Witaj
Gość

Wątek: Łucznicy - Prezentacja  (Przeczytany 66227 razy)

  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #175 dnia: Maj 18, 2007, 08:18:59 pm »
Robią wrażenie te liczby :)

A ja polecam przeprowadzenie takiego eksperymentu:

-wejśc na http://www.l2guru.com/l2calc/
-ustawic PR lv 78, draconic, +5 STR, +4 DEX
buffy WC, tańce, songi, kotek, odpalony deadeye
-za przeciwnika ustawic "test target level 56 prophet buffs, songs, dances"

Damage per second wyjdzie 1983.2...nawet nieźle ale teraz zróbmy SR w takim samym setupie, odpalony rapidfire, ten sam cel. DPS wyjdzie 2230.7 :D

Oczywiście l2calc nie uwzględnia debuffów i innych czynników, ale mimo wszystko wynik chyba robi wrażenie - to na wypadek, gdyby ktoś myślał, że SR to w ogóle damage nie zadaje ;)


  • Wiadomości: 208

  • Pochwał: 2

  • Ślepe oko
Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #176 dnia: Maj 18, 2007, 09:58:07 pm »
Nieużywanie hexa PRem to tak jak nieużywanie surrenderów/gloomów nukerami... Można, ale czy warto?
wannabe
]|[


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #177 dnia: Maj 18, 2007, 11:33:13 pm »
Zawsze sie korzysta z atutow danej klasy.Co z tego ze jestes w pt archerow jak nie zawsze za toba lazi 3 kumpli? Walisz Hex i masz cel na strzal nie na 2.


  • Wiadomości: 63

  • Pochwał: -1

Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #178 dnia: Maj 21, 2007, 01:13:48 am »
(..)
Co do HEX i PR, to ja przytocze mały wzór:
Normal cryt - 100%
HE z PB od PR - 77%
PR w shexowanego HE - 123%
PR w shexowanego HE + DeadEye(bodajże 20% do critical dmg) - 143%
PR w shexowanego HE + DeadEye(bodajże 20% do critical dmg) + wzięta pod uwage różnica STR - 145%
145/77 w przybliżeniu... 2:1
No i masz swoją różnice w DMG PR vs HE gdy walą w siebie. Mało :?: HE cryt za 1000, a PR za 1900 :?: Myślisz, że dla takiego efektu nie warto walić debuffów :?: Mało tego - warto! A dlaczego :?: Proste, bo DE jeżeli nie uzywają magii to sa pipy, a tłumaczenie się:
Cytuj
filmik, podobal mi sie. Tylko ze niby co on udowadnia:) Tez moge znalesc jakis filmik gdzie hero HE wszystkich zamiata i co to niby udowodni, albo gdzie PR zamiata bez hexa:)
...to glupie tłumaczenie. fedur pokazał link do gościa co umie grac PR i gra tak jak się powinno. Jasne, że są PR hero pewnie co walą bez Hexa ludzi, ale co to oznacza :?: Nic innego, że hero z nich dupa, bo nie wiedzą jak wykorzystać w pełni możliwości klasy... Takie małe podsumowankow problemu HEXa u PRa i jego "nieprzydatnosci" :)

LMAO Widze ze mamy Ostateczna Wyrocznie, prawdziwy sedzia kompetentny. Dobrze ze wiesz jak sie "grac powinno", a efektywnosc roznych stylow gry w swej wielkiej madrosci oceniasz przez pryzmat swojego wyobrazenia tego, jak sie znowu "grac powinno".
Co do mojego "glupiego tlumaczenia" ktore zquote`owales, chcialem tylko wykazac fakt ze wszystko mozna poprzec dobrze dobranym filmikiem, ktory w zaden sposob nie przerabia naszych subiektywnych opinii na Ostatecznie Obiektywne Prawdy:) Bo tak naprawde moze i lepiej hexowac, a moze nie. Moze targety beda szybciej padac na hexie, a moze szybciej beda padac jak w tym czasie strzelisz (gdzie przy dobrym supporcie jakies 80% strzalow to cryt) Kwestia wyboru imo, raczej nie do odowodnienia dla zadnej ze stron tej dysputy.

PS wiem ze hex to swietny skill, chyba najlepszy PRa. W tym wszytskim nie chodzilo mi o to czy skill jest zly czy nie, tylko kiedy jest bardziej uzyteczny a kiedy nie.

