie toon/character są używane naprzemiennie i oby dwie formy są poprawne ;) A o gustach to można dyskutować latami ;d
TapMadls! - Const pt leader.
http://tapmadls.forumpolish.com