Witaj
Gość

Wątek: f2p  (Przeczytany 117169 razy)

  • Wiadomości: 111

  • Pochwał: 12

  • Fluttershy <3
Odp: f2p
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 13, 2011, 09:33:38 pm »
Cytuj
Wiadomo coś kiedy mniej więcej te serwery EU startują?
pod koniec jesieni (retail info)
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2011, 09:35:48 pm wysłana przez Nehem »
... gram w wowa na Burning Onion ^_^


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: f2p
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 13, 2011, 09:36:57 pm »
Wiadomo coś kiedy mniej więcej te serwery EU startują?

koniec listopada.
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • Wiadomości: 604

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 13, 2011, 09:45:31 pm »
renenvan party jakos nie mieli problemu z uzywaniem rangera na ru offie i nic sie im nie stalo. Soft ma sie dobrze, a ze, dla szaraczkow nie jest ogolnie dostepny to inna sprawa.


  • Wiadomości: 452

  • Pochwał: 1

Odp: f2p
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 13, 2011, 10:27:06 pm »
Po co ? Bo monzu to hater i nie może się zgodzić że L2.ru/innova > ich shitny off.
Botów nie da się wyeliminować w 100% tylko że innova jest aktywna, banuje i długo nie pobocisz. Dlatego mało kto w ogóle decyduje się na taki krok, jeżeli już to na pewno nie jest to tak duże zjawisko żeby sknocić całą ekonomie i blokować manora na lata.
TapMadls! - Const pt leader.
http://tapmadls.forumpolish.com


  • ******
  • Wiadomości: 1254

  • Pochwał: 11

Odp: f2p
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 13, 2011, 10:30:16 pm »
wieść sie niesie
http://www.cdaction.pl/news-22663/lineage-ii-gra-przechodzi-na-model-f2p-i-doczeka-sie-polskiej-wersji.html
Cytuj
Uruchomionych zostanie także kilka nowych lokalnych serwerów – angielski, niemiecki, francuski, turecki i – uwaga – polski.
ciekawe skąd te info ... jeśli zrobią taki podział to wyjdzie lipa imo serwery powinny być international. I co polski serwer 600 online ? gg :>
Tak czy siak byłyby klany dla polaków turasów francuzów itp, ale również międzynarodowe. wg mnie rozrywka była by lepsza na international, a każdy by gadał jak chciał z większym naciskiem na ang w trakcie flame żeby lepiej wyrazić swój rage i pozom emo po przegranym pvp ^_^. Powinni zrobić tak ja było retku, (kilka serwerów bez podziału na kraje)  każdy robił, gadał po jakiemu tam chciał i wszystkim było dobrze, przynajmniej ja tak uważam.

/discuss
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2011, 10:32:18 pm wysłana przez roli »


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: f2p
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 13, 2011, 10:33:34 pm »
Po co ? Bo monzu to hater i nie może się zgodzić że L2.ru/innova > ich shitny off.
Botów nie da się wyeliminować w 100% tylko że innova jest aktywna, banuje i długo nie pobocisz. Dlatego mało kto w ogóle decyduje się na taki krok, jeżeli już to na pewno nie jest to tak duże zjawisko żeby sknocić całą ekonomie i blokować manora na lata.

ranger jest używany w 90% do pvp, kogo obchodzi pve?
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • Wiadomości: 685

  • Pochwał: 30

  • Wiem, że g**no wiem ^^
    • Kliknij i pomóż.
Odp: f2p
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 13, 2011, 10:40:31 pm »
Nie wiem czemu ale ten link mi sie przypomniał.

http://www.youtube.com/watch?v=dtw5Rd6RgJM
Nudzi ci się?

