Witaj
Gość

Wątek: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA  (Przeczytany 26420 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1722

  • Pochwał: 20

  • Oko Saurona patrzy!
Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 24, 2012, 09:35:55 pm »
Ewentualnie w ramach protestu możemy nie korzystać przez jakiś okres czasu z internetu, co spowodowałoby duże straty w gospodarce i nie tylko, ale to raczej chyba nie przejdzie ;D
Miesięcy bez L2: już nawet nie licze :(


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 24, 2012, 09:38:00 pm »
Ewentualnie w ramach protestu możemy nie korzystać przez jakiś okres czasu z internetu, co spowodowałoby duże straty w gospodarce i nie tylko, ale to raczej chyba nie przejdzie ;D

To już przesada xD. 1 dzień bez forum był straszny, bez czytania tego polaczkowa, a co dopiero internet :(
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 10

Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 24, 2012, 09:40:52 pm »
Smokepsv tu masz linki i kilka cytatów z wypowiedzi Ekspertów na temat umowy Acta

Filmik z TVP info
http://www.youtube.com/watch?v=3UOy-Ee5CWE&feature=youtu.be

Ten pierwszy link jest bardzo ciekawy przeczytaj w całości, wypowiedz tego eksperta.

http://tech.money.pl/o-co-chodzi-z-acta-ekspert-oskarza-0-1012460.html
Dość ogólna formuła i brak szczegółowej interpretacji przygotowanej przez specjalistów może spowodować, iż spotkamy się z sytuacją, w której umożliwia się bez wyroku sądu lub nakazu prokuratury odłączenie od sieci komputerów użytkowników lub blokowanie serwisów internetowych tylko dlatego, że zachodzi uzasadnienie, iż naruszają one własność intelektualną. To spore nadużycie, które według mnie jest nie do przyjęcia.

http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,11025613,Wszystko__co_chcecie_wiedziec_o_ACTA___odpowiedzi.html

"Stanisław Żukowski: Czy administratorzy i dystrybutorzy sieci będą mogli (bądź będą zobligowani) do monitorowania naszej aktywności sieciowej (na jakie strony wchodzimy, co pobieramy i wysyłamy) bez ograniczeń?

ACTA może prowadzić do monitorowania i rejestrowania działań użytkowników w sieci (mimo braku uzasadnionych podejrzeń co do niezgodności ich zachowań z prawem), choć stoi to w sprzeczności z obowiązującym prawem europejskim oraz wytycznymi Europejskiego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Porozumienie nie narzuca tego w sposób bezpośredni, jednak takie praktyki może wymuszać art. 9 ust. 1 ACTA mówiący o sposobie naliczania odszkodowań oraz art. 23 i 27 ACTA przewidujące odpowiedzialność karną pośredników i dostawców internetu - jako podmiotów osiągających pośrednie korzyści z naruszenia prawa własności intelektualnej - za podżeganie lub pomocnictwo.

ACTA przewiduje inne niż przyjmowane w prawie europejskim i polskim zasady ustalania wysokości odszkodowań z tytułu stwierdzonych naruszeń prawa autorskiego. Zgodnie z ACTA jednym z punktów odniesienia dla sądu ma być "sugerowana cena detaliczna" produktu, a nie rzeczywiście utracone korzyści. Taki sposób naliczania odszkodowań może spowodować, że roszczenia właścicieli będą nieproporcjonalne do naruszeń. Ta niepewność prawna może spowodować, że operatorzy będą szpiegować internautów, by wyłapać naruszenia i uniknąć w ten sposób wypłacania odszkodowania czy odpowiedzialności karnej."

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Komisja-broni-ACTA-eksperci-pokazuja-artykul-27,wid,14194391,wiadomosc.html?ticaid=1dcc6&_ticrsn=5
Eksperci biją na alarm

- Przeczytałem dokładnie ten dokument i cały artykuł 27. rodzi niesamowite zagrożenia. Na razie nie ma tam konkretnych rozwiązań prawnych, ale w te ramy można wkomponować coś, co będzie zagrażało wolności i broniło wyłącznie interesu producentów - powiedział w TVN24 psycholog społeczny prof. Janusz Czapiński. I dodał, że przeciwko ACTA protestują nawet niektórzy twórcy.

