Witaj
Gość

Wątek: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA  (Przeczytany 26436 razy)

  • Wiadomości: 703

  • Pochwał: 6

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 25, 2012, 08:28:56 pm »
Już jutro o 17 pod zamkiem w Poznaniu, na pewno będę. trochę os. zadeklarowało że będzie ;p

Co bedziesz robil pod tym zamkiem?


  • Wiadomości: 675

  • Pochwał: 1

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 25, 2012, 08:31:30 pm »
LOL -_-'. Jak jestes takim wielkim fanem anime i nie wytrzymasz bez obejzenia nastepnego odcinka to daj zarobic tym ktorzy to rysuja. Lubisz zespol taki czy owaki? kup jego mp3 za te pare złotych zeby sie im chociaz zwrocilo za nagranie plyty.

Jak czytam taki placz to nie wiem czy sam mam zaczac plakac czy smiac sie.

Mi osobiscie bardzo podoba sie nagonka na piractwo, moga wszyswtko pozamykać w -_-'. Jezeli tylko poprawia acta na taka do przyjecie to jestem na tak. Wydaje mi sie ze ten caly placz o acta nie jest wynikiem naruszenia podstawowych praw czlowieka tylko tego ze chca pozamykac torrenty, megavideo, itp
Ty człowieku nie zrozumiałeś mnie, czytaj dobrze co napisałem! Jak będą pozamykane strony to jak będę mógł dalej oglądać? Kupować prosto z Japonii?

Dokladnie tak.  :)
Poczytaj trochę a dopiero wtedy pisz "jestem na tak"
Jezeli tylko poprawia acta na taka do przyjecie to jestem na tak.

na razie chodzi by poinformować dużą ilość osób, szczególnie, że tym razem uczestnictwo za darmo, więc jak pisałem, nawet forumowi prosi mogą się popisać swoim skillem w "nabijaniu" : )


  • Wiadomości: 307

  • Pochwał: 4

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 25, 2012, 08:33:30 pm »
Już jutro o 17 pod zamkiem w Poznaniu, na pewno będę. trochę os. zadeklarowało że będzie ;p

Co bedziesz robil pod tym zamkiem?

http://www.facebook.com/events/174451399329583/
   
Cytuj
Miejsce zgromadzenia: Stary Rynek (Okolice licznika Euro 2012).
Następnie planujemy przemarsz spod licznika Euro 2012 ulicą Ignacego Paderewskiego na Plac Wolności.
Data: 26.01.2012 r.
Godzina: 17.00
Planowany czas trwania: dwie godziny.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 08:35:18 pm wysłana przez Rival »


  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 0

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 25, 2012, 08:39:25 pm »
Ty człowieku nie zrozumiałeś mnie, czytaj dobrze co napisałem! Jak będą pozamykane strony to jak będę mógł dalej oglądać? Kupować prosto z Japonii?

Dokladnie tak.  :)
[/quote]
To niedobrze kolego że tak myślisz. Nie będę ci pisał więcej bo po co? Za parę lat dowiesz się jak będziesz miał rodzinę, śmieszną pensję (nawet średnia krajowa to śmiech na sali) jak wydaję się "lekko" pieniądze  :) Niestety większość polaczków ma klapki na oczach jak koń przez naszych polityków i nie wiedzą z czym mają do czynienia. Przykre to

@rival dopiero teraz zauważyłem że miejsce spotkania zmienione. To na starym rynku to jak na Sylwestra będzie, tylko jeszcze bardziej ciasno  :P


  • Wiadomości: 307

  • Pochwał: 4

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 25, 2012, 08:45:39 pm »
No ciasny ten nasz poznański Stary Rynek, ale poznaniacy się już przyzwyczaili, że wszystko zaczyna się albo tam albo na Placu Wolności :)


  • Wiadomości: 703

  • Pochwał: 6

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 25, 2012, 08:47:48 pm »
Jakos na fecie sie wszyscy pomiescili wiec co tam takie cos


  • Wiadomości: 675

  • Pochwał: 1

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 25, 2012, 08:55:27 pm »
Ty człowieku nie zrozumiałeś mnie, czytaj dobrze co napisałem! Jak będą pozamykane strony to jak będę mógł dalej oglądać? Kupować prosto z Japonii?