To takie moje male podsumowanie problemu hexa:) Juz sie na ten temat wiecej nie wypowiem:)



Wl 7x


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #179 dnia: Maj 21, 2007, 07:47:17 am »
Cytuj
Bo tak naprawde moze i lepiej hexowac, a moze nie. Moze targety beda szybciej padac na hexie, a moze szybciej beda padac jak w tym czasie strzelisz
Widzisz ile na buffach trwa HEXowanie :?: Pół, jak nie mniej cyklu strzelania... Żeby nie powiedzieć, idealne porównanie jak u maga surrendery. W 90% jak gine, to je mam, no ale czasami, zdarza się sytuacja, że się nie opłaca, ale jest ich mało, np. gdy gośc ucieka i jest na odległośc strzału, ale nie HEX'a.
Cytuj
dzie przy dobrym supporcie jakies 80% strzalow to cryt)
, Tylko, że ma to 50% u Archera, hehehe
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 196

  • Pochwał: 5

Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #180 dnia: Czerwiec 03, 2007, 09:19:01 pm »
I tak zawsze będzie konflikt, który łucznik jest najlepszy. Wg mnie to nie zależy głównie od postaci, tylko od umiejetnosci gracza i niestety od tego jakie sie ma itemy. Może minimalnie lepszy start ma HE (większa ilość HP, mocne hity i dużo atk speed), ale za to SR ma największy speed z nich, atk speed często większy od HE, a jeszcze Entangle i Rapid Fire... No i wcale nie mało hp. No i oczywiście przy Draconicu z Focusem baaardzo częste krity. PR... hm... nie znam go za dobrze, ale bardzo mi imponuje jego Hex, i chyba nie ustępuje He i SR.

Dlatego to już zalezy jak wolisz grac... i chyba już zawsze będziemy sie wadzic, który jest lepszy, a który gorszy.
Siekiera, motyka, morda priesta, Mosar sobie zwalił questa.<br /><br />Mosarioos Silver Ranger 76+ lvl


  • Wiadomości: 24

  • Pochwał: 0

Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #181 dnia: Czerwiec 06, 2007, 05:13:40 pm »
Wracając do hexa to Pr powinien używać go podczas przeładowania strzał więc nie traci aż tak dużo a według mnie naprawde warto stracić tą chwile no chyba że nie siądzie.


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #182 dnia: Czerwiec 06, 2007, 05:19:06 pm »
Ale lepiej sprobowac niz nie probowac.


  • Wiadomości: 438

  • Pochwał: 3

  • Watch your back!
Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #183 dnia: Czerwiec 07, 2007, 01:46:17 pm »
Cytuj
Btw nie wiem kto uzywa hex w mass pvp:). Jakbym wciskal hexa kazdemu targetowi jak gralem pr w mass pvp to do konca zycia mialbym zero fragow:)

Naprawde co to za roznica walnac za 1000 a walnac na hexie za 1500 (to jest przyklad ofcorz :P )


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #184 dnia: Czerwiec 07, 2007, 07:24:43 pm »
Cytuj
czujny4 Nominuje pana do otrzymania warna, kto wykona wyrok

A za co? Bo bezka hainekena szkodzi na wzrok ^^

Cytuj
Naprawde co to za roznica walnac za 1000 a walnac na hexie za 1500 (to jest przyklad ofcorz Razz )

Taka jak walnac nukiem z empowerem a bez ^^


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 0

Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #185 dnia: Czerwiec 09, 2007, 04:31:03 pm »
Mam kilka pytan.Nie wiem czy bylo to opisywane wczesniej bo tyle jest tego ze nie zdolalem wszystkiego przeczytac aczkolwiek czytalem duzo i nie znalazlem.Chodzi mi o to ze chce sobie zrobic lucznika.Wybieram miedzy HE i SR, PR odpada bo zygac mi sie chce od grania DE (po AW i SK mam dosc tych wszystkich hexow, drainow itp choc nie uwazam ze sa zle i niepotrzebne).Zastanawiam sie ktory z tej pary-HE i SR-bedzie lepiej sobie radzil w solo expie, w pt, na siege/mass pvp.Nie interesuje mnie ktory jak sie spisuje na arenie.Nie obchodzi mnie tez porownanie ich jesli walcza przeciwko sobie...tylko ogolnie ktory ma wieksze szanse z innymi klasami.Czy roznica w sile ataku SR i HE jest az tak duza??(przy takim samym sprzecie oczywiscie).
Chodzi mi oczywiscie o C5.

Wiekszosc pewnie napisze rzeczy ktore juz wiem,ale to dobrze...przynajmniej sie upewnie co do swoich wiadomosci:)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2007, 04:32:48 pm wysłana przez Lookas84 »


  • Wiadomości: 804

  • Pochwał: 2

Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #186 dnia: Czerwiec 09, 2007, 04:41:44 pm »
w solo expie lepszy jest SR bo szybciej biega i kitować może łatwiej, he to ślimak wiec z kitowaniem ma cieczko i obrywa, w pt mniej więcej tacy sami Sr ma większy dmg/sekunda ale się z many szybko wypruje i ma mały zasięg trochę, HE na snipe sobie może stać i w sumie ładnie bić
na sige lepszy HE na mur snipe i strzela na pół kilometra
do mass pvp to pewnie większość napisze że HE  ale mi się wydaje ze jednak Sr dobrze wykorzystany może być lepszy przez to że ma sporo większy dmg/secunda jedyny mankament to ze trzeba na 500 range podchodzić ale zawsze znajdzie się ktoś blisko w kogo można strzelać z karabinu(bo tak wygląda strzelanie Sr na ful bufie)
Auto Giełda:
http://mmoto.eu

Stanisław Lem
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 0

Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #187 dnia: Czerwiec 09, 2007, 04:59:20 pm »
A wlasnie dlaczego SR strzela na mniejasza odleglosc niz HE??