Zdaniem rozmówcy TVN24 "można pogodzić darmową wymianę zasobów z zarabianiem przez tych, którzy to wszystko tworzą". - Wszystkie proponowane jak na razie regulacje prawne stają w obronie interesów tylko jednej grupy - twórców i producentów. Tam w ogóle nie ma słowa o tzw. zwykłych użytkownikach.

Na szczególną uwagę zasługuje również tryb procedowania nad porozumieniem ACTA. Rozmowy były tajna, a informacje, które przedostawały się do informacji publicznej bardziej przypominały przecieki niż oficjalne komunikaty. Ostatecznie ujawniono dokument, ale nie trzeba być prawnikiem, by zobaczyć jak duże pole do (nad)interpretacji oferuje prezentowana umowa.

http://www.infor.pl/prawo/artykuly/587111,acta-tworcy-eksperci-i-politycy-podzieleni-beda-konsultacje.html

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" uważa, że umowa ACTA może zaszkodzić polskim firmom. W ocenie Lewiatana Polska powinna wystąpić do Trybunału Sprawiedliwości UE z wnioskiem o stwierdzenie jej zgodności z unijnym prawem.

Międzynarodowe porozumienie ACTA nie dotknie piratów, a internautów - uważa z kolei Katarzyna Szymielewicz z Fundacji Panoptykon. Jej zdaniem, podpisanie umowy może doprowadzić do monitorowania użytkowników przez dostawców usług.

Generalny inspektor ochrony danych osobowych Wojciech Wiewiórowski uważa, ze ratyfikacja konwencji ACTA jest niebezpieczna dla praw i wolności określonych w konstytucji. W opinii, którą w poniedziałek wysłał do resortu administracji i cyfryzacji napisał m.in., że ratyfikacja tego porozumienia spowoduje, że jego przepisy będą ważniejsze od norm ustawowych i nałoży nowe obowiązki na podmioty publiczne i - przede wszystkim - prywatne.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2012, 10:13:06 pm wysłana przez Belgarion »


Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 24, 2012, 10:23:51 pm »
Skoro jest napisana tak ogolnikowo to na jakiej podstawie ludzie interpretuja ja w taki a nie inny sposob???? Musieli miec do tego jakies podstawy. Zapis ktorych artykulow pozwala interpretowac ich tresc w dwojaki sposob ???
bo jezeli jest taka mozliwosc to bardziej niz pewne ze w taki sposob to bedzie interpretowane


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 24, 2012, 11:01:13 pm »
http://www.facebook.com/notes/stanisław-pięta/główny-inspektor-ochrony-danych-osobowych-masakruje-przedstawicieli-rządu-tuska-/308495225869979

Wiele organizacji apeluje o niepodpisywanie ACTA
PIS, SLD, Ruch Palikota apeluje o niepodpisywanie ACTA
Obywatele apelują o niepodpisywanie ACTA

A Tuska dalej swoje...to się w głowie nie mieści.
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 24, 2012, 11:15:44 pm »
http://www.facebook.com/notes/stanisław-pięta/główny-inspektor-ochrony-danych-osobowych-masakruje-przedstawicieli-rządu-tuska-/308495225869979

Wiele organizacji apeluje o niepodpisywanie ACTA
PIS, SLD, Ruch Palikota apeluje o niepodpisywanie ACTA
Obywatele apelują o niepodpisywanie ACTA

A Tuska dalej swoje...to się w głowie nie mieści.
te swoje apele to niech sobie w dupe wsadza, trzeba bylo w europarlamencie nie glosowac za przyjeciem tego(czy tam nie glosowac przeciw poprawkom, a tlumaczenie ze nie wiedzialem nad czym glosuje pokazuje wlasnie jak dobrze sa przygotowani polscy poslowie do pracy)


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 25, 2012, 12:10:45 am »
Na polityków bym nie patrzył :P Oni tam są tylko po to by być i kasę czerpać. Tyle z ich reprezentacyjności :). Ale fakt przez te protestu powinien już ustąpić ..... i dać se spokój, no chyba że to wyzwanie :D
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 0