Dokladnie tak.  :)

To niedobrze kolego że tak myślisz. Nie będę ci pisał więcej bo po co? Za parę lat dowiesz się jak będziesz miał rodzinę, śmieszną pensję (nawet średnia krajowa to śmiech na sali) jak wydaję się "lekko" pieniądze  :)
[/quote]

A dziekuje, dziekuje. Za rok bede mial juz tytul inzyniera wiec mysle ze jakos to bedzie  :) rodzina tez juz "prawie" zalozona. A jak mimo wszystko sie nie uda, i  nie  bedzie mnie na cos stac to zrobie tak jak kazdy w tym kraju czyli ukradne :). Pozdrawiam.

na razie chodzi by poinformować dużą ilość osób, szczególnie, że tym razem uczestnictwo za darmo, więc jak pisałem, nawet forumowi prosi mogą się popisać swoim skillem w "nabijaniu" : )


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 25, 2012, 09:04:59 pm »
Jak widzę takich studencików, przyszłych inżynierów, ich sposób wypowiedzi a także argumentację jak ta osoba wyżej, to bardziej mnie to przekonuję, że ta cała edukacja jest gów.. warta w tym kierunku.


  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 0

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 25, 2012, 09:05:25 pm »
... i  nie  bedzie mnie na cos stac to zrobie tak jak kazdy w tym kraju czyli ukradne :). Pozdrawiam.
Tobie odpowiada ten ACTA, tak samo na łatwiznę iść. Tylko miej na uwagę tych uboższych, mniej zamożne kraje. Nie trzyma się kupy to wszystko. Podejście do tematu brak słów... No ale tacy ludzie jak ty zawsze będą, na kimś muszą zarobić te dodatkowe $$ by premia była.


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 10

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 25, 2012, 09:12:36 pm »
Quentim Tylko w tym jest cały sęk że w umowie Acta nic się nie da zmienić jest to gotowa umowa na którą się godzisz bądź nie dodatkowa niewiadomo jakie by poprawki sejm do ustaw robił aby zabezpieczyć obywateli
umowa to wszytko anuluje bo zgodnie z jej zapisami umowa ta ważniejsza jest niż przepisy danego państwa.
Quentim tu nie chodzi o to  ze pozamykaja portale takie jak megavideo, torrenty czy inne mnie to lata kolo tylka jak ii pewnie większości internautów. Tu chodzi o to że z chwilą wejścia i usankcjonowania Acta każdy użytkownik internetu uważany będzie za przypuszczalnego przestępcę i będzie monitorowany przez swojego dostawcę neta.
Druga sprawa nawet nieświadomie możesz złamać prawo wystarczy że nagrasz ze sobą w roli głównej filmik i w tle bedzie leciała muzyka i umieścisz to w internecie będziesz już przestępcą łamiącym prawo bo złamałeś prawa autorskie do tej piosenki i nie masz prawa jej udostępniać.
To samo nagrasz sobie zaśpiewana przez siebie czyjąś piosenkę i umieścisz w necie  również jesteś przestępcą łamiesz prawo autorskie nie masz pozwolenia od autora na wykonywanie tej piosenki.

Trzecia sprawa a o tym jest cicho ze sprzedaży będą musiały zniknąć wszystkie zamienniki oryginalnych rzeczy często lepszych niż oryginał a dużo dużo tańsze a znikną bo nie są bo nie są opatentowane.

A najgorsze w tym wszystkim jest to że umowa ta z góry zakłada że jesteś winny wystarczy tylko zgłosić odpowiednim organom że  Quentim prawdopodobnie ściągnął piracką piosenkę, bądź sprzedał podrobioną markową koszulkę a nawet że tylko posiada taką rzecz. Do Quentim wpadnie policja zabierze wszystko i Quentim będzie musiał udowodnić swoją niewinność i tu Quentim pójdzie siedzieć bo kto z nas nie ma pirackich płytek, kto z nas nie ma podrobionych markowych ciuchów, perfum, części w samochodach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 09:17:31 pm wysłana przez Belgarion »


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 25, 2012, 09:15:39 pm »
Nieświadomi ludzie, politycy i dziennikarze nie zdają sobie sprawy że w całej tej umowie wcale nie chodzi o piractwo i zmniejszenie obrotu podróbkami, również ludziom nie chodzi o ograniczenie piractwa bo tego nie da sie wytępić, chodzi najnormalniej w świecie o kontrole...
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 0

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 25, 2012, 09:19:51 pm »
Wszystkie te rzeczy które wymieniłeś to znam już je. Po roku czasu niby ma to w pełni w życie wejść. Ale ja nawet obstawiam że po 2 latach będzie jeszcze wielki bałagan z tym. Nie są w stanie każdego upilnować, no nierealne. To jest tak chore wszystko... tylko o pieniądze chodzi, a ludzi ma się coraz bardziej w poważaniu. Oj przejadą się


  • Wiadomości: 675

  • Pochwał: 1

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 25, 2012, 09:23:13 pm »
@Belgarion Ująłeś to co mnie najbardziej boli. Jestem za walka z piractwem ale nie w ten sposób.