Kliknij i pomóżA jak mi chcesz pomóc to tu kliknij http://amorion.pl/?p=2585
http://r14.bloodwars.interia.pl/r.php?r=83836
 :P

Pomógł ci ktoś na forum? Podziękuj.
Albo będzie taki cuś:

wypisałem certy do pve jak i pvp :) i kurfa + nie dostałem !
//No dobra, masz plus :P Pytającemu to się przyda. Apocalyptik
    :dw_4_3:


  • Wiadomości: 580

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 13, 2011, 11:32:56 pm »
bo montezuma i bylyforumowicz prowadza chyba jakas krucjate przeciwko l2.ru, czas najwyzszy zeby zrozumieli, ze ich zdanie malo kogo obchodzi.
w tym linku co do dal wildecard pisza na koncu, ze data jest jeszcze nieznana. Ciekawi mnie czy wystartuja wszystkie wersje jezykowe od razu czy najpierw otworza jeden serwer, a potem reszte
Core - Feoh Wizard 85 /sub Aeore Healer 85+


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 14, 2011, 12:56:19 am »
Byly, grałeś, że w ogóle komentujesz...?
Wyrażam swoje, subiektywne opinie.
Grałem na ru offie od fraci epil. , przez freye, H5. W żadnej kronice nei stroniliśmy od PvP i mieliśmy go dużo w moim party. Teraz widzę jak wygląda PvP w GoD i wygląda dynamiczniej.
Pytanie nr1: Czy aby gra była dynamiczniejsza, konieczna jest zupełna zmiana systemu klas?
moim zdaniem nie. 
Sama gra na healerze jest trudniejsza (chyba mogę się wypowiadać, jako cardi z ponad 2 letnim doświadczeniem), a z tego co słyszę, to żadną profką nei gra się już auto atackami, tylko samymi skillami, których jest sporo.
Pytanie nr2: Czy aby gra wymagała używanie głównie skilli, konieczna jest zmiana systemu klas?
imo nie.
Sam enchanter jest teraz mixem OL-a (buffy i debuffy) z judicatorem i kilkoma skillami BD/SWS-a. Nie powiesz mi zatem, że w H5 czy jakiejkolwiek innej profce, gra którąś z tcyh składowych profek była trudniejsza?
Trudność postaci nie zależy od tego ile ma skilli, tylko od tego kiedy te skille są użyteczne i w jakiej kolejności powinny być używane w różnych sytuacjach.
Pytanie nr3: Skoro działa taka zależność, że im mniej klas a więcej skilli na każdej z nich, czy chciałbyś zobaczyć grę z 3ma klasami typu tank/dps/support albo nawet 1- która posiada 100+skilli od wszystkiego?
moją odpowiedź chyba znasz
A system 7 osób party ma 1 zasadniczą zaletę, która miażdży pozostałe: 7 osób z 2 supportami w party, jest zebrać o niebo łatwiej, niż 9 osób, gdzie min 5 (a często 6 lub 7 jak u nas np. ) to support, a 2 to DD.
Myślę, że system z 3 klasami i z 3-4 osobami w pt miażdzy powyższy

Nasz w H5:
bish x 2 , AW, tyrek, SLH (swego czasu tank za niego, ale ani jeden, ani drugi to nie DD w czystym tego słowa znaczeniu) bd, sws, ee, wc.

7 postaci supportujących, 2 bijące. Jaka jest mentalność ludzi (a przynajmneij 90%)?  'JA CHCĘ ZABIJAĆ ARGHH, FRAGI +1 +2 +XXX FRAGÓW!"  Gl w szukaniu ogarniętego i wytrwałego supportu.
Dla ludzi o takiej mentalności stworzono FPSy, osobiście nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem supportu, jedynym problemem była niechęć do ludzi, z którymi nikt wcześniej nie grał i nie jest w stanie dać jakiejś rekomendacji.

Nam się akurat poszczęściło i miałem większość czasu dobrych ludzi na dobrych miejscach. A inne consty? Wiele z nich po pół roku szukali jakiegoś WC/BD co nie squituje im po 2-3 tyg gry. Nie przerabiałeś tego nigdy?
j.w.

Nie wiem czy grasz na tym L2ws.ie, ale z tego co widzę, tak dużo constów jak ludzie mogli przypuszczać nie ma tam. Duża część osób gra poza CP, albo w klanach bez CP. Czemu?
Granie w conscie to świadomy wybór, jak komuś nie odpowiada formuła CP, to nie będzie się zmuszał na siłę. L2 jest moją ulubioną grą, bo właśnie nagradza ludzi za umiejętność organizacji i piętnuje ludzi z syndromem herosa, który wynosi się z gier single player. Sam fakt, że w L2 wykształciło się coś takiego jak const. pt świadczy o tym, że gra jest wymagająca i granie solo jest na tyle nieefektywne, że formowanie grup ma olbrzymi sens.