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 25, 2012, 07:33:06 am »
MI już ręce opadają... a Donald Tusk ma duży minus u wszystkich, ciekawe jak to odbije mu się na wyborach. Taką ciemnotę wciska wszystkich że oni już wcześniej o tym wiedzą, na czym polega itp. a tak naprawdę na jednej ręce zliczę polityków którzy naprawdę wiedzą na czym polega ACTA. Ja jestem ciekaw jak będzie wyglądała sprawa powiedzmy np. weźmy anime! (tak jestem maniakiem odnośnie tego). Polskie prawo mówi że to co nie jest sprzedawane u nas w sklepie (czyli płytki z anime bo o tym mówię) i jest umieszczone na stronie internetowej, z której ja korzystam i oglądam to sobie to nie zalicza się do piractwa, ale! Do ACTA również będzie zaliczała się Japonia, co za tym idzie.. jak wejdzie całkowicie to w życie, wtedy prawa autorskie są naruszone, chociaż u nas tego nie ma na pułkach (dany tytuł). I teraz pytanie, jak ja mam to obejrzeć jeśli u nas to nie jest sprzedawane? Musze sobie prosto z kraju kwitnącej wiśni ściągać? Dla mnie to jest chore... jak mi pozamykają anime-shinden itp. strony to się załamie  :x A jak jeszcze sobie pomyślę o innych rzeczach to l4 puka do drzwi... Co do mp3 z piractwem to rozumiem. Os. mniej znane w świecie muzycznym to fakt tracą pieniądze, ale do -_-' nędzy bogatsi to nie. Bo właśnie oni najwięcej mają do powiedzenia, z grubszego portfela chcą mieć jeszcze bardziej napchany. A tak naprawdę jak komuś się podoba dany zespół to sobie kupi i właśnie dzięki takim stroną typu np. youtube mają rozgłos a nie tracą. Niech walczą z tym na straganach co nagrywają na płytki i sprzedają a nie po całości jadą od dupy strony. PiS to picz na wodę że jest przeciw Acta, oni wszystko na odwrót robią, niech lepiej się zajmą tym Smoleńskiem i niech kaczor uważa na chodnik przed Hotelami by się nie przewrócił i złamał nogi bo mamy teraz ślizgawkę.

Niedługo to będę musiał pousuwać z różnych for niektóre swoje wypowiedzi, bo może to nie podobać się ekspertom od internetu i naślą na mnie smerfy.. paranoja.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 07:38:10 am wysłana przez Ulquiora »


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 25, 2012, 10:15:38 am »
Zastanawiające jest to, że Tusk broniąc tak tego traktatu wspomina o piractwie (co według ekspertów jest tylko przykrywką tego "szczytnego traktatu" a nie o inwigilacji zwykłych internautów. (A przecież to nasze prawo już zawiera  ??)
Owijanie w bawełnę odpowiedzi lub swoich postulatów..
Zadziwiające jest to, że sam CDProjekt, fundacja WOSP, Allegro także protestują (CDProjekt w Polsce, a przecież to umowa dla nich?).
Zadziwiające jest to, że niektórzy artyści krytycznie odnoszą się do tego traktatu.
Zadziwiające jest to, że eksperci od danych osobowych odnoszą się negatywnie do zapisów traktatu.
Zadziwiające jest to, że prawnicy negatywnie odnoszą się do poszczególnych zapisów traktatu, gdzie pole interpretacji jest ogromne (na kogo korzyść w przypadku incydentu? Napewno nie zwykłego obywatela).

Nie zadziwiające jest odwrócenie opini polityków o 180 stopni (cóż za heroizm i pójście obywatelom na rękę).
Jeśli nawarzyli takiego piwa "przypadkiem, określając to jako nieświadomość albo błąd" niech teraz to naprawią.
Od wprowadzenia daleka droga, mam nadzieję, że ratyfikacja odrzuci traktat.

I nie chodzi mi tu o piractwo, ale o inwigilację i traktowanie zwykłych obywateli wedle zapisów tego traktatu, co według ekspertów narusza wolność słowa, dochodzenia swoich "praw" przez spółki, tutaj cytuję jedną z osób w TV "Taka korporacja zatrudnia swoich "policjantów/prawników" i gnębią taką osobę aby wycisnąć z niej najwięcej"+ przekazywanie danych osobowych na prośbę tej korporacji.

Jeśli prawnicy, eksperci, a nawet firmy jak CDProjekt postanowiły być przeciwko ACTA, to co by nasz rząd nie robił (salta, fikołki), za nic im nie uwierzę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 10:19:33 am wysłana przez xRelapse »


  • Wiadomości: 454

  • Pochwał: 0

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 25, 2012, 11:09:28 am »
piractwo nigdy nie zniknie jedynie kto na tym zarobi to czarny rynek:D


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 25, 2012, 12:48:27 pm »
O 13 kolejne posiedzenie Sejmu, ciekawe czy to cos zmieni + dzisiejsze kolejne protesty.
Piractwa i tak nie zlikwiduja, szyfrowane p2p :* kto dotad nie kupowal legalnego oprogramowania i muzyki nagle napewno tego nie zacznie robic
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 25, 2012, 02:05:35 pm »
Internaci boją się go, bo sądzą, że wprowadzi kontrolę i cenzurę w sieci. - Po dyskusji i analizie dokumentów stwierdzamy, że umowa ACTA w niczym nie zmieni polskiego prawa, także w kwestii praw internautów i funkcjonowania internetu - zapewniał Boni.


- Podpisałem upoważnienie dla polskiej ambasador w Japonii do przyjęcia umowy ACTA - poinformował premier Donald Tusk. - Wszyscy jesteśmy w mniejszym czy większym stopniu internautami. Jeśli w procesie ratyfikacji odnajdziemy powody, by nie ratyfikować ACTA, albo żeby modyfikować polskie prawo, zrobimy to.

Dobrzy sa. Posrednio z Tuska wypowiedzi wynika ze albo nie czytali, albo nie zrozumieli tresci.

Najlepsze tu:
"Będziemy bardzo czuli na wszystkie argumenty, które będą się pojawiały. Myślę, że powinniśmy dobudować do tej umowy klauzulę, która będzie pokazywała, jak my interpretujemy te punkty, które należą do polskiej kompetencji, bo dokument ACTA w 10 proc. daje kompetencje Polsce i polskiemu rządowi - to dotyczy obszaru spraw karnych" - powiedział Boni.

No to super ze nam dadza jakies kompetencje w Polsce. Jak Zagloba powiedzial: "Ofiaruj, wasza dostojność, królowi szwedzkiemu w zamian Niderlandy."


  • Wiadomości: 307

  • Pochwał: 4

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 25, 2012, 02:06:46 pm »
nie rozumiem dlaczego polscy dostawcy internetu nie przystąpili do protestu (choćby logiem na stronach internetowych) ani nawet nie wydali żadnego oświadczenia... mogliby w kilka chwil niewiarygodnie zyskać w oczach internautów i zdobyć mnóstwo klientów, a tak tylko tracą...


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 25, 2012, 02:30:34 pm »
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • Wiadomości: 307

  • Pochwał: 4

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 25, 2012, 03:06:23 pm »
Odwdzięczymy mu się na wyborach i podczas kolejnych demonstracji na ulicach. Polacy nauczyli się zrzeszać i walczyć o swoje. Taką mam przynajmniej nadzieję.
http://www.facebook.com/pages/Ty-g%C5%82osujesz-na-ACTA-ja-nie-g%C5%82osuj%C4%99-na-Ciebie/235583819855918

Jeśli ktoś chce pomóc w jakiś sposób, prócz robienia szumu wokół sprawy, spamu po forach i wychodzenia na demonstracje :) To zapraszam do wolontariatu i zbierania podpisów. W szkole, na uczelni, w pracy, podczas demonstracji w waszym mieście... Nie ma co się wstydzić czy poddawać na starcie "to się i tak nie uda, nie zbierzemy 500k podpisów, do głosowania nie przystąpi 50% narodu" - Nawet gdyby tak się stało, liczy się rozmiar inicjatywy jaką wykażemy w tej sprawie.
http://referendumacta.pl/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 03:26:08 pm wysłana przez Rival »


  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 0

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 25, 2012, 06:32:31 pm »
http://www.tvn24.pl/0,1732609,0,1,przyjeli-zaskakujacy-dokument-bo-zabraklo-poslow-po,wiadomosc.html
Tusk i tak pewnie pozostanie nieugięty...
No jak już to oleje to w kolejnych wyborach może mieć notowania porównywalne do PSL... Wystarczy zmowa internautów na fejsie jak to było z Ruchem Palikota.


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 25, 2012, 06:35:09 pm »
Pomimo mrozu ok 300 osób zebrało się w Wałbrzychu :) Małe miasto to i mała manifestacja ale liczy się solidarność.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 06:51:58 pm wysłana przez RazielIII »
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 0

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 25, 2012, 06:41:42 pm »
Już jutro o 17 pod zamkiem w Poznaniu, na pewno będę. trochę os. zadeklarowało że będzie ;p


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 25, 2012, 07:34:54 pm »
W Krakowie około 15-10 tysięcy ludzi na manifestacji (rozbieżna liczba)

Wrocław ok. pięć tysięcy osób
Szczecin trzy tys.
Olsztyn ok. dwóch-trzech
Białystok tysiąc

Jeszcze Katowice, Toruń..
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 07:47:04 pm wysłana przez xRelapse »


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 25, 2012, 07:42:14 pm »
A kiedy są bo ja na weekend do wrocka, może się załapie^^ :D?
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 25, 2012, 07:53:51 pm »
Jedna z Bydgoskich gazet podaje 7,5 tys., policja jednak wspomina o 4 tys. Pozniej rzuce fote. Caly Plac Wolnosci zapelniony.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 08:11:31 pm wysłana przez Acid »


  • Wiadomości: 675

  • Pochwał: 1

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 25, 2012, 08:00:03 pm »
Ja jestem ciekaw jak będzie wyglądała sprawa powiedzmy np. weźmy anime! (tak jestem maniakiem odnośnie tego). Polskie prawo mówi że to co nie jest sprzedawane u nas w sklepie (czyli płytki z anime bo o tym mówię) i jest umieszczone na stronie internetowej, z której ja korzystam i oglądam to sobie to nie zalicza się do piractwa, ale! Do ACTA również będzie zaliczała się Japonia, co za tym idzie.. jak wejdzie całkowicie to w życie, wtedy prawa autorskie są naruszone, chociaż u nas tego nie ma na pułkach (dany tytuł). I teraz pytanie, jak ja mam to obejrzeć jeśli u nas to nie jest sprzedawane? Musze sobie prosto z kraju kwitnącej wiśni ściągać? Dla mnie to jest chore... jak mi pozamykają anime-shinden itp. strony to się załamie  :x A jak jeszcze sobie pomyślę o innych rzeczach to l4 puka do drzwi... Co do mp3 z piractwem to rozumiem. Os. mniej znane w świecie muzycznym to fakt tracą pieniądze, ale do -_-' nędzy bogatsi to nie. Bo właśnie oni najwięcej mają do powiedzenia, z grubszego portfela chcą mieć jeszcze bardziej napchany. A tak naprawdę jak komuś się podoba dany zespół to sobie kupi i właśnie dzięki takim stroną typu np. youtube mają rozgłos a nie tracą. Niech walczą z tym na straganach co nagrywają na płytki i sprzedają a nie po całości jadą od dupy strony.

LOL qrwa. Jak jestes takim wielkim fanem anime i nie wytrzymasz bez obejzenia nastepnego odcinka to daj zarobic tym ktorzy to rysuja. Lubisz zespol taki czy owaki? kup jego mp3 za te pare złotych zeby sie im chociaz zwrocilo za nagranie plyty.

Jak czytam taki placz to nie wiem czy sam mam zaczac plakac czy smiac sie.

Mi osobiscie bardzo podoba sie nagonka na piractwo, moga wszyswtko pozamykać w chuj. Jezeli tylko poprawia acta na taka do przyjecie to jestem na tak. Wydaje mi sie ze ten caly placz o acta nie jest wynikiem naruszenia podstawowych praw czlowieka tylko tego ze chca pozamykac torrenty, megavideo, itp

na razie chodzi by poinformować dużą ilość osób, szczególnie, że tym razem uczestnictwo za darmo, więc jak pisałem, nawet forumowi prosi mogą się popisać swoim skillem w "nabijaniu" : )


  • Wiadomości: 307

  • Pochwał: 4

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 25, 2012, 08:07:42 pm »
Wydaje mi sie ze ten caly placz o acta nie jest wynikiem naruszenia podstawowych praw czlowieka tylko tego ze chca pozamykac torrenty, megavideo, itp

Daj spokój... Na prawdę myślisz, że wypowiedziałoby się tyle organizacji i ekspertów, że zrzeszyłoby się w necie tyle ludzi, że wyszliby na ulice, tylko dlatego, że im zamkną jakąś stronę internetową?
Zamkną jedną www to powstanie w jej miejsce kilka innych. A piraci zawsze znajdą sposób, oni najmniej się muszą bać. Zresztą, Polacy akurat piracić sobie mogą, nie jest to niezgodne z prawem (a ACTA przyjęta będzie tylko w takiej formie jaka nie będzie wpływać na nasze prawo - przynajmniej z obecnych zapewnień rządu - wiadomo, że to co mówią jest nic warte, ale tu akurat im wierzę trochę - za leniwi są żeby prawo zmienić). Na własny użytek można ściągać co się zechce.


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 25, 2012, 08:07:56 pm »
Wałbrzych
http://www.youtube.com/watch?v=RMLiOSkq7W4
http://www.youtube.com/watch?v=xmlIQnCaLEg&context=C3cb0f94ADOEgsToPDskLbZ1w7Q9wOT6CBq7LTcLN7
http://www.youtube.com/watch?v=VyJZYWFWuRw

@Quentim o piractwo sie nikt nie boi, bo piractwo bylo, jest i bedzie

http://www.pcworld.com/article/248715/googles_new_privacy_policy_why_you_should_care.html

Cytuj
Szwedzki polityk z Partii Piratów tłumaczy, że nie ma możliwości dodania jakiejkolwiek klauzuli do porozumienia ACTA. Ustalenia w tej kwestii zostały już zakończone i kraje członkowskie UE mogą jedynie powiedzieć „tak” lub „nie” dla ACTA.
mydlą oczy aby tylko przepchnąc ta ustawe...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 11:06:17 pm wysłana przez RazielIII »
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 0

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 25, 2012, 08:18:29 pm »
LOL -_-'. Jak jestes takim wielkim fanem anime i nie wytrzymasz bez obejzenia nastepnego odcinka to daj zarobic tym ktorzy to rysuja. Lubisz zespol taki czy owaki? kup jego mp3 za te pare złotych zeby sie im chociaz zwrocilo za nagranie plyty.

Jak czytam taki placz to nie wiem czy sam mam zaczac plakac czy smiac sie.

Mi osobiscie bardzo podoba sie nagonka na piractwo, moga wszyswtko pozamykać w -_-'. Jezeli tylko poprawia acta na taka do przyjecie to jestem na tak. Wydaje mi sie ze ten caly placz o acta nie jest wynikiem naruszenia podstawowych praw czlowieka tylko tego ze chca pozamykac torrenty, megavideo, itp
Ty człowieku nie zrozumiałeś mnie, czytaj dobrze co napisałem! Jak będą pozamykane strony to jak będę mógł dalej oglądać? Kupować prosto z Japonii? Czy kiedykolwiek ściągałeś coś z zagranicy, bo zielonego pojęcia o tym nie masz. Vat 23% + cło 3,8% od ceny produktu + transport. To cena płytki która u nas kosztowała by ok 50 zł to sprowadzana coś ok 120/150zł. Ciekawostka za sportowy wydech do samochodu zapłaciłem 2k zł sprowadzany z USA a za samą przesyłkę morską expresową + vat/cło zapłaciłem 2/3 wartości tego wydechu (fajnie no nie?) Jak by u nas sprzedawali od a do z pełno utworów to jak najbardziej kupiłbym sobie (mam dobrą pracę i lekko wydaję sobie pieniądze), lepsza jakość cieszy oko. Co do muzyki już wyraziłem swoje zdanie. Też jestem przeciw piractwu, ale to w jaki sposób będą zwalczać piractwo to jak najbardziej nie. Poczytaj trochę a dopiero wtedy pisz "jestem na tak"
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 08:21:18 pm wysłana przez Ulquiora »