... i  nie  bedzie mnie na cos stac to zrobie tak jak kazdy w tym kraju czyli ukradne :). Pozdrawiam.
Tobie odpowiada ten ACTA, tak samo na łatwiznę iść. Tylko miej na uwagę tych uboższych, mniej zamożne kraje. Nie trzyma się kupy to wszystko. Podejście do tematu brak słów... No ale tacy ludzie jak ty zawsze będą, na kimś muszą zarobić te dodatkowe $$ by premia była.

Juz kilka tysiecy lat jest tak ze jedni musza zapierdalac zeby inni lezeli i sie opierdalali w liksusie. Chocbys nie wiem jak chcial nie zmienisz tego :)

xRelapse wytlumacz mi prosze co ma poziom edukacji do sposobu wypowiedzi. Ale to juz najlepiej na pm coby offtopa nie robic.

na razie chodzi by poinformować dużą ilość osób, szczególnie, że tym razem uczestnictwo za darmo, więc jak pisałem, nawet forumowi prosi mogą się popisać swoim skillem w "nabijaniu" : )


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 25, 2012, 09:27:13 pm »
Jak w offtopie można robić offtopa?  :o
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 10

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 25, 2012, 09:39:02 pm »


  • Wiadomości: 307

  • Pochwał: 4

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 25, 2012, 09:43:39 pm »
http://mediowo.salon24.pl/384967,tusk-klamal-zaden-kraj-ue-nie-podpisal-acta

Ci zasrani politycy sami nie wiedzą co się dzieje w ich kraju i UE... http://niezalezna.pl/22371-rzad-klamal-ws-acta

http://wiadomosci.wp.pl/title,Szwedzki-europosel-polski-rzad-klamie-w-sprawie-ACTA,wid,14198851,wiadomosc.html?ticaid=1dcde

Cytuj
ACTA dotyczy też patentów na leki i nasiona!

Za ACTA lobbują nie tylko korporacje zarządzające prawami autorskimi, czy studia filmowe z Hollywood, ale także koncerny farmaceutyczne (patenty na leki uniemożliwiające opracowywanie leków generycznych), czy koncerny żywnościowe (patenty na nasiona). Za ACTA lobbują min.: GlaxoSmithKline, Pfizer, Sanofi-Aventis, Monsanto Company, Time Warner, Sony, Verizon, The Walt Disney Company, the Motion Picture Association of America, News Corporation, czy Viacom (źródło: http://www.wired.co.uk/news/archive/2012-01/24/acta-101)

Skoro ACTA dotyczy leków, to czy była w Polsce konsultowana z przedstawicielami aptekarzy i służby zdrowia? Mamy dużo problemów z ustawą refundacyjną, a ACTA może wprowadzić w tym zakresie jeszcze większe zamieszanie.

Skoro ACTA dotyczy również leków i patentów na nasiona, to czemu prace nad nią prowadzi tylko Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 09:48:54 pm wysłana przez Rival »


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 25, 2012, 09:59:46 pm »
Porozsylalem maile do roznych portali informacyjnych bo poki co zaden z wiekszych portali nic nie wspomnial o tym klamstwie i o tym ze nie bedzie mozna dodac zadnych wpisów do umowy ACTA.
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • Wiadomości: 307

  • Pochwał: 4

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 25, 2012, 10:11:52 pm »
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 10:22:00 pm wysłana przez Rival »


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 25, 2012, 10:16:20 pm »
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • Wiadomości: 307

  • Pochwał: 4

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 25, 2012, 10:21:03 pm »
ok, linki updated.  8)

!! http://niezalezna.pl/22383-tlumy-ida-pod-dom-tuska


Ale przecież ████████ wszystko ███████████, ██████ ██ będzie ███████. ████████ ██████ ███ dobrze █████ █████. Rząd ██████ █████████, ███████ ███ wie ███ █████. ████████ ████ lepiej ███████.

// ACTA was here.