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #188 dnia: Czerwiec 09, 2007, 05:00:30 pm »
HE Snipe dodaje +xxx do zasiegu a jak SR wlaczy Rapid Fire to masz -xxx do zasiegu ;p


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 0

Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #189 dnia: Czerwiec 09, 2007, 05:04:10 pm »
Aha...czyli tylko ten jeden skill sprawia ze HE strzela dalej...czyli teoretycznie wnioskujac gdyby HE nie mial Snipe to SR gorowalby nad nim chyba we wszystkich elementach oprocz pvp na arenie chociaz i tak wiadomo ze miedzy lucznikami to tylko fart kto wygra.A moze ktos potrafi okreslic ktory z nich ma teoretycznie wieksze szanse wygranej z wieksza iloscia klas w tej grze??

Chodzi o pvp w terenie...nie na arenie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2007, 05:07:48 pm wysłana przez Lookas84 »


  • Wiadomości: 370

  • Pochwał: 0

  • Loli Addict xD
Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #190 dnia: Czerwiec 09, 2007, 05:12:35 pm »
Chyba SR bo wolne klasy zakittuje na śmierć a szybkie zaspammuje stun shotami na RF



  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 0

Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #191 dnia: Czerwiec 09, 2007, 07:10:25 pm »
Czekam na reszte odpowiedzi ale jak na razie jednak upewniliscie mnie co do SR bo na niego glownie bylem nastawiony od poczatku.
Dziekuje za odpowiedzi:)


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #192 dnia: Czerwiec 10, 2007, 12:23:33 am »
Czekam na reszte odpowiedzi ale jak na razie jednak upewniliscie mnie co do SR bo na niego glownie bylem nastawiony od poczatku.
Dziekuje za odpowiedzi:)

Różnica w pataku między HE a SR generalnie jest duża.

Jeśli chodzi o exp to HE jest lepszy bo ma odpowiednik body to mind, zabierze na pokład więcej shotów i poprostu mocniej bije.
W mass pvp i siegach w sumie też jest lepszy bo ma więcej HP/CP, mocniej bije i weźmie więcej CP potów, a jak w grę wchodzi COV to szybkośc biegania i tak nie ma znaczenia.
SR zyskuje tylko jak walka toczy się na bliższym dystansie, albo w 1 vs 1 przeciwko postaci meele. SR szybciej dobiegnie do celu, co czasem też ma znaczenie - albo szybciej ucieknie. Jak HE nie włączy hawkeye to SR celniej strzela, co może miec znaczenie w starciu z daggerami-chyba że dostaniesz sandbomb, to i tak nie trafisz.

Tak poważnie to obaj są świetni i myślę że którego byś nie wybrał to będziesz zadowolny. Nawet grając SR będziesz w party odciągał aggro od postaci (niełuczników) 10 leveli wyższych od ciebie, więc siły ognia ci nie zabraknie. IMHO weź tego, którego styl i klimat bardziej ci się podoba. Chyba że chcesz "optymalne rozwiązanie" - w powszechnej opinii jest nim HE.


  • Wiadomości: 804

  • Pochwał: 2

Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #193 dnia: Czerwiec 10, 2007, 12:39:46 am »
he ma wiecej p.atack ale i tak sr zabiera najwiecej dmg  na skunde
Auto Giełda:
http://mmoto.eu

Stanisław Lem
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #194 dnia: Czerwiec 10, 2007, 03:51:45 pm »
he ma wiecej p.atack ale i tak sr zabiera najwiecej dmg  na skunde

Tylko jeśli ma odpalony rapidfire.

W expie jeśli w party nie ma rechargera nie ma to żadnego znaczenia, a w solo czy duo SR jest droższy bo zużywa więcej ss dla zadania określonej ilości dmg.

W pvp ma to znaczenie bardzo żadko. Rapidfire jest skillem sytuacyjnym, a nie takim z którego będziesz korzystał przy każdej okazji, więc nie ma co się tym specjalnie ekscytowac. Są tacy którzy twierdzą, że od wprowadzenia deadye najlepszym łucznikiem na mass i siege jest PR - mimo, że deadye chyba nawet obniża DPS. W mass pvp "spike damage">DPS. Co oczywiście nie znaczy, że SR jest kiepski.