Czekam na odpowiedzi na wyboldowane pytania.
bo montezuma i bylyforumowicz prowadza chyba jakas krucjate przeciwko l2.ru, czas najwyzszy zeby zrozumieli, ze ich zdanie malo kogo obchodzi.

Jesteś idiotą.
Nie prowadzę krucjaty przeciwko l2.ru, chętnie bym tam zagrał, ale a)nie mam z kim, moi znajomi nie są zainteresowani graniem na rosyjskojęzycznym serwerze b)nie podobają mi się zmiany w GoD, update praktycznie rozpieprza wszystko to co lubię w L2, nie muszę grać na żadnym PTSie żeby wiedzieć, że to co zastanę na pewno nie przypadnie mi do gustu.

Poza tym wyrażam swoje zdanie, mam do tego prawo. Niektórzy jednak uważają, że mają monopol na rację i nie pojmują, że ktoś może mieć inne poglądy. 
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2011, 01:10:43 am wysłana przez bylyforumowicz »


  • Wiadomości: 279

  • Pochwał: 1

  • OblivioN
Odp: f2p
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 14, 2011, 01:37:41 am »
Live To Play -- Play To Win -- As Much As Possible -- As Hardcore As Possible


  • Wiadomości: 770

  • Pochwał: 0

  • SERIAL KILLAH!
Odp: f2p
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 14, 2011, 01:39:30 am »
Ale się rozpisałeś, widzę że koniecznie chcesz udowodnić wszystkim swoje racje ale ci nie wyszło.


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 14, 2011, 02:04:55 am »
Ale się rozpisałeś, widzę że koniecznie chcesz udowodnić wszystkim swoje racje ale ci nie wyszło.

Kolejny debil który nie rozumie tekstu składającego się z 15 zdań.

Miałem tutaj coś napisać czym się różni motywowanie swojej opinii i wskazywania błędów logicznych w rozumowaniu innych forumowiczów od udowadniania swoich racji, ale chyba nie ma sensu. Kto zrozumiał, ten zrozumiał, reszcie wesoło pomacham.

/Acid Obraza 10%.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2011, 05:10:14 am wysłana przez Acid »


  • ******
  • Wiadomości: 1180

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 14, 2011, 03:08:04 am »
A na uj wam te rendżery? normalnie grac nie potraficie?


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: f2p
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 14, 2011, 04:40:16 am »
Cytuj
Nie prowadzę krucjaty przeciwko l2.ru, chętnie bym tam zagrał, ale a)nie mam z kim, moi znajomi nie są zainteresowani graniem na rosyjskojęzycznym serwerze b)nie podobają mi się zmiany w GoD, update praktycznie rozpieprza wszystko to co lubię w L2, nie muszę grać na żadnym PTSie żeby wiedzieć, że to co zastanę na pewno nie przypadnie mi do gustu.
Miałem tak samo dopóki nie zagrałem i sam się nie przekonałem  :)

Stare dobre powiedzenie: Nie oceniaj książki po okładce.

Naprawdę jak się zaczyna w to zagłębiać to się okazuje, że wcale tak drastycznie się nie różni od tego co było wcześniej.

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: f2p
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 14, 2011, 08:22:42 am »
Kto pamięta czasy, gdy - bodajże po wejściu interlude - 90% krzyczała, ze tylko C4, że zmiany i nowe kroniki to g..no itd. Powiedzcie mi, ile dziś jest serwerów C4? A przecież były takie suuuuuuper i najlepsze...
To gracze swoimi kontami decydują, w jaką kronikę chcą grać.

A pieniacze i niezadowoleni szukający byle powodu do narzekań i najazdów byli i będą zawsze.

A ja i tak zawsze gram w najnowszą kronikę i czekam co mi przyniesie nowego :)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 757

  • Pochwał: 7

  • Over-LoL-E.D.
Odp: f2p
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 14, 2011, 08:34:48 am »
Kto pamięta czasy, gdy - bodajże po wejściu interlude - 90% krzyczała, ze tylko C4, że zmiany i nowe kroniki to g..no itd. Powiedzcie mi, ile dziś jest serwerów C4? A przecież były takie suuuuuuper i najlepsze...
To gracze swoimi kontami decydują, w jaką kronikę chcą grać.
ludzie zawsze narzekali i narzekać będą... (sporo osób marudziło po wejściu Kamael'a, a potem Oni sami szukali serwerów na ową kronikę)
ja osobiście nie mogę się doczekać wejścia GoD'a
to razem z tym update'm planowałem 'powrót' do L2, a teraz okazuję się że będę mógł pograć za darmo 8)
nic tylko czekać i grać

想うだけでは叶わないけど、想わなければ始まらない。


  • Wiadomości: 580

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 14, 2011, 10:14:20 am »
Jesteś idiotą.
Nie prowadzę krucjaty przeciwko l2.ru, chętnie bym tam zagrał, ale a)nie mam z kim, moi znajomi nie są zainteresowani graniem na rosyjskojęzycznym serwerze b)nie podobają mi się zmiany w GoD, update praktycznie rozpieprza wszystko to co lubię w L2, nie muszę grać na żadnym PTSie żeby wiedzieć, że to co zastanę na pewno nie przypadnie mi do gustu.

Poza tym wyrażam swoje zdanie, mam do tego prawo. Niektórzy jednak uważają, że mają monopol na rację i nie pojmują, że ktoś może mieć inne poglądy.
to jak nazwac Ciebie skoro ja jestem idiota? Jest taki demotywator "masz prawo miec swoje zdanie, a ja mam prawo miec je w dupie". Ludzie, ktorzy nie grali/nie graja na l2.ru nie powinni sie na jego temat wypowiadac, bo to sie mija z celem. Skoro wam tak god i l2.ru przeszkadza to omijajcie te dzialy, nikt wam nie kaze tu zagladac. Ludzie z l2.ru nie pisza w dzialach privow, ze privy sux. Wiec nastepnym razem zastanow sie 2x zanim cos napiszesz
Nie wiem czemu ale ten link mi sie przypomniał.

http://www.youtube.com/watch?v=dtw5Rd6RgJM
nic dodac, nic ujac
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2011, 10:16:53 am wysłana przez Phoeniks »
Core - Feoh Wizard 85 /sub Aeore Healer 85+


  • Wiadomości: 316

  • Pochwał: 1

Odp: f2p
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 14, 2011, 10:24:36 am »
Z botami i rangerami na ruoffie jest tak, że najwięcej o tym piszą ludzie, którzy tu nie zaglądali nawet na chwile. Ja grając na Teonie rok, a potem na Lancerze mam porównanie i jakoś tych botów/radarów nie widzę. Nie wiem, może jestem ślepy (ale to schorzenie musi w takim razie dotykać większość grających na ruoffie).

A jeśli o goda chodzi to po pierwszych wrażeniach z ptsa średnio mi ta kronika podeszła, ale z każdym dniem grania coraz bardziej mi się podoba. Tak jak już wiele osób pisało - przy każdej nowej kronice było pełno krzykaczy, a jakoś ludzie nadaj grają i mają z tego fun.
Lancer:
Specnaz team
Naver - Aeore Healer 85+


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 14, 2011, 10:54:32 am »
Montezuma, widziałem mnóstwo filmików jak wygląda PvP ludzi z rangerem i sam mam porównanie po prawie 2 latach gry na ofie (gdzie w sumie rangera jeszcze nie było, tylko l2control, autoHide itd.) Gram teraz od 1,5 roku na Lancerze, moje party nie bije się jedynei z plebami, ale bardzo często tłuczemy się na topowych spotach z mocnymi party. Wybacz, ale do jasnej cholery umiem rozróżnić, jak grają ci enemy. Co na to powiesz? Ze Rangera na ru offie używają randomy z PvE klanów?


@Były

W sprawie twoich pytań:

ad 1) może i nie, ale całkowicie musieliby przebudować część klas, które są mało dynamiczne, ew dysponują 1-2 skillami, których użycie jest ważne: Vide SWS/BD mający meduze/Song of silence i bańkę na disco. Poza tym jest niewiele i to głównie agro. Mało mało, jak na to co widzę teraz, bo o takim WC, co pilnował jedynie rebuffa i rzucał mana burna i feara raptem. Jeszcze mniej...

2) może i nie, ale patrz pkt 1. Za dużo profesji, by każdej wymyśleć unikatowy zestaw aktywnie używany ponad 15 skilli (nie mówię o buffach). Potrafiłbyś  DA / SK / Pal i TK wymyśleć po 10 unikatowych dla KAŻDEJ Z TYCH KLAS skilli dodatkowych?

Zresztą na czym polegał unikat tych profek? Głównie na różnicy ToL czy ToD i skillu 83 (gdzie DA z mass ToDem był najbardziej OP)

3) Były, jeżeli uczyłeś się matematyki, to wiedziałbyś, że nie każda zależność to funkcja liniowa.


Mówisz, że gry FPS dla takich ludzi? Widzisz, smutne jest, gdy dana profka wygrywa PvP spamując 1-3 klawisze (np. Glad ze swoimi powtarzanymi combo), a taki BD/ SWS wie, że jego wysiłek jest zazwyczaj niedoceniany, a sama gra mniej wymagająca niż np. gera tankiem lub bishem. Bo za cholerę nie powiesz mi chyba, że gra SWS/BD jest bardziej wymagająca od gry Cardim, który robi coś więcej niż healuje, prawda?
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 770

  • Pochwał: 0

  • SERIAL KILLAH!
Odp: f2p
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 14, 2011, 02:14:45 pm »
Ale się rozpisałeś, widzę że koniecznie chcesz udowodnić wszystkim swoje racje ale ci nie wyszło.

Kolejny debil który nie rozumie tekstu składającego się z 15 zdań.

Miałem tutaj coś napisać czym się różni motywowanie swojej opinii i wskazywania błędów logicznych w rozumowaniu innych forumowiczów od udowadniania swoich racji, ale chyba nie ma sensu. Kto zrozumiał, ten zrozumiał, reszcie wesoło pomacham.

/Acid Obraza 10%.

Żałosny jesteś.


  • Wiadomości: 452

  • Pochwał: 1

Odp: f2p
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 14, 2011, 02:16:23 pm »
W ogóle wdawanie się w dyskusję o GoD i Ruoffie z Osobą która nie grała w GoD albo dopiero zaczyna, oraz która nigdy nie grała na L2.ru jest tak bezsensowna jak wlewanie jogurtu do herbaty. Bo za przeproszeniem pieprzysz Wać Pan o rzeczach o których nie możesz mieć pojęcia.
TapMadls! - Const pt leader.
http://tapmadls.forumpolish.com


  • ******
  • Wiadomości: 1771

  • Pochwał: 4

Odp: f2p
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 14, 2011, 03:08:47 pm »
Cytuj
Supervised by Innova, the corner stone of the Lineage 2 experience will be the newly implemented Free-to-Play system. Users will be able to play the game free of charge, without having to pay subscription fees or face restrictions. All that is required to start playing is downloading the game client and logging in.


Czyli RuOff system
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2011, 03:11:03 pm wysłana przez HellSign »
RPG CLUB x3 Empire
HellSingus "Pieczątka Diabła" - Destroyer wanna be - Motivated & Nolife 1week mode ON


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 14, 2011, 03:18:18 pm »
@Acid- dziękuję za wyrozumiałość, ja nazywam rzeczy po imieniu.

@Wszyscy -_-, którym brakuje rzeczowych argumentów:
- grałem na ru offie (krótko bo krótko i nie była to gra na tzw. competitive levelu, ale wystarczająco długo, żeby zaobserwować jak działa serwer i jego community, jak już pisałem, odniosłem pozytywne wrażenie)
- gratuluję opierania swojej wiedzy o nowym updatcie na podstawie PTSa. Zaiste, wszyscy macie tutaj wiedzę na poziomie magistra o tym, jak będzie wyglądała gra po wejściu GoDa
- Akurat widzę dużo dyskusji priv vs ru off vs off w działach priv serwerów. Ja tutaj kwestii priv serwerów nie poruszyłem
- To nie jest dział ru-off, ile z was grało na EU/NA offie?
- Tak się składa, że osiągnąłem w tej grze sporo, widziałem skutki różnych updateów, grałem na różnych serwerach (chyba wszystkich możliwych poza azjatyckimi) i generalnie widziałem wystarczająco dużo, aby wyrobić sobie zdanie. Jeżeli jesteś pokemonem, który łapie wszystko, co ma nową lśniącą powłokę, a tak na prawdę jest odgrzewanym kotletem, to twoja sprawa, ale nie próbuj mi udowodnić, że jestem żałosny.

//////
Poważna część posta:
@Arimas
Za dużo razy się przejechałem na tym, że niechęć, którą próbowałem zanegować i w końcu spróbować tego co od początku nie przypadło mi do gustu, okazała się trafnym przypuszczeniem.

@MastJedi
Jest subtelna różnica między narzekaniem na nowości a wskazywaniem tego, co mi się nie podoba. Poza tym chyba jesteś w stanie zauważyć, że jest olbrzymia różnica między wprowadzeniem 79-80 skilli w interlude, wprowadzeniem nowej rasy w kamaelu (oraz kilka pomniejszych zmian skilli w obu kronikach) od całkowitego przemodelowania systemu party, scalenia klas, wywalenia większości skilli pre 4th class oraz zmiany sposobu rozgrywania clan war?

Dla jednej osoby wprowadzenie do gry kolorowej lokacji jest zrobieniem z gry WoWa, dla drugiej jest to wprowadzenie systemu RvR i sterowania postacią za pomocą WASD. Chyba nie powiesz mi, że obie osoby operują na tym samym poziomie zrozumienia mechaniki rozgrywki. 

@Alarion
1) Mógłbym się rozpisać o tym w jakim kierunku pozmieniałbym BD/SWS/WC, ale chyba nie czas i miejsce na to. I tak pewnie wyjdzie z tego posta wall of text. W każdym razie, brak inwencji nie powinien być usprawiedliwieniem tego, że od kilku lat nikt nie jest w stanie wymyślić bardziej interesującej roli dla tych klas.

2) Sam nie wymyśliłbym tych 15 umiejętności, natomiast gry nie tworzy się w pojedynkę- patrz punkt pierwszy. Propos tanków, każdy z nich ma 3 funkcje - DD/CC/Debuffer, każdy z nich jest w czymś lepszy, w czymś gorszy. Imo nie trzeba 15 różnych skilli, aby postacie się od siebie różniły, można te same funkcje przypisać różnym skillom, które inaczej działają, vide- freezing strike, entangle, hamstring.

3) Powiedzmy że to nie jest zależność liniowa, w takim razie znajdź maksimum globalne w takiej funkcji :P

Imo czasy kiedy doceniało się tylko DD minęły bezpowrotnie, wygrana PvP zależy od całego zespołu. Nigdy nie miałem problemu z docenianiem pracy supportu, nie miałem też problemu z opieprzaniem DDków za brak jakiegokolwiek zgrania, tylko grę na fragi.

A to, że inne postacie są mniej wymagające od cardiego o niczym nie świadczy, w końcu jeśli mamy jakąś różnorodność, to któraś postać musi być najłatwiejsza albo najtrudniejsza w obsłudze. Po to zatrudnia się designerów do pracy nad grą, żeby takie zależności zauważali i starali się je zbalansować.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2011, 03:29:00 pm wysłana przez bylyforumowicz »


  • Wiadomości: 757

  • Pochwał: 7

  • Over-LoL-E.D.
Odp: f2p
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 14, 2011, 03:19:43 pm »
Mówisz, że gry FPS dla takich ludzi? Widzisz, smutne jest, gdy dana profka wygrywa PvP spamując 1-3 klawisze (np. Glad ze swoimi powtarzanymi combo), a taki BD/ SWS wie, że jego wysiłek jest zazwyczaj niedoceniany, a sama gra mniej wymagająca niż np. gera tankiem lub bishem. Bo za cholerę nie powiesz mi chyba, że gra SWS/BD jest bardziej wymagająca od gry Cardim, który robi coś więcej niż healuje, prawda?
WŁAŚNIE z TEGO powodu czekam m.in. na wejście GoD'a
święte słowa
想うだけでは叶わないけど、想わなければ始まらない。


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: f2p
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 15, 2011, 02:21:12 am »
http://img267.imageshack.us/img267/1653/shot00035i.jpg

:(

Ciekawe za ile można teraz kupić chara 85/80/80/80 5/5 na Naii :>