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 10

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 25, 2012, 11:06:54 pm »
Jak czytam Sikorskiego jakie brednie wypisuje to mam mu ochotę posłać kulkę w łeb.
http://fakty.interia.pl/raport/internauci-przeciwko-acta/news/sikorski-o-acta-mlodych-ludzi-nastraszono,1751344

Tu jest bardzo ciekawy raport i wyniki badań w którym okazuje się że właśnie te osoby które ściągają pliki z internetu są mają największy udział w rynku sprzedaży książek, filmów czy muzyki w sklepach
http://fakty.interia.pl/raport/internauci-przeciwko-acta/news/raport-sciaganie-z-internetu-nie-szkodzi-przemyslowi,1751335,7907
 
26 na czacie będzie można porozmawiać z prawnikiem o umowie Acta
http://czateria.interia.pl/goscie-czaterii,czat,2229,Bartosz%20Kurzawa

Raziel pomogło komunikat pojawił się na WP
http://wiadomosci.wp.pl/title,Szwedzki-europosel-polski-rzad-klamie-w-sprawie-ACTA,wid,14198851,wiadomosc.html


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 25, 2012, 11:08:50 pm »
Quentim, czytam co piszesz i sie zastanawiam co jest z toba nie tak.

Pomijajac juz inwigilacje o jakiej gestapo nawet nie marzylo, to jest jeszcze kilka rzeczy z ktorych nie zdajesz sobie sprawy.
Wiesz ze Alarion i Helsign mogliby cie ciagac w tej chwili po sadach, ot tak dla zabawy, bo umiesciles ich wypowiedzi w sygnaturze i publikujesz je z kazdym postem?
Kolejny przyklad juz mniej zabawny: babcia emerytka idzie do apteki po cotygodniowa porcje lekow, ktora ja kosztuje jakies 50 zlotych i nagle slyszy "800 zlotych prosze", bo juz widzisz nie bedzie czegos takiego jak produkowanny w polsce odpowiednik.

Nastepnym razem jak bedziesz chcial sie opowiedziec za czyms, albo przeciw czemus, to moze dowiedz sie dokladnie co to jest?


  • Wiadomości: 675

  • Pochwał: 1

Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 25, 2012, 11:41:56 pm »
Jezeli tylko poprawia acta na taka do przyjecie to jestem na tak.


Łapiesz teraz?

Podajesz przyklad z babcia, a teraz popatrz na to z innej strony. Jestes wyjebanym chemikiem i stworzyles lek na raka jader. Zapierdalales pare miesiecy zeby takie cos zrobic i nalezy Ci sie wynagrodzenie za wysilek i wiedze, bo dzieki Tobie ludzie nie beda zdychac. Chyba nie patrzylbys przychylnie na produkowane tansze zamienniki. Nie mowie ze to jest w kazdym przypadku dobre (chociazby edycja obrazkow), ale jezeli jestes autorem czegos to masz do tego zasrane prawo i koniec. Zreszta przyklad z lekami jest z dupy bo leki w wiekszym lub mniejszym stopnniu sa refundowane.

na razie chodzi by poinformować dużą ilość osób, szczególnie, że tym razem uczestnictwo za darmo, więc jak pisałem, nawet forumowi prosi mogą się popisać swoim skillem w "nabijaniu" : )


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 26, 2012, 01:13:09 am »
Jezeli tylko poprawia acta na taka do przyjecie to jestem na tak.


Łapiesz teraz?

Podajesz przyklad z babcia, a teraz popatrz na to z innej strony. Jestes -_-' chemikiem i stworzyles lek na raka jader. -_-' pare miesiecy zeby takie cos zrobic i nalezy Ci sie wynagrodzenie za wysilek i wiedze, bo dzieki Tobie ludzie nie beda zdychac. Chyba nie patrzylbys przychylnie na produkowane tansze zamienniki. Nie mowie ze to jest w kazdym przypadku dobre (chociazby edycja obrazkow), ale jezeli jestes autorem czegos to masz do tego zasrane prawo i koniec. Zreszta przyklad z lekami jest z dupy bo leki w wiekszym lub mniejszym stopnniu sa refundowane.

Za przeproszeniem ty się z dupy wziąłeś..... Każdy chce zaoszczędzić, myślisz że NFZ będzie refundować oryginał warty 1000 zł za paczkę czy taki za 600 zł za paczkę bo jest inny wymiennik? Ja będąc w szpitalu dostałem Pyralginę na ból, najtańszy odpowiednik z leków takich podstawowych przeciwbólowych. Więc jak możesz pisać, że leki są refundowane skoro i tak NFZ wybiera tańsze podróbki ;)?

Z tego co czytam to Queentim ma klapki na oczach i widzi tylko jedną stronę buta. Pytanie, Kupujesz markowe ciuchy? Piosenki? Gry? A Windows oryginał czy pirat?

btw. W Łodzi 2-3 tysie było
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2012, 03:58:01 am wysłana przez Polopiryn »
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)