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #195 dnia: Czerwiec 10, 2007, 04:09:04 pm »
Tak, tu sie zgodze. SR do PvE < HE/PR, ale głównie ze wględu na mane. Koszta pozwólny sobie olać.
RapidFire jest tak samo sytuacyjny, jak DeadEye... i nie mozna go lekceważyć. To tak jakbyś powiedizał, że Focusy z 78 u daggera są sytuacyjne, bo nie ma ich cały czas... mass pvp też nie trwa nie wiadomo ile. Atk. speed daje wiele, chociazby to, że w porównaniu do C5, teraz walka polega w dużej mierze na skillach. Na tym selfie SR ma potężny Reuse, nie skille może nawet sobie odpuścic, co wyklucza missowanie, czyli na dobrą sprawę pusty strzał, czy tez liczenie na kryta...
Teraz łucznicy są równi, daggerzy tak samo i nukerzy też. Kiedyś ludzie byli przepakowani, HE, TH, Necro...wystarczy troche techniki i wykorzystywanie ich słabych pkt i +1.
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 196

  • Pochwał: 5

Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #196 dnia: Czerwiec 22, 2007, 11:33:16 pm »
Kiedyś coś pisali, że na PvP SR właściwie specjalizuje się w skillach (po 3rd profie jest też apropo skill mastery). Więc mi się wydaje, że u SRa może walka wyglądać podobnie jak:
ENTANGLE --> STUN --> DOUBLE SHOT --> STUN (jak poprzedni nie wszedł) --> DOUBLE SHOT.
Podczas tego wiadomo się ucieka, a entangle ma taki szybki re-use u SRa, że właściwie jak nie jest się na arenie (bo tu mało miejsca i nie opłaca się tego robić), to np. po stunie można walnąć entangle.
Niestety, mimo, że mój SR mi się podoba, to wydaje mi się lepszy HE (może dlatego, że mój kolega nim jest i ma wszystko draco, a ja biegam w skromnym doomie i carnage :))... Ale jak kto woli - jak widać ja wole SR :)
Siekiera, motyka, morda priesta, Mosar sobie zwalił questa.<br /><br />Mosarioos Silver Ranger 76+ lvl


  • *******
  • Wiadomości: 4647

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #197 dnia: Czerwiec 24, 2007, 07:17:42 pm »
oww yeah skill mastery, przyladowac komus 2x pod rzad ze stun shota ^^
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Shillien Templar lvl 90 --- active
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 66

  • Pochwał: 0

  • Devo nóób
Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #198 dnia: Czerwiec 28, 2007, 09:47:46 pm »
Cytuj
Podczas tego wiadomo się ucieka, a entangle ma taki szybki re-use u SRa, że właściwie jak nie jest się na arenie (bo tu mało miejsca i nie opłaca się tego robić),

zawsze się opłaca bo zyskujesz przewagę nad przeciwnikiem. A że mało miejsca jest na arenie to pisz do NC softu  :_delf_5_4:


  • Wiadomości: 63

  • Pochwał: -1

Odp: Łucznicy - Prezentacja
« Odpowiedź #199 dnia: Czerwiec 29, 2007, 11:30:18 am »
Czekam na reszte odpowiedzi ale jak na razie jednak upewniliscie mnie co do SR bo na niego glownie bylem nastawiony od poczatku.
Dziekuje za odpowiedzi:)

Różnica w pataku między HE a SR generalnie jest duża.

Jeśli chodzi o exp to HE jest lepszy bo ma odpowiednik body to mind, zabierze na pokład więcej shotów i poprostu mocniej bije.
W mass pvp i siegach w sumie też jest lepszy bo ma więcej HP/CP, mocniej bije i weźmie więcej CP potów, a jak w grę wchodzi COV to szybkośc biegania i tak nie ma znaczenia.
SR zyskuje tylko jak walka toczy się na bliższym dystansie, albo w 1 vs 1 przeciwko postaci meele. SR szybciej dobiegnie do celu, co czasem też ma znaczenie - albo szybciej ucieknie. Jak HE nie włączy hawkeye to SR celniej strzela, co może miec znaczenie w starciu z daggerami-chyba że dostaniesz sandbomb, to i tak nie trafisz.

Tak poważnie to obaj są świetni i myślę że którego byś nie wybrał to będziesz zadowolny. Nawet grając SR będziesz w party odciągał aggro od postaci (niełuczników) 10 leveli wyższych od ciebie, więc siły ognia ci nie zabraknie. IMHO weź tego, którego styl i klimat bardziej ci się podoba. Chyba że chcesz "optymalne rozwiązanie" - w powszechnej opinii jest nim HE.


Sam bym tego lepiej nie ujal:)

Wl